Best football predictions daily!

Friday 9. November 2018 | 14:14 GMT Click on the game for ANALYSIS, PREDICTIONS & REVIEW

  Home vs AwayLeagueTeam FormFREE PredictionFinal ScoreLast 5 HomeLast 5 AwayOdds
Home Win
Odds DrawOdds Away Win
03:30  Seattle Sounders - Portland Timbers  MLS  vs  
Home
2 - 1
L
W
W
W
L
 
D
W
L
W
W
 
   
08:30  Madura United - Bhayangkara Surabaya United  Super League  vs  
Home
1 - 2
L
L
D
W
L
 
W
W
D
L
L
 
   
08:30  Mitra Kukar - Persela  Super League  vs  
Home
1 - 1
L
L
L
W
L
 
W
L
W
L
W
 
   
08:30  Persib Bandung - PSMS  Super League  vs  
Home
0 - 1
D
L
L
D
W
 
W
W
L
L
W
 
   
08:50  Melbourne City - Wellington Phoenix  A League  vs  
Home
2 - 0
D
W
L
D
L
 
L
L
W
D
L
 
   
09:00  Olympique Medea U21 - Bordj Bou Arreridj U21  U21 League  vs  
A
2 - 1
D
D
L
W
L
 
D
D
L
D
L
 
   
10:00  Hapoel Jerusalem - Maccabi Tzur Shalom  Liga Alef  vs  
A
0 - 4
D
L
D
W
W
 
L
W
W
L
W
 
   
10:00  Hapoel Mahane Yehuda - Nordia Jerusalem  Liga Alef  vs  
Away
2 - 0
L
L
L
L
L
 
L
D
 
   
10:00  Yeni Malatyaspor U21 - Trabzonspor U21  U21 Super Lig  vs  
D
0 - 2
L
D
D
D
L
 
W
L
D
L
D
 
   
10:30  Turan Tovuz - Zira IK II  1. Division  vs  
D
2 - 3
L
L
D
W
L
 
L
L
W
L
W
 
   
10:30  Zaqatala - FC Agsu  1. Division  vs  
Home
2 - 2
D
D
W
D
W
 
W
L
L
W
L
 
   
10:30  Sabah FK II - FK Sumqayıt II  1. Division  vs  
A
0 - 2
W
L
W
D
 
W
L
 
   
10:30  Arsenal Tula U21 - Anzhi Makhachkala U21  U21 Premier League  vs  
Home
0 - 0
D
W
W
L
L
 
L
D
L
L
W
 
   
10:45  Hapoel Bikat Hayarden - Hapoel Kfar Shalem  Liga Alef  vs  
D
0 - 0
D
D
W
L
W
 
L
D
D
W
L
 
   
10:45  Hapoel Shfaram - Hapoel Asi Gilboa  Liga Alef  vs  
Home
1 - 0
L
D
L
L
L
 
L
L
L
L
L
 
   
11:00  Maccabi Herzliya - Hapoel Azor  Liga Alef  vs  
Home
1 - 0
L
D
L
W
W
 
W
D
L
L
W
 
   
11:00  Saif - Sheikh Jamal Dhanmondi FC  Federation Cup  vs  
A
1 - 2
D
W
D
W
W
 
W
W
D
L
L
 
   
11:00  Hapoel Migdal Haemek - Ironi Tiberias  Liga Alef  vs  
Away
1 - 0
W
L
D
L
L
 
L
W
D
W
D
 
   
11:00  Maccabi Yavne - Maccabi Kiryat Gat  Liga Alef  vs  
Home
2 - 0
W
D
W
L
L
 
D
L
 
   
11:00  Rostov U21 - Dinamo Moskva U21  U21 Premier League  vs  
D
0 - 1
W
W
W
W
D
 
L
L
L
D
L
 
   
11:15  MS Tira - Hapoel Herzliya  Liga Alef  vs  
A
3 - 0
W
D
D
L
D
 
W
D
W
L
W
 
   
11:15  Holon Yaniv - Agudat Sport Ashdod  Liga Alef  vs  
H
0 - 1
L
W
D
L
W
 
W
L
 
   
11:15  Maccabi Kabilio Jaffa - Maccabi Shaarayim  Liga Alef  vs  
H
0 - 2
L
D
L
D
W
 
D
D
W
W
W
 
   
11:30  Nassaji Mazandaran - Esteghlal Khuzestan  Persian Gulf Pro League  vs  
D
2 - 0
D
D
L
D
L
 
L
L
L
D
L
 
   
11:30  Maccabi Kiryat Ata - Sports Club Rubi Shapira  Liga Alef  vs  
A
0 - 3
D
W
L
L
D
 
L
W
W
L
L
 
   
12:00  Singapore - Indonesia  AFF Championship  vs  
H
1 - 0
L
L
W
W
W
 
D
W
L
W
D
 
   
12:00  Timor Leste - Thailand  AFF Championship  vs  
Away
0 - 7
L
L
L
L
L
 
D
L
L
W
W
 
   
12:00  Tractor Sazi - Zob Ahan  Persian Gulf Pro League  vs  
D
4 - 1
D
W
L
W
W
 
L
L
D
D
D
 
   
12:00  Pars Jam Bushehr - Paykan FC  Persian Gulf Pro League  vs  
H
3 - 0
D
D
W
D
L
 
W
W
W
D
L
 
   
12:00  Hapoel Kfar Kana FC - Hapoel Umm al Fahm  Liga Alef  vs  
Away
1 - 1
L
L
W
D
L
 
W
D
W
W
W
 
   
12:00  Voluntari B - CS U Craiova B  Liga 3  vs  
D
4 - 2
L
L
L
D
W
 
L
L
W
L
W
 
   
12:00  Atletic Bradu - Viitorul Domnesti  Liga 3  vs  
D
4 - 3
L
L
W
D
W
 
W
L
W
L
L
 
   
12:00  Sanatatea Cluj - CS Iernut  Liga 3  vs  
Home
1 - 0
W
W
W
L
L
 
L
L
L
L
L
 
   
12:00  Soimii Lipova - Metalurgistul Cugir  Liga 3  vs  
Home
1 - 0
D
D
W
W
W
 
L
W
W
L
W
 
   
12:00  Avantul Reghin - CFR Cluj B  Liga 3  vs  
D
1 - 1
D
W
W
D
W
 
W
D
D
W
W
 
   
12:00  ACS Dumbravita - Unirea Alba Iulia  Liga 3  vs  
Home
2 - 1
L
W
 
D
L
L
D
W
 
   
12:00  FK Becej - FK Buducnost Dobanovci  Prva Liga  vs  
Home
5 - 1
W
L
 
W
L
L
D
L
 
   
12:00  Inter Bratislava - Slavoj Trebisov  2.Division  vs  
D
3 - 1
L
W
L
W
L
 
L
L
D
D
L
 
   
12:30  Sesvete - Kustosija  2. Division  vs  
Home
3 - 0
W
W
D
W
L
 
W
L
W
W
L
 
   
12:30  Hrvatski Dragovoljac - Dinamo Zagreb B  2. Division  vs  
H
0 - 1
L
W
D
L
W
 
W
L
L
W
W
 
   
12:30  Komarno - Partizan Bardejov  2.Division  vs  
Home
1 - 2
W
L
W
W
L
 
D
L
L
D
W
 
   
13:00  Hapoel Katamon - Hapoel Nir Ramat HaSharon  Liga Leumit  vs  
Home
3 - 0
W
D
D
W
W
 
L
W
W
W
L
 
   
13:00  Sektzia Nes Tziona - Hapoel Rishon LeZion  Liga Leumit  vs  
H
4 - 1
D
L
W
W
L
 
W
D
D
L
W
 
   
13:00  Hapoel Marmorek - Hapoel Nazareth Illit  Liga Leumit  vs  
D
1 - 2
L
D
D
L
L
 
D
D
L
W
W
 
   
13:00  Hapoel Ramat Gan - Hapoel Ashkelon  Liga Leumit  vs  
D
1 - 1
D
W
W
W
W
 
W
D
D
L
W
 
   
13:00  Maccabi Ahi Nazareth - Hapoel Akko  Liga Leumit  vs  
D
1 - 0
L
L
D
W
L
 
L
D
D
D
W
 
   
13:00  Sepahan - Saipa Karaj  Persian Gulf Pro League  vs  
H
3 - 0
W
D
W
W
D
 
W
D
L
D
D
 
   
13:00  Al Nejmeh - Tadamon Sour  Premier League  vs  
Home
1 - 0
L
D
L
W
L
 
D
L
D
W
L
 
   
13:15  Al Shabab - Al Qadsia  Premier League  vs  
Away
0 - 1
L
L
L
D
D
 
W
W
W
W
L
 
   
13:20  Al Najma - Al Riffa  Premier League  vs  
D
0 - 1
L
W
L
W
W
 
L
W
W
W
W
 
   
13:30  Atalanta U19 - Milan U19  Campionato Nazionale Primavera  vs  
Home
6 - 1
L
W
W
L
D
 
D
L
W
D
L
 
   
14:00  Olympique Medea - Bordj Bou Arreridj  1. Division  vs  
Home
1 - 0
D
D
D
L
D
 
W
D
D
W
L
 
   
14:00  Northeast United FC - Mumbai City FC  Super League  vs  
H
0 - 1
L
D
W
D
W
 
D
W
L
W
W
 
   
14:00  Al Salt - That Ras  Jordan League  vs  
Home
1 - 0
D
D
W
D
W
 
D
L
L
L
D
 
   
14:10  Al Khor SC - Al-Arabi SC  Qatar League  vs  
H
0 - 1
D
L
W
L
L
 
L
L
L
L
L
 
   
14:10  Al-Ahli - Al Rayyan  Qatar League  vs  
D
1 - 1
L
W
W
W
W
 
L
W
L
D
W
 
   
15:00  Gorodeya - Dinamo Brest  Premier  vs  
Away
1 - 0
L
D
L
W
W
 
W
D
W
L
W
 
   
15:00  Banik Ostrava U19 - Karvina U19  1. Liga U19  vs  
Home
0 - 1
W
W
W
D
W
 
L
W
L
L
L
 
   
15:00  Metalurgi Rustavi - FC Sioni Bolnisi  Georgia Primera Division  vs  
A
0 - 3
D
D
W
D
L
 
L
L
W
L
W
 
   
15:00  CS Mioveni - Dacia Unirea Braila  Liga II  vs  
Home
1 - 0
L
D
W
L
D
 
L
L
D
L
L
 
   
15:20  Al Ahli Jeddah - Al Qadisiya  Saudi Arabia League  vs  
Home
0 - 2
W
W
W
L
W
 
D
L
L
L
L
 
   
15:35  Al Salmiyah - Al Kuwait SC  Premier League  vs  
Away
1 - 1
W
L
W
D
W
 
D
W
W
W
W
 
   
15:45  PFC CSKA Sofia - Vitosha Bistritsa  A PFG  vs  
Home
3 - 0
W
W
D
W
W
 
L
L
L
L
L
 
   
16:00  Vitkovice - Znojmo  Druha Liga  vs  
Home
0 - 6
W
L
D
W
L
 
W
L
L
L
L
 
   
16:00  FK Pohronie - Odeva Lipany  2.Division  vs  
Home
0 - 1
D
W
L
W
W
 
L
D
L
L
W
 
   
16:00  Petrolul 52 - Ripensia Timisoara  Liga II  vs  
Home
1 - 0
L
W
D
W
W
 
L
D
D
L
D
 
   
16:00  Skalica - Tatran Presov  2.Division  vs  
Home
1 - 1
W
W
W
L
L
 
D
W
L
L
L
 
   
16:00  Adanaspor - Gaziantep BB  Lig A  vs  
Away
1 - 1
W
W
D
W
L
 
L
L
W
D
W
 
   
16:20  East Riffa - Malkiya  Premier League  vs  
H
1 - 2
L
W
D
D
L
 
L
W
L
L
L
 
   
16:20  Umm Salal - Al-Sailiya  Qatar League  vs  
D
0 - 2
W
L
D
D
L
 
W
D
L
L
W
 
   
16:30  Al-Sareeh - Al Jazeera  Jordan League  vs  
Away
1 - 2
D
L
L
W
L
 
W
W
L
D
W
 
   
16:30  Arsenal Tula - Anzhi Makhachkala  Premier League  vs  
Home
2 - 0
L
W
D
W
L
 
D
L
L
L
W
 
   
16:45  Dinamo Minsk - Slutsk  Premier  vs  
Home
2 - 0
D
W
D
D
W
 
W
L
L
L
L
 
   
17:00  Ethnikos Achnas - Karmiotissa  2. Division  vs  
D
2 - 2
L
L
L
D
W
 
D
W
L
W
L
 
   
17:00  Vysocina Jihlava - Usti nad Labem  Druha Liga  vs  
Home
4 - 1
W
L
W
W
L
 
L
W
W
L
L
 
   
17:00  Rudes - Gorica HNK  1. NHL  vs  
Away
0 - 1
D
L
L
L
L
 
L
W
W
W
D
 
   
17:00  Aris Limassol - Othellos Athienou  2. Division  vs  
Home
2 - 2
L
W
L
L
L
 
D
W
W
L
W
 
   
17:00  Mlada Boleslav - Dukla Praha  Czech Liga  vs  
Home
0 - 0
L
D
L
W
L
 
D
W
W
L
L
 
   
17:00  Gornik Zabrze - Slask Wroclaw  Ekstraklasa  vs  
A
2 - 2
L
D
L
W
L
 
W
L
L
W
L
 
   
17:00  Proleter - Radnicki Nis  Super Liga  vs  
D
1 - 2
W
W
W
W
L
 
W
W
D
W
W
 
   
17:00  Yeni Malatyaspor - Trabzonspor  Super Lig  vs  
A
5 - 0
D
L
W
W
W
 
W
D
D
W
D
 
   
17:30  Kufstein - Seekirchen  Regionalliga  vs  
Home
1 - 1
W
W
W
W
W
 
L
W
L
W
W
 
   
17:30  Paderborn - Holstein Kiel  2.Bundesliga  vs  
D
4 - 4
W
D
D
W
L
 
W
D
W
W
D
 
   
17:30  Sandhausen - Duisburg  2.Bundesliga  vs  
H
0 - 0
L
W
D
L
L
 
W
L
D
W
W
 
   
18:00  Parndorf - Schwechat  Regionalliga  vs  
Home
2 - 1
W
D
W
W
D
 
L
L
D
L
L
 
   
18:00  SKN St. Pölten Am. - Mannsdorf  Regionalliga  vs  
H
0 - 3
L
W
D
W
L
 
W
W
D
W
D
 
   
18:00  Mattersburg Am. - FCM Traiskirchen  Regionalliga  vs  
Home
2 - 3
W
D
L
L
W
 
W
L
L
L
W
 
   
18:00  Dunkerque - Lyon Duchere  Championnat National  vs  
D
4 - 1
L
L
D
W
L
 
W
W
D
D
W
 
   
18:00  Marignane Gignac - Concarneau  Championnat National  vs  
D
2 - 0
D
W
D
D
D
 
W
L
D
W
D
 
   
18:00  Schweinfurt - Schalding-Heining  Regionalliga  vs  
Home
1 - 3
W
W
W
L
D
 
D
L
W
L
W
 
   
18:00  Maritzburg United - Highlands Park  Premier League  vs  
A
2 - 2
D
D
W
L
L
 
L
D
W
L
L
 
   
18:00  Sk Bischofshofen - Kitzbuhel FC  Regionalliga  vs  
D
0 - 0
L
L
L
W
D
 
W
W
W
W
W
 
   
18:00  Brondby IF - AGF  Superligaen  vs  
D
2 - 0
L
W
D
L
L
 
D
D
L
L
L
 
   
18:00  Wurzburger Kickers - Zwickau  3. Liga  vs  
Home
0 - 2
W
D
D
L
L
 
W
L
L
D
D
 
   
18:00  RW Erfurt - Babelsberg  Regionalliga  vs  
D
3 - 1
D
W
W
W
D
 
L
L
L
L
D
 
   
18:00  Torino U19 - Sampdoria U19  Campionato Nazionale Primavera  vs  
Home
2 - 0
W
D
L
W
W
 
L
D
L
D
D
 
   
18:00  Gzira United - Valletta FC  Premier League  vs  
A
0 - 0
W
W
W
W
D
 
W
W
W
W
W
 
   
18:00  Hassania Agadir - OCS Olympique de Safi  Morocco Super League  vs  
Home
3 - 0
W
W
D
L
W
 
W
D
W
D
D
 
   
18:10  FC Liefering - Wacker Innsbruck Am.  Erste Liga  vs  
Home
4 - 1
L
L
L
L
L
 
D
L
W
D
D
 
   
18:10  Floridsdorfer AC - Austria Wien Am.  Erste Liga  vs  
D
0 - 0
L
W
W
L
D
 
L
L
L
L
D
 
   
18:10  Horn - Kapfenberg  Erste Liga  vs  
A
2 - 2
D
L
D
D
L
 
W
L
W
L
L
 
   
18:10  Lafnitz - Wiener Neustadt  Erste Liga  vs  
H
1 - 1
W
D
D
L
D
 
W
W
L
W
W
 
   
18:10  Amstetten - SPG Pasching LASK Junior  Erste Liga  vs  
D
2 - 3
W
L
D
L
L
 
D
W
L
L
W
 
   
18:30  FC Mauerwerk - Neusiedl  Regionalliga  vs  
Home
3 - 1
W
L
W
W
W
 
D
L
W
L
W
 
   
18:30  Wiener SK - Team Wiener Linien  Regionalliga  vs  
A
1 - 0
L
D
L
W
L
 
D
D
D
L
W
 
   
18:30  Homburg - Kickers Offenbach  Regionalliga  vs  
A
2 - 1
D
L
L
W
D
 
W
D
D
W
W
 
   
19:00  PEC Zwolle - Willem II  Eredivisie  vs  
D
2 - 3
W
L
D
W
L
 
W
D
L
W
L
 
   
19:00  Chambly - Entente Sannois St. Gratien  Championnat National  vs  
Home
2 - 1
W
L
L
D
D
 
L
L
D
L
D
 
   
19:00  Tours - Boulogne  Championnat National  vs  
H
1 - 1
L
L
D
L
D
 
W
W
D
L
D
 
   
19:00  Pau FC - Drancy  Championnat National  vs  
H
3 - 0
L
L
W
W
L
 
D
L
W
L
D
 
   
19:00  Avranches - Cholet  Championnat National  vs  
H
1 - 1
L
W
L
D
L
 
L
W
D
D
D
 
   
19:00  Villefranche - Bourg-Bresse  Championnat National  vs  
D
0 - 2
L
W
D
L
D
 
L
L
D
L
W
 
   
19:00  Gazelec Ajaccio - Troyes  Ligue 2  vs  
H
2 - 1
L
L
L
L
W
 
W
W
L
W
L
 
   
19:00  Red Star - Beziers AS  Ligue 2  vs  
D
0 - 3
L
W
D
L
D
 
D
D
W
W
L
 
   
19:00  Le Havre - Sochaux  Ligue 2  vs  
Home
3 - 2
L
L
W
W
L
 
D
L
W
L
D
 
   
19:00  Grenoble Foot 38 - Ajaccio  Ligue 2  vs  
Home
2 - 0
W
W
W
L
W
 
W
L
W
D
L
 
   
19:00  Clermont Foot - Orleans  Ligue 2  vs  
H
3 - 0
W
L
D
D
W
 
W
W
W
D
L
 
   
19:00  Chateauroux - Metz  Ligue 2  vs  
H
1 - 2
L
L
D
D
W
 
W
W
D
L
L
 
   
19:00  Lorient - Paris FC  Ligue 2  vs  
H
2 - 1
W
L
D
W
W
 
D
L
D
W
D
 
   
19:00  Auxerre - Niort  Ligue 2  vs  
D
0 - 0
D
L
L
L
W
 
D
W
L
W
W
 
   
19:00  Esperance Sportive de Tunis - Al Ahly  CAF . Champions League  vs  
A
3 - 0
D
L
L
W
L
 
D
W
W
L
W
 
   
19:00  Netherlands (w) - Switzerland (w)  UEFA . Women WC Qualifying  vs  
D
3 - 0
W
W
L
W
W
 
W
L
D
D
D
 
   
19:00  Almere City - Cambuur Leeuwarden  Eerste Divisie  vs  
Home
2 - 1
D
L
L
L
W
 
L
W
L
W
W
 
   
19:00  FC Eindhoven - Telstar  Eerste Divisie  vs  
Home
1 - 2
D
W
D
L
L
 
L
W
L
L
W
 
   
19:00  Roda JC - Helmond Sport  Eerste Divisie  vs  
Home
3 - 0
L
D
D
W
W
 
D
L
L
D
L
 
   
19:00  Jong AZ Alkmaar - TOP Oss  Eerste Divisie  vs  
H
1 - 3
D
D
D
D
L
 
D
L
W
L
W
 
   
19:00  Jong Ajax - NEC Nijmegen  Eerste Divisie  vs  
H
4 - 0
W
L
W
L
L
 
L
W
L
L
W
 
   
19:00  Go Ahead Eagles - FC Dordrecht  Eerste Divisie  vs  
Home
2 - 1
W
W
W
L
L
 
W
L
D
D
L
 
   
19:00  Sparta Rotterdam - Utrecht II  Eerste Divisie  vs  
Home
4 - 2
D
W
D
W
W
 
L
D
L
L
L
 
   
19:00  FC Den Bosch - FC Twente  Eerste Divisie  vs  
H
2 - 1
W
W
W
W
W
 
L
W
W
W
W
 
   
19:00  RKC Waalwijk - Jong PSV  Eerste Divisie  vs  
H
3 - 5
D
L
W
D
L
 
W
W
D
D
L
 
   
19:00  FC Volendam - MVV Maastricht  Eerste Divisie  vs  
D
3 - 2
W
D
D
W
W
 
L
W
D
D
L
 
   
19:00  Winterthur - Servette  Super League  vs  
H
1 - 3
W
W
D
L
W
 
D
W
W
W
W
 
   
19:00  Blackburn Rovers U23 - Everton U23  U23 Premier League Cup  vs  
Away
0 - 1
D
L
L
W
L
 
L
W
D
W
W
 
   
19:00  Southampton U23 - Newcastle United U23  U23 Premier League Cup  vs  
D
1 - 1
L
L
W
W
W
 
L
W
W
L
W
 
   
19:00  Rodez Aveyron - Quevilly Rouen  Championnat National  vs  
D
0 - 1
W
W
D
W
D
 
W
L
W
W
D
 
   
19:00  Moreirense - Portimonense  Portuguese Liga  vs  
H
2 - 0
L
W
W
W
W
 
W
L
W
L
D
 
   
19:00  Universitatea Craiova - Sepsi  Liga 1  vs  
Home
1 - 1
W
L
W
D
W
 
D
L
W
W
L
 
   
19:30  Frosinone - Fiorentina  Serie A  vs  
D
1 - 1
L
L
L
D
D
 
L
L
D
D
D
 
   
19:30  Hannover 96 - Wolfsburg  Bundesliga  vs  
D
2 - 1
W
D
L
L
L
 
D
L
W
W
L
 
   
19:30  Ried - BW Linz  Erste Liga  vs  
Home
1 - 3
W
W
D
L
D
 
W
L
D
W
W
 
   
19:30  Lommel - Beerschot-Wilrijk  2e Klasse  vs  
A
1 - 2
L
L
W
W
D
 
W
W
W
L
W
 
   
19:30  Roeselare - OH Leuven  2e Klasse  vs  
A
0 - 4
L
D
L
L
L
 
L
L
W
L
W
 
   
19:30  KV Mechelen - St. Gilloise  2e Klasse  vs  
D
2 - 1
W
W
W
W
W
 
W
D
W
W
D
 
   
19:30  Tubize - Westerlo  2e Klasse  vs  
A
2 - 0
L
L
L
L
L
 
L
L
L
W
L
 
   
19:30  Royal Antwerp - KV Oostende  Pro League  vs  
Home
2 - 0
L
W
W
L
W
 
W
D
D
L
W
 
   
19:30  Pogon Szczecin - Legia Warszawa  Ekstraklasa  vs  
A
2 - 1
D
W
L
W
W
 
W
D
W
D
W
 
   
19:45  Sheffield United - Sheffield Wednesday  Championship  vs  
Home
0 - 0
W
W
L
W
L
 
D
W
L
L
L
 
   
19:45  The New Saints - Caernarfon  Premier League  vs  
Home
0 - 1
W
W
D
W
L
 
D
D
L
D
L
 
   
19:45  Llandudno - Bala Town  Premier League  vs  
H
2 - 4
L
L
D
L
L
 
W
W
L
L
W
 
   
19:45  Lille - Strasbourg  Ligue 1  vs