Best football predictions daily!

Wednesday 19. September 2018 | 22:18 GMT Click on the game for ANALYSIS, PREDICTIONS & REVIEW

  Home vs AwayLeagueTeam FormFREE PredictionScore PredictionLast 5 HomeLast 5 AwayOdds
Home Win
Odds DrawOdds Away Win
10:00  Ventforet Kofu - Omiya Ardija  J2 League  vs  
A
2 - 3
D
D
L
D
D
 
W
W
D
W
W
 
   
10:00  Kamatamare Sanuki - Montedio Yamagata  J2 League  vs  
Away
0 - 1
L
L
L
D
L
 
D
D
W
W
D
 
   
10:00  Zenit Irkutsk - FC Chita  2. Division  vs  
A
1 - 3
L
L
L
L
L
 
D
L
L
W
D
 
   
11:30  Dynamo Barnaul - Sibir II  2. Division  vs  
D
1 - 1
L
D
L
L
L
 
L
W
L
D
L
 
   
12:00  Sibir Novosibirsk - Zenit St. Petersburg II  1. Division  vs  
H
2 - 0
D
D
L
L
D
 
L
L
D
D
D
 
   
12:00  Anzhi Makhachkala - Spartak Moskva II  1. Division  vs  
D
2 - 2
L
L
L
L
L
 
W
W
W
W
L
 
   
13:00  Irtysh Omsk - Sakhalin  2. Division  vs  
A
1 - 2
W
D
W
W
W
 
D
W
W
W
W
 
   
14:00  Tyumen - FC Dynamo Saint Petersburg  1. Division  vs  
H
2 - 1
D
L
L
D
L
 
L
W
D
D
L
 
   
15:00  Stargard Szczecinski - Elana Torun  2. Liga  vs  
A
1 - 2
W
W
L
L
L
 
L
W
D
D
W
 
   
15:00  FK Armavir - Fakel  1. Division  vs  
A
1 - 2
L
L
L
L
D
 
D
W
D
W
W
 
   
15:00  FC Krasnodar II - Spartak Moskva II  1. Division  vs  
A
1 - 2
W
D
D
L
D
 
W
W
W
W
L
 
   
15:00  Sokol Brozany - SK Benesov  3. liga  vs  
D
2 - 2
L
D
D
L
L
 
D
D
D
W
L
 
   
15:00  Litomerice - Olympia Radotin  3. liga  vs  
H
1 - 0
W
L
L
L
W
 
L
W
D
 
   
15:00  Dobrovice - Usti nad Orlici  3. liga  vs  
D
1 - 1
W
D
L
W
W
 
L
W
W
L
L
 
   
15:00  Sokol Zivanice - Sokol Zapy  3. liga  vs  
H
2 - 1
L
W
L
D
L
 
W
W
W
L
L
 
   
15:00  Slavoj Vysehrad - Loko Vltavin  3. liga  vs  
A
1 - 2
D
D
D
L
L
 
W
L
W
L
W
 
   
15:00  FC Pisek - Jiskra Domazlice  3. liga  vs  
H
2 - 1
W
D
W
L
L
 
W
D
W
D
W
 
   
15:00  Prevysov - Karlovy Vary  3. liga  vs  
A
1 - 2
L
W
L
W
W
 
W
W
L
D
W
 
   
15:00  Stechovice - Kraluv Dvur  3. liga  vs  
H
3 - 2
D
L
L
L
L
 
W
L
D
D
D
 
   
15:30  Shinnik Yaroslavl - SKA-Khabarovsk  1. Division  vs  
H
1 - 0
L
L
W
D
D
 
W
D
L
D
D
 
   
15:30  Tambov FK - Tomsk  1. Division  vs  
Home
2 - 0
D
W
W
D
W
 
D
D
W
W
W
 
   
16:00  Mordovia Saransk - Avangard Kursk  1. Division  vs  
D
1 - 1
L
L
W
L
W
 
W
W
W
W
D
 
   
16:00  FC Nizhny Novgorod - FK Khimki  1. Division  vs  
Home
2 - 0
W
L
L
W
L
 
W
W
D
D
D
 
   
16:30  Hohenems - Pinzgau Saalfelden  Regionalliga  vs  
D
2 - 2
L
L
L
L
W
 
W
L
W
L
L
 
   
16:30  Chertanovo Moskva - Luch Energiya Vladivostok  1. Division  vs  
H
2 - 0
L
D
W
W
D
 
L
D
L
D
L
 
   
17:00  Sampdoria - Fiorentina  Serie A  vs  
H
2 - 1
D
W
L
W
W
 
W
L
L
W
L
 
   
17:00  Baltika - Rotor Volgograd  1. Division  vs  
Home
2 - 0
W
W
L
L
D
 
D
L
D
D
D
 
   
17:00  HIK - Avarta  2nd Division  vs  
Home
2 - 0
W
D
D
D
D
 
L
L
W
L
L
 
   
18:30  Pro Vercelli - Piacenza  Lega Pro  vs  
D
1 - 1
L
W
L
D
D
 
W
W
W
L
D
 
   
18:30  Pro Piacenza - Robur Siena  Lega Pro  vs  
A
1 - 2
L
L
L
W
L
 
W
L
L
W
L
 
   
18:45  Middlesbrough - Bolton Wanderers  Championship  vs  
Home
2 - 0
W
W
W
D
L
 
D
L
W
W
D
 
   
18:45  Sheffield United - Birmingham City  Championship  vs  
Home
3 - 0
L
W
D
W
W
 
L
L
L
D
D
 
   
18:45  Nottingham Forest - Sheffield Wednesday  Championship  vs  
D
1 - 1
W
D
D
L
D
 
L
W
L
W
D
 
   
19:00  Reading - Norwich City  Championship  vs  
A
1 - 2
L
D
D
L
W
 
L
W
W
D
W
 
   

Wednesday 19. September 2018 | 22:18 GMT Click on the game for ANALYSIS, PREDICTIONS & REVIEW

  Home vs AwayLeagueTeam FormFREE PredictionScore PredictionLast 5 HomeLast 5 AwayOdds Home WinOdds Away Win
11:30  Global Port - Blackwater Elite  Governors Cup  vs  
A
97 - 102
L
L
L
L
L
 
W
L
L
W
W
 
  
14:00  Phoenix Fuelmasters - Meralco Bolts  Governors Cup  vs  
Away
96 - 103
W
L
W
L
W
 
W
L
L
L
L
 
  

Wednesday 19. September 2018 | 22:18 GMT Click on the game for ANALYSIS, PREDICTIONS & REVIEW

  Home vs AwayLeagueTeam FormFREE PredictionScore PredictionLast 5 HomeLast 5 AwayOdds Home WinOdds Away Win
04:00  Christian K./Santamaria S. - Gumulya B./Veselinovic A.  WTA Guangzhou Doubles (hard)  vs  
Home
2 - 0
L
L
L
W
L
 
W
W
L
L
L
 
  
05:00  Gavrilova D. - Pliskova Ka.  WTA Tokyo (hard)  vs  
Away
0 - 2
L
L
L
L
L
 
W
W
W
W
L
 
  
05:00  Wozniacki C. - Giorgi C.  WTA Tokyo (hard)  vs  
Home
2 - 0
W
L
L
W
L
 
L
W
L
W
L
 
  
05:00  Pavlyuchenkova A. - Garcia C.  WTA Tokyo (hard)  vs  
Away
1 - 2
L
L
W
L
L
 
L
W
W
W
L
 
  
05:00  Kobori M./Shimizu A. - Kato M./Ninomiya M.  WTA Tokyo Doubles (hard)  vs  
Away
0 - 2
W
L
 
W
L
W
L
L
 
  
05:00  Aoyama S./Duan Y. - Dabrowski G./Xu Y.  WTA Tokyo Doubles (hard)  vs  
Away
0 - 2
W
L
W
L
 
W
L
L
W
L
 
  
05:00  Soeda G. - Zhang Z.  Kaohsiung Challenger Men (hard)  vs  
Away
1 - 2
L
L
L
W
L
 
L
W
L
L
L
 
  
05:00  Uchiyama Y. - Kavcic B.  Kaohsiung Challenger Men (hard)  vs  
Home
2 - 1
L
L
W
L
W
 
W
L
W
W
W
 
  
05:00  Gunneswaran P. - Rodionov J.  Kaohsiung Challenger Men (hard)  vs  
Away
0 - 2
L
W
W
L
L
 
W
L
L
W
L
 
  
05:00  Lawson A./Li Z. - Ratiwatana Sa./Ratiwatana So.  Kaohsiung Challenger Men Doubles (hard)  vs  
Away
0 - 2
W
W
L
W
L
 
L
W
W
L
L
 
  
06:00  Lisicki S. - Putintseva Y.  WTA Guangzhou (hard)  vs  
Away
1 - 2
W
L
L
W
L
 
L
W
L
W
L
 
  
08:00  Kumkhum L. - Bertens K.  WTA Seoul (hard)  vs  
Away
0 - 2
L
W
W
L
W
 
W
W
W
W
L
 
  
09:15  Ostapenko J. - Arruabarrena-V. L.  WTA Seoul (hard)  vs  
Home
2 - 0
L
L
W
W
L
 
L
W
L
L
L
 
  
09:15  Muguruza G. - Riske A.  WTA Tokyo (hard)  vs  
Home
2 - 0
L
L
W
L
W
 
L
W
L
L
W
 
  
09:30  Zheng S. - Ferro F.  WTA Guangzhou (hard)  vs  
Home
2 - 0
W
W
W
W
W
 
W
W
L
L
L
 
  
09:50  Voegele S. - Hsieh S-W.  WTA Seoul (hard)  vs  
Away
0 - 2
L
W
L
L
W
 
W
L
W
W
W
 
  
10:10  Yang T. - Schnur B.  Kaohsiung Challenger Men (hard)  vs  
Away
0 - 2
L
L
L
L
L
 
W
W
L
L
W
 
  
10:15  Neuchrist M. - Ramanathan R.  Kaohsiung Challenger Men (hard)  vs  
Away
1 - 2
W
L
L
L
L
 
L
W
L
L
L
 
  
10:30  Osaka N. - Cibulkova D.  WTA Tokyo (hard)  vs  
Home
2 - 0
W
W
W
W
W
 
L
W
W
W
L
 
  
10:30  Begu I./Olaru R. - Cako J./Geuer N.  WTA Seoul Doubles (hard)  vs  
Home
2 - 0
W
W
W
L
L
 
L
L
 
  
11:00  Georges M. - Bonaventure Y.  ITF Saint Malo Women (clay)  vs  
Away
0 - 2
L
W
L
L
L
 
L
L
W
W
L
 
  
11:00  Samsonova L. - Tan H.  ITF Saint Malo Women (clay)  vs  
Home
2 - 0
W
L
W
L
L
 
W
W
L
L
L
 
  
11:00  Lapko V. - Khazaniuk D.  WTA Guangzhou (hard)  vs  
Home
2 - 0
L
W
L
W
L
 
W
W
L
L
L
 
  
11:00  Coppejans K. - Sousa P.  Sibiu Challenger Men (clay)  vs  
Away
1 - 2
W
W
W
L
W
 
W
W
L
L
L
 
  
11:00  Lama G. - Pla Malfeito J.  ITF Madrid 2 Men (clay)  vs  
Away
1 - 2
L
W
L
L
L
 
W
W
L
W
L
 
  
11:00  Giner M. - Marti Pujolras A.  ITF Madrid 2 Men (clay)  vs  
Home
2 - 0
W
W
L
W
W
 
L
L
 
  
11:00  Virgili A. - Brancaccio R.  ITF Madrid 2 Men (clay)  vs  
Away
0 - 2
W
L
W
L
L
 
W
W
W
W
L
 
  
11:00  Giraldi R. M. - Blanch U.  ITF Madrid 2 Men (clay)  vs  
Away
0 - 2
L
L
L
W
L
 
W
W
L
L
L
 
  
11:00  Matusevich A. - Paris J.  ITF London - Roehampton Men (hard)  vs  
Home
2 - 1
W
W
L
L
L
 
W
L
L
W
L
 
  
11:40  Harris G. - Kwon Soon W.  Kaohsiung Challenger Men (hard)  vs  
Home
2 - 0
W
L
W
L
W
 
L
W
W
W
L
 
  
11:45  Brkic T. - Lee D. H.  Kaohsiung Challenger Men (hard)  vs  
Away
0 - 2
L
L
W
W
W
 
W
W
L
W
W
 
  
12:00  Petkovic A. - Wang Y.  WTA Guangzhou (hard)  vs  
Away
1 - 2
W
L
W
L
L
 
W
W
L
W
L
 
  
12:00  Martinez P. - Ornago F.  Sibiu Challenger Men (clay)  vs  
Home
2 - 0
L
W
W
L
L
 
L
L
W
L
L
 
  
12:30  Pera B. - Kuzmova V.  WTA Guangzhou (hard)  vs  
Away
1 - 2
L
L
L
L
L
 
L
W
W
L
L
 
  
12:30  Cadantu A. - Marcinkevica D.  ITF Saint Malo Women (clay)  vs  
Home
2 - 0
L
W
W
W
W
 
L
W
L
W
L
 
  
12:30  Krawietz K./Mies A. - Panfil G./Uzhylovsky V.  Sibiu Challenger Men Doubles (clay)  vs  
Home
2 - 0
W
W
W
W
W
 
W
W
L
 
  
12:30  Heller P. - Semmler M.  ITF Madrid 2 Men (clay)  vs  
Home
2 - 0
W
L
W
W
W
 
W
L
L
W
W
 
  
12:30  Martos Gornes S. - Blancaneaux G.  ITF Madrid 2 Men (clay)  vs  
Away
0 - 2
L
L
W
L
L
 
L
L
L
W
W
 
  
12:30  Ouahab L. - Simonsson F.  ITF Madrid 2 Men (clay)  vs  
Home
2 - 0
W
W
L
W
L
 
W
W
L
W
L
 
  
12:30  McHugh A. - Watson A.  ITF London - Roehampton Men (hard)  vs  
Away
1 - 2
L
L
L
L
L
 
L
L
W
W
L
 
  
12:30  Bellier A. - Gray J.  ITF London - Roehampton Men (hard)  vs  
Home
2 - 0
W
L
W
W
L
 
L
L
L
L
L
 
  
12:30  Gautier A. - Pauffley N.  ITF London - Roehampton Men (hard)  vs  
Away
1 - 2
W
W
L
 
L
L
W
W
W
 
  
13:00  Mahut N./Roger-Vasselin E. - Bambridge L./Salisbury J.  ATP Metz Doubles (hard)  vs  
Home
2 - 0
L
W
W
W
L
 
W
W
W
W
L
 
  
13:00  Kukushkin M. - Istomin D.  ATP St. Petersburg (hard)  vs  
Home
2 - 1
L
W
W
W
L
 
W
W
W
W
L
 
  
13:00  Vanni L. - Bautista-Agut R.  ATP St. Petersburg (hard)  vs  
Away
0 - 2
L
W
W
L
L
 
W
W
L
L
L
 
  
13:00  Halys Q. - Paire B.  ATP Metz (hard)  vs  
Away
0 - 2
W
W
W
W
L
 
L
W
L
L
W
 
  
13:00  Trungelliti M. - Robredo T.  Biella Challenger Men (clay)  vs  
Away
1 - 2
L
W
W
L
L
 
W
W
W
W
L
 
  
13:10  Monfils G. - Santillan A.  Kaohsiung Challenger Men (hard)  vs  
Home
2 - 0
W
L
W
L
W
 
L
L
W
W
L
 
  
13:30  Kuznetsova S. - Wang Q.  WTA Guangzhou (hard)  vs  
Away
1 - 2
W
W
W
L
L
 
W
W
L
W
L
 
  
14:00  Berankis R. - Tsitsipas S.  ATP Metz (hard)  vs  
Away
0 - 2
L
L
L
L
L
 
W
W
L
L
L
 
  
14:00  Polmans M. - Majchrzak K.  Sibiu Challenger Men (clay)  vs  
Away
1 - 2
L
W
L
W
W
 
W
L
L
L
W
 
  
14:00  Beaupain S. - Romero De Avila  ITF Madrid 2 Men (clay)  vs  
Away
0 - 2
L
L
 
L
W
L
L
L
 
  
14:00  Crepatte B. - Draper J.  ITF London - Roehampton Men (hard)  vs  
Away
1 - 2
W
W
W
L
 
L
W
W
W
W
 
  
14:00  Butler S. - Bass F.  ITF London - Roehampton Men (hard)  vs  
Home
2 - 1
L
L
W
 
W
L
L
L
W
 
  
14:00  Bergevi F. - Vilardo F.  ITF London - Roehampton Men (hard)  vs  
Away
1 - 2
W
L
W
L
L
 
L
L
W
W
W
 
  
14:30  Ivashka I. - Pella G.  ATP St. Petersburg (hard)  vs  
Home
2 - 1
L
L
W
L
W
 
L
W
W
L
W
 
  
14:30  Shapovalov D. - Menendez-Maceiras A.  ATP St. Petersburg (hard)  vs  
Home
2 - 0
W
L
W
L
W
 
W
W
W
L
W
 
  
14:30  Krajinovic F. - Moutet C.  ATP Metz (hard)  vs  
Home
2 - 1
L
L
L
L
W
 
W
W
W
W
W
 
  
14:30  Domingues J. - Dima D.  Sibiu Challenger Men (clay)  vs  
Home
2 - 0
L
L
W
W
L
 
L
L
L
W
L
 
  
15:00  Smitkova T. - Bacsinszky T.  ITF Saint Malo Women (clay)  vs  
Away
0 - 2
W
W
W
W
L
 
L
L
L
W
L
 
  
15:00  Coppejans K./Desein N. - Bednarek T./Pel D.  Sibiu Challenger Men Doubles (clay)  vs  
Away
1 - 2
W
L
 
L
W
W
L
W
 
  
15:00  Mannarino A. - Fucsovics M.  ATP Metz (hard)  vs  
Away
1 - 2
L
L
W
L
L
 
L
L
W
W
L
 
  
15:00  Krunic A. - McHale C.  WTA Guangzhou (hard)  vs  
Home
2 - 1
L
L
W
W
L
 
W
L
L
W
L
 
  
15:00  Gorgodze E. - Herazo M. F.  ITF Saint Malo Women (clay)  vs  
Home
2 - 0
W
W
W
W
L
 
W
L
 
  
15:00  Diarra G. - Forti F.  ITF Santa Margherita Di Pula 10 Men (clay)  vs  
Home
2 - 1
L
L
W
L
L
 
L
L
W
L
W
 
  
16:00  Begemann A./Struff J-L. - Peralta J./Zeballos H.  ATP St. Petersburg Doubles (hard)  vs  
Away
1 - 2
L
L
L
W
L
 
W
W
L
W
L
 
  
16:00  Wawrinka S. - Khachanov K.  ATP St. Petersburg (hard)  vs  
Away
1 - 2
W
W
W
W
L
 
W
W
L
W
W
 
  
16:00  Albot R./Basilashvili N. - Skupski K./Skupski N.  ATP Metz Doubles (hard)  vs  
Away
0 - 2
W
L
L
L
W
 
L
W
W
W
L
 
  
16:30  Bara Irina M. - Yerolymos M.  ITF Saint Malo Women (clay)  vs  
Home
2 - 0
W
L
W
L
W
 
L
L
L
W
L
 
  
16:30  Zekic M. - Reitano S.  ITF Santa Margherita Di Pula 10 Men (clay)  vs  
Home
2 - 0
W
L
L
L
L
 
L
L
L
L
L
 
  
16:30  Nishikori K. - Gojowczyk P.  ATP Metz (hard)  vs  
Home
2 - 0
L
W
W
W
L
 
L
L
W
L
L
 
  
16:30  Cachin P./Trungelliti M. - Gonzales R./Lammons N.  Biella Challenger Men Doubles (clay)  vs  
Away
0 - 2
L
W
 
W
W
W
L
W
 
  
16:30  Martinez M. N. - Bensoussan S.  ITF Santa Margherita Di Pula 10 Men (clay)  vs  
Away
1 - 2
W
W
L
W
W
 
W
L
W
W
W
 
  
16:30  Trusendi W. - Calvano G.  ITF Santa Margherita Di Pula 10 Men (clay)  vs  
Home
2 - 0
L
W
W
L
W
 
L
W
L
 
  
16:30  Bortolotti M. - Rajski M.  ITF Santa Margherita Di Pula 10 Men (clay)  vs  
Home
2 - 0
L
W
W
W
L
 
W
L
W
W
L
 
  
16:30  Harris B. - Galoppini D.  ITF Santa Margherita Di Pula 10 Men (clay)  vs  
Away
1 - 2
L
W
W
W
L
 
L
W
W
L
W
 
  
16:30  Ingarao A. - Petrone A.  ITF Santa Margherita Di Pula 10 Men (clay)  vs  
Away
0 - 2
L
W
L
W
 
L
W
W
L
L
 
  
16:30  Iannaccone F. - Obert A.  ITF Santa Margherita Di Pula 10 Men (clay)  vs  
Away
0 - 2
L
W
L
L
L
 
W
L
L
L
W
 
  
17:00  Duckworth J. - Gomez E.  Columbus Challenger Men (hard)  vs  
Home
2 - 0
L
W
W
W
W
 
L
L
L
L
W
 
  
17:00  Popyrin Al. - Diez S.  Columbus Challenger Men (hard)  vs  
Home
2 - 0
L
W
L
W
 
W
L
L
L
L
 
  
17:00  Arnaboldi A. - Monteiro T.  Biella Challenger Men (clay)  vs  
Away
1 - 2
L
L
L
L
W
 
L
L
L
W
L
 
  
17:30  Matkowski M./Monroe N. - Jebavy R./Middelkoop M.  ATP St. Petersburg Doubles (hard)  vs  
Home
2 - 1
W
W
L
 
W
W
W
L
L
 
  
18:30  Basic M. - Youzhny M.  ATP St. Petersburg (hard)  vs  
Away
1 - 2
L
L
W
L
L
 
W
L
W
L
W
 
  
19:00  Simon G. - Vesely J.  ATP Metz (hard)  vs  
Home
2 - 0
L
L
L
W
L
 
W
L
W
L
W
 
  
19:00  Torpegaard M. - Wolf J.  Columbus Challenger Men (hard)  vs  
Home
2 - 1
L
L
L
W
L
 
W
W
W
L
L
 
  
20:00  Klizan M. - Fognini F.  ATP St. Petersburg (hard)  vs  
Away
1 - 2
W
W
W
L
W
 
W
W
L
W
L
 
  
20:00  Ruehl T. - Redlicki Ma.  ITF Laguna Niguel Men (hard)  vs  
Away
0 - 2
L
W
L
W
L
 
L
W
W
W
L
 
  
20:00  Ianakiev M. - Nanda G.  ITF Laguna Niguel Men (hard)  vs  
Away
0 - 2
L
L
 
L
W
L
L
 
  
20:30  Thompson J. - Song E.  Columbus Challenger Men (hard)  vs  
Home
2 - 0
L
L
L
L
L
 
L
W
L
W
L
 
  
20:30  Lestienne C. - Gasquet R.  ATP Metz (hard)  vs  
Away
0 - 2
L
W
L
W
W
 
L
W
L
W
L
 
  
21:30  Kohen A. - Shropshire S.  ITF Laguna Niguel Men (hard)  vs  
Away
1 - 2
W
L
W
L
L
 
W
W
L
W
L
 
  
21:30  Strode I. - Oosterbaan P. C.  ITF Laguna Niguel Men (hard)  vs  
Away
0 - 2
W
L
L
W
L
 
L
W
L
L
W
 
  
21:30  Adamson A. - Craig H.  ITF Laguna Niguel Men (hard)  vs  
Away
0 - 2
L
L
W
L
 
L
W
L
W
L
 
  
23:00  Kellovsky D. - Mercier T.  ITF Laguna Niguel Men (hard)  vs  
Home
2 - 0
W
L
L
L
W
 
L
L
L
L
L
 
  

Wednesday 19. September 2018 | 22:18 GMT Click on the game for ANALYSIS, PREDICTIONS & REVIEW

  Home vs AwayLeagueTeam FormFREE PredictionScore PredictionLast 5 HomeLast 5 AwayOdds Home WinOdds DrawOdds Away Win
02:00  Buffalo Sabres - Pittsburgh Penguins  NHL  vs  
D
3 - 3
W
L
L
L
L
 
L
L
L
L
D
 
   
02:00  Washington Capitals - Boston Bruins  NHL  vs  
D
3 - 3
L
L
L
W
D
 
L
D
L
D
D
 
   
02:00  New York Islanders - Philadelphia Flyers  NHL  vs  
A
3 - 4
L
W
W
D
W
 
L
L
L
W
L
 
   
02:00  Columbus Blue Jackets - Chicago Blackhawks  NHL  vs  
D
3 - 3
D
L
D
D
L
 
W
L
W
L
L
 
   
02:30  Tampa Bay Lightning - Carolina Hurricanes  NHL  vs  
Home
4 - 3
L
W
W
W
L
 
W
L
L
L
D
 
   
02:30  Toronto Maple Leafs - Ottawa Senators  NHL  vs  
Home
4 - 3
L
W
L
W
L
 
L
L
W
L
L
 
   
03:30  Dallas Stars - St. Louis Blues  NHL  vs  
H
3 - 2
L
W
W
L
W
 
L
L
L
W
L
 
   
04:00  Colorado Avalanche - Vegas Golden Knights  NHL  vs  
H
3 - 2
L
W
L
W
L
 
W
L
W
W
W
 
   
05:00  Arizona Coyotes - Los Angeles Kings  NHL  vs  
D
2 - 2
L
W
W
D
L
 
L
L
D
L
L
 
   
05:30  San Jose Sharks - Anaheim Ducks  NHL  vs  
D
3 - 3
W
D
D
W
L
 
W
W
L
L
L
 
   
05:30  Vancouver Canucks - Edmonton Oilers  NHL  vs  
D
3 - 3
W
D
D
D
D
 
L
L
L
W
D
 
   
05:30  Los Angeles Kings - Arizona Coyotes  NHL  vs  
Home
4 - 3
L
L
D
L
L
 
L
W
W
D
L
 
   
06:00  Tayfun - Kunlun Junior  MHL  vs  
Home
4 - 2
L
W
L
L
L
 
L
L
L
L
L
 
   
11:00  Nomad Astana - Kazzinc-Torpedo 2  Championship  vs  
Home
4 - 1
L
D
L
L
W
 
D
L
W
W
D
 
   
11:00  Ufa W - Krasnoyarsk W  WHL Women  vs  
D
4 - 4
W
W
W
W
W
 
W
W
W
L
L
 
   
12:30  Vladivostok - Dinamo Riga  KHL  vs  
D
2 - 2
L
L
L
L
W
 
W
W
D
W
W
 
   
12:30  Amur Khabarovsk - Slovan Bratislava  KHL  vs  
Home
3 - 2
L
L
L
W
L
 
D
L
W
W
L
 
   
13:00  Tohoku Free Blades - Anyang  Asia League  vs  
D
3 - 3
L
L
D
W
W
 
W
W
W
W
W
 
   
13:30  Tseng Tou - Penza  VHL  vs  
D
2 - 2
L
L
D
L
L
 
L
L
L
L
D
 
   
14:30  Kunlun - CSKA Moscow  KHL  vs  
Away
1 - 2
L
D
W
L
L
 
L
W
W
L
L
 
   
14:30  Heilongjiang - Bars  VHL  vs  
Away
2 - 3
W
L
L
L
L
 
L
W
W
W
D
 
   
14:30  Boston Bruins - Calgary Flames  NHL  vs  
D
3 - 3
L
D
L
D
D
 
W
L
L
W
D
 
   
15:00  Tolpar - Stalnye Lisy  MHL  vs  
H
4 - 2
W
W
W
W
W
 
W
W
W
W
L
 
   
16:00  HC Astana - Kulager  Championship  vs  
Away
2 - 5
L
L
L
L
L
 
L
W
D
W
W
 
   
16:00  Temirtau - Pavlodar  Championship  vs  
H
3 - 2
W
W
D
L
L
 
D
W
W
L
W
 
   
16:30  Avto - Sarmaty  MHL  vs  
Home
3 - 2
L
L
W
D
W
 
W
W
D
L
L
 
   
16:30  Gornyak Uchaly - Yermak Angarsk  VHL  vs  
A
2 - 3
L
W
L
W
L
 
L
D
L
L
D
 
   
16:30  Orsk - Krasnoyarsk  VHL  vs  
H
3 - 2
L
L
W
L
W
 
D
W
L
L
L
 
   
17:00  Irbis - Reaktor  MHL  vs  
H
3 - 2
L
W
W
L
D
 
W
W
L
D
L
 
   
17:00  Mamonty Yugry - Altay  MHL  vs  
Home
4 - 2
W
L
L
D
W
 
L
L
L
L
L
 
   
17:00  Tyumensky Legion - Snezhnye Barsy  MHL  vs  
Away
3 - 4
L
L
L
D
W
 
L
W
D
D
L
 
   
17:30  Ladya - Sputnik Almetievsk  MHL  vs  
Home
4 - 3
W
L
L
L
W
 
W
W
W
W
D
 
   
18:00  Russkie Vityazi - Atlanty  MHL  vs  
H
3 - 2
L
L
L
W
L
 
L
W
W
L
W
 
   
18:30  Trebic - Poruba  Chance Liga  vs  
A
2 - 4
L
L
D
W
L
 
W
W
D
W
W
 
   
18:30  Hameenlinna - Assat  Liiga  vs  
H
3 - 2
D
W
W
L
D
 
L
W
L
L
D
 
   
18:30  KooKoo - Tappara  Liiga  vs  
H
3 - 2
L
L
L
L
D
 
D
L
L
L
L
 
   
18:30  SaiPa - Ilves  Liiga  vs  
Home
4 - 3
D
L
L
W
D
 
W
D
W
W
W
 
   
18:30  Jokerit - Metallurg Magnitogorsk  KHL  vs  
Home
3 - 2
W
W
W
D
W
 
L
W
D
W
L
 
   
18:30  Khimik - Perm  VHL  vs  
D
2 - 2
L
L
W
D
W
 
L
L
W
W
L
 
   
18:30  Olomouc U20 - Kometa Brno U20  ELJ  vs  
H
4 - 3
L
W
L
L
W
 
W
W
L
W
W
 
   
18:30  Din. St. Petersburg - Almaz  MHL  vs  
Home
3 - 2
W
W
W
D
L
 
L
W
W
L
W
 
   
19:00  Prostejov - Prerov  Chance Liga  vs  
H
4 - 2
D
D
L
W
W
 
D
L
W
W
L
 
   
19:00  Kadan - Slavia Prague  Chance Liga  vs  
Away
2 - 3
L
L
L
D
L
 
D
L
L
L
L
 
   
19:00  Kladno - Jihlava  Chance Liga  vs  
D
2 - 2
L
W
D
W
W
 
W
L
W
L
W
 
   
19:00  AZ Havirov - Benatky  Chance Liga  vs  
Home
4 - 2
L
W
W
L
D
 
L
L
W
D
L
 
   
19:00  Litomerice - Frydek-Mistek  Chance Liga  vs  
H
3 - 2
D
W
L
W
L
 
W
W
L
L
W
 
   
19:00  Zvezda Chekhov - Izhevsk  VHL  vs  
Home
3 - 2
W
L
D
W
L
 
L
L
W
D
L
 
   
19:00  Kapitan - Chaika  MHL  vs  
Away
2 - 3
D
L
L
W
L
 
D
W
L
L
W
 
   
19:00  SKA-1946 - Loko  MHL  vs  
H
3 - 2
D
W
W
W
L
 
L
W
W
D
W
 
   
19:00  HC MVD - HC Riga  MHL  vs  
Home
3 - 2
W
L
L
W
L
 
W
W
W
L
L
 
   
19:00  Presov - Skalica  1. Liga  vs  
H
4 - 2
L
W
W
W
L
 
D
L
L
W
D
 
   
19:00  Dubnica - Spisska Nova Ves  1. Liga  vs  
Home
4 - 2
L
D
L
D
W
 
L
W
L
D
D
 
   
19:00  Topolcany - Trnava  1. Liga  vs  
Home
3 - 1
W
W
D
D
L
 
W
L
L
L
L
 
   
19:00  Povazska Bystrica - Martin  1. Liga  vs  
D
3 - 3
L
W
L
D
D
 
L
W
W
L
W
 
   
19:30  Sp. Moscow - Tractor Chelyabinsk  KHL  vs  
H
3 - 2
W
L
W
L
L
 
L
W
D
L
W
 
   
19:30  Sochi - Yekaterinburg  KHL  vs  
D
2 - 2
D
W
L
L
W
 
W
D
W
W
W
 
   
19:30  DVTK - Slovakia U20  Tipsport Liga  vs  
Home
6 - 2
W
L
D
L
W
 
L
L
L
L
W
 
   
20:00  Goteborg W - HV 71 W  SDHL Women  vs  
Away
1 - 2
L
W
W
L
L
 
L
W
W
W
D
 
   
20:00  Lejon - Ornskoldsvik  HockeyEttan Norra  vs  
Away
2 - 4
W
W
L
W
L
 
L
L
L
D
L
 
   
20:00  Vannas - Tegs  HockeyEttan Norra  vs  
Home
4 - 2
W
W
W
L
W
 
L
W
L
L
L
 
   
20:00  Hammarby - Trangsunds  HockeyEttan Ostra  vs  
Home
3 - 1
L
W
D
W
L
 
L
L
 
   
20:00  Tyreso Hanviken - Nykoping  HockeyEttan Ostra  vs  
Away
3 - 4
W
L
D
W
L
 
L
L
L
W
L
 
   
20:00  Sollentuna - Huddinge  HockeyEttan Ostra  vs  
Away
3 - 4
W
W
L
W
W
 
L
W
D
L
D
 
   
20:00  Hudiksvalls - Vallentuna  HockeyEttan Ostra  vs  
Home
3 - 1
W
W
W
L
W
 
L
W
W
L
W
 
   
20:00  Hanhals - Kristianstads  HockeyEttan Sodra  vs  
D
3 - 3
W
L
L
L
W
 
W
W
W
W
W
 
   
20:00  Tyringe - Kallinge/Ronneby  HockeyEttan Sodra  vs  
Away
2 - 4
L
L
W
D
L
 
W
D
W
W
L
 
   
20:00  Dalen - Troja/Ljungby  HockeyEttan Sodra  vs  
A
3 - 4
L
W
D
W
W
 
L
L
W
W
W
 
   
20:00  Halmstad - Helsingborgs  HockeyEttan Sodra  vs  
H
4 - 3
W
D
W
W
L
 
W
W
L
W
L
 
   
20:00  Grums - Mariestads  HockeyEttan Vastra  vs  
Away
2 - 3
W
L
L
W
W
 
W
L
L
W
W
 
   
20:00  Skovde - Koping  HockeyEttan Vastra  vs  
D
3 - 3
W
L
W
D
L
 
D
W
L
W
W
 
   
20:00  Arboga - Lindlovens  HockeyEttan Vastra  vs  
Away
2 - 3
D
L
L
L
L
 
L
L
L
L
D
 
   
20:00  Tranas - Kumla  HockeyEttan Vastra  vs  
Home
4 - 3
W
D
L
L
D
 
D
D
W
L
W
 
   
20:00  Surahammars - Borlange  HockeyEttan Vastra  vs  
Away
1 - 4
L
L
L
W
L
 
W
L
L
L
W
 
   
20:30  Kitzbuhel - Gherdeina  Alps Hockey League  vs  
Home
4 - 2
W
W
L
L
L
 
W
L
L
L
D
 
   
20:45  Academy Zug - Langenthal  Swiss Cup  vs  
D
3 - 3
W
L
L
D
W
 
D
L
D
L
W
 
   
21:00  Belfast - Nottingham  Elite League  vs  
Home
4 - 3
W
W
L
W
W
 
W
D
W
W
D
 
   

Current Best Algorithms

Upcoming games!

SportDate  Home vs AwayLeague
hockey 20 Sep 02:00  New York Rangers - Philadelphia Flyers  NHL 
hockey 20 Sep 02:00  Carolina Hurricanes - Tampa Bay Lightning  NHL 
hockey 20 Sep 02:05  Saginaw Spirit - Soo Greyhounds  OHL 
hockey 20 Sep 02:30  Detroit Red Wings - Pittsburgh Penguins  NHL 
hockey 20 Sep 02:30  Montreal Canadiens - Florida Panthers  NHL 
hockey 20 Sep 02:30  Ottawa Senators - Toronto Maple Leafs  NHL 
hockey 20 Sep 03:00  Minnesota Wild - St. Louis Blues  NHL 
hockey 20 Sep 05:00  Vancouver Canucks - Calgary Flames  NHL 
hockey 20 Sep 15:30  Sibir Novosibirsk - Avangard Omsk  KHL 
hockey 20 Sep 15:30  Kazzinc-Torpedo - Toros Neftekamsk  VHL 
hockey 20 Sep 16:00  Karaganda - Almetyevsk  VHL 
hockey 20 Sep 16:30  Avto - Sarmaty  MHL 
hockey 20 Sep 17:00  Tyumensky Legion - Snezhnye Barsy  MHL 
hockey 20 Sep 18:30  Zlin - Mountfield HK  Extraliga 
hockey 20 Sep 18:30  IFK Helsinki - Hameenlinna  Liiga 
hockey 20 Sep 18:30  TPS Turku - KooKoo  Liiga 
hockey 20 Sep 18:30  Sarov - Tyumen  VHL 
hockey 20 Sep 18:30  Tambov - HC Yugra  VHL 
hockey 20 Sep 18:30  Kosice - Slovakia U20  Tipsport Liga 
hockey 20 Sep 19:00  Stavanger - Ringerike  Get-ligaen 
hockey 20 Sep 19:00  Lokomotiv Yaroslavl - Podolsk  KHL 
hockey 20 Sep 19:00  Cherepovets - Din. Minsk  KHL 
hockey 20 Sep 19:00  Voronezh - Dinamo St. Petersburg  VHL 
hockey 20 Sep 19:00  Ryazan - SKA Neva St. Petersburg  VHL 
hockey 20 Sep 19:30  Fehervari Titanok - Ujpest  Erste Liga 
hockey 20 Sep 19:30  Storhamar - Valerenga  Get-ligaen 
hockey 20 Sep 19:30  Manglerud - Lillehammer  Get-ligaen 
hockey 20 Sep 19:30  Dyn. Moscow - SKA St. Petersburg  KHL 
hockey 20 Sep 20:00  Farjestad BK - Skelleftea  SHL 
hockey 20 Sep 20:00  Lulea - Orebro  SHL 
hockey 20 Sep 20:00  Mora - Malmo  SHL 
hockey 20 Sep 20:00  Brynas - Frolunda  SHL 
hockey 20 Sep 20:00  Linkopings - HV 71  SHL 
hockey 20 Sep 20:00  Djurgardens - Rogle  SHL 
hockey 20 Sep 20:00  Timra - Vaxjo  SHL 
soccer 20 Sep 02:30  Seattle Sounders - Philadelphia Union  MLS 
soccer 20 Sep 02:30  Portland Timbers - Columbus Crew  MLS 
soccer 20 Sep 02:30  San Jose Earthquakes - Atlanta United  MLS 
soccer 20 Sep 11:30  Shanghai Shenxin FC - Dalian Transcendence  China League One 
soccer 20 Sep 13:25  Emirates Club - Dibba Al Fujairah  UAE League Professional 
soccer 20 Sep 13:30  Shabab Al Ahli Dubai - Al-Sharjah  UAE League Professional 
soccer 20 Sep 14:00  Al-Hussein SC - Al-Sareeh  Jordan League 
soccer 20 Sep 14:55  Qatar SC - Al Khor SC  Qatar League 
soccer 20 Sep 15:00  Trakai - Palanga  A Lyga 
soccer 20 Sep 15:30  JJK - KTP  Ykkonen 
soccer 20 Sep 15:30  Haka Valkeakoski - KPV  Ykkonen 
soccer 20 Sep 15:30  Al Shabab Riyadh - Al Fateh  Saudi Arabia League 
soccer 20 Sep 15:40  Al Taawon - Al Ittihad Jeddah  Saudi Arabia League 
soccer 20 Sep 16:15  Al Jazira - Bani Yas  UAE League Professional 
soccer 20 Sep 16:30  Al-Baqaa - That Ras  Jordan League 
soccer 20 Sep 16:55  Rapid Wien - Spartak Moscow  UEFA . Europa League 
soccer 20 Sep 16:55  Villarreal - Rangers FC  UEFA . Europa League 
soccer 20 Sep 16:55  Rennes - Jablonec  UEFA . Europa League 
soccer 20 Sep 16:55  Sevilla - Standard Liege  UEFA . Europa League 
soccer 20 Sep 17:00  IFK Hassleholm - Solvesborgs GOIF  Division 2 
soccer 20 Sep 17:05  Al Shahaniya - Al-Arabi SC  Qatar League 
soccer 20 Sep 18:00  USM Alger - AS Ain Mlila  1. Division 
soccer 20 Sep 18:00  Everton (w) - Manchester City (w)  WSL 
soccer 20 Sep 19:00  Celtic - Rosenborg  UEFA . Europa League 
soccer 20 Sep 19:00  RB Leipzig - Salzburg  UEFA . Europa League 
soccer 20 Sep 19:00  Sporting CP - FK Qarabagh  UEFA . Europa League 
soccer 20 Sep 19:00  Spartak Trnava - Anderlecht  UEFA . Europa League 
soccer 20 Sep 19:00  FC Copenhagen - Zenit St. Petersburg  UEFA . Europa League 
soccer 20 Sep 19:00  Slavia Praha - Bordeaux  UEFA . Europa League 
soccer 20 Sep 19:00  Ludogorets Razgrad - Bayer Leverkusen  UEFA . Europa League 
tennis 20 Sep 00:30  Nakashima B. - Vacherot V.  ITF Laguna Niguel Men (hard) 
tennis 20 Sep 01:30  Galloway R./Lock B. - Joyce M./Wolf J.  Columbus Challenger Men Doubles (hard) 
tennis 20 Sep 05:00  Wozniacki C. - Giorgi C.  WTA Tokyo (hard) 
tennis 20 Sep 05:00  Kontaveit A. - Strycova B.  WTA Tokyo (hard) 
tennis 20 Sep 05:00  Vekic D. - Konta J.  WTA Tokyo (hard) 
tennis 20 Sep 05:00  Azarenka V. - Barty A.  WTA Tokyo (hard) 
tennis 20 Sep 05:00  Sestini Hlavackova A./Strycova B. - Imanishi M./Zaja A.  WTA Tokyo Doubles (hard) 
tennis 20 Sep 05:00  Gaio F. - Jaziri M.  Kaohsiung Challenger Men (hard) 
tennis 20 Sep 05:00  Santillan A./Ward J. - Hsu Yu H./Wang J.  Kaohsiung Challenger Men Doubles (hard) 
tennis 20 Sep 08:00  Minella M. - Hon P.  WTA Seoul (hard) 
tennis 20 Sep 08:00  Begu I. - Radwanska A.  WTA Seoul (hard) 
tennis 20 Sep 08:00  Barthel M./Larsson J. - Kumkhum L./Plipuech P.  WTA Seoul Doubles (hard) 
tennis 20 Sep 11:00  Lorenzi P. - Ojeda L. R.  Biella Challenger Men (clay) 
tennis 20 Sep 11:00  Donati M. - Travaglia S.  Biella Challenger Men (clay) 
tennis 20 Sep 11:00  Carballes Baena R. - Barrios T.  Biella Challenger Men (clay) 
tennis 20 Sep 11:00  Caruso S. - Delbonis F.  Biella Challenger Men (clay) 
tennis 20 Sep 11:00  Dalla Valle E. - Napolitano S.  Biella Challenger Men (clay) 
tennis 20 Sep 11:00  Arguello F. - Baldi F.  Biella Challenger Men (clay) 
tennis 20 Sep 11:00  Lindstedt R./Ram R. - Donskoy E./Khachanov K.  ATP St. Petersburg Doubles (hard) 
tennis 20 Sep 12:00  Zavatska K. - Cepelova J.  ITF Saint Malo Women (clay) 
tennis 20 Sep 12:00  Deichmann K. - Paolini J.  ITF Saint Malo Women (clay) 
tennis 20 Sep 13:00  Berankis R. - Tsitsipas S.  ATP Metz (hard) 
tennis 20 Sep 13:00  Humbert U. - Basilashvili N.  ATP Metz (hard) 
tennis 20 Sep 13:00  Pouille L. - Bachinger M.  ATP Metz (hard) 
tennis 20 Sep 13:00  Djere L. - Krawietz K.  Sibiu Challenger Men (clay) 
tennis 20 Sep 13:00  Bolelli S. - Sels J.  Sibiu Challenger Men (clay) 
tennis 20 Sep 13:00  Kolar Z. - Barranco C. J.  Sibiu Challenger Men (clay) 
tennis 20 Sep 13:00  Serdarusic N. - Rosol L.  Sibiu Challenger Men (clay) 
tennis 20 Sep 13:00  Martinez P./Vervoort M. - Bolelli S./Quinzi G.  Sibiu Challenger Men Doubles (clay) 
tennis 20 Sep 13:00  Thiem D. - Struff J-L.  ATP St. Petersburg (hard) 
tennis 20 Sep 13:00  Cecchinato M. - Lacko L.  ATP St. Petersburg (hard)