Monday 15. April 2019 | 16:56 GMT
  Home vs AwayLeagueTeam FormPredictionFinal ScoreLast 5 HomeLast 5 AwayOdds
Home Win
Odds DrawOdds Away Win
00:00  

Sporting Kansas City - New York Red Bulls

 
MLS  vs  
Home
2 - 2
W
W
L
D
L
 
L
L
L
L
L
 
 
00:00  

Boyaca Chico FC - Orsomarso SC

 
Primera B  vs  
Home
0 - 0
D
W
L
W
W
 
L
L
L
D
L
 
 
00:00  

Leones FC - Real Cartagena

 
Primera B  vs  
D
1 - 1
L
W
D
W
W
 
W
W
W
L
W
 
 
09:15  

Kingston U20 - Green Gully U20

 
NPL Youth League  vs  
Home
1 - 1
W
W
L
L
W
 
L
W
L
D
L
 
 
09:30  

Sakhalin - Irtysh Omsk

 
2. Division  vs  
A
2 - 0
W
L
L
W
W
 
W
W
D
W
L
 
 
10:00  

Slovan Liberec U21 - Banik Ostrava U21

 
Juniorska liga  vs  
Home
4 - 0
L
W
L
W
L
 
L
D
D
W
L
 
 
10:30  

Western Pride FC U20 - Moreton Bay Jets U20

 
NPL Youth League  vs  
Home
2 - 3
W
W
W
W
W
 
W
D
L
L
D
 
 
11:00  

Adana Demirspor U21 - Altay U21

 
U21 1. Lig  vs  
Home
2 - 0
W
W
 
W
L
L
W
L
 
 
11:00  

BB Erzurum U21 - Akhisar Belediye U21

 
U21 Super Lig  vs  
Home
3 - 1
L
L
D
L
W
 
W
D
L
L
L
 
 
11:30  

Kingston - Green Gully

 
National Premier League  vs  
A
0 - 4
D
W
L
L
L
 
L
L
L
L
W
 
 
11:30  

Bulleen Lions - Box Hill United FC

 
State Leagues  vs  
A
1 - 0
W
L
W
D
L
 
L
L
D
D
L
 
 
12:00  

FC Ararat Armenia - Banants

 
Armenia Premier League  vs  
A
1 - 1
W
W
D
D
W
 
D
W
D
W
W
 
 
12:00  

Bohemians 1905 U21 - Slovacko U21

 
Juniorska liga  vs  
A
3 - 2
W
W
L
W
L
 
L
W
W
W
W
 
 
12:00  

Viktoria Plzen U21 - Zbrojovka Brno U21

 
Juniorska liga  vs  
A
1 - 5
W
W
W
L
W
 
D
D
D
L
D
 
 
12:00  

Pribram U21 - Slavia Praha U21

 
Juniorska liga  vs  
H
3 - 0
D
W
W
W
L
 
W
L
W
W
D
 
 
12:00  

Zlin U21 - Jablonec U21

 
Juniorska liga  vs  
Home
5 - 1
L
L
D
W
D
 
W
L
L
L
L
 
 
12:30  

Sibir II - Dynamo Barnaul

 
2. Division  vs  
A
0 - 1
L
W
L
L
L
 
L
L
L
D
W
 
 
13:00  

Shirak - Artsakh

 
Armenia Premier League  vs  
Home
0 - 0
D
W
L
D
D
 
L
D
L
W
L
 
 
13:00  

NA Hussein Dey U21 - AS Ain Mlila U21

 
U21 League  vs  
Home
0 - 0
W
L
W
D
L
 
L
L
L
W
L
 
 
13:00  

Dukla Praha U21 - Trinec U21

 
Juniorska liga  vs  
Home
1 - 2
W
L
W
L
L
 
D
L
W
L
L
 
 
13:00  

Crystal Palace U23 - Leeds United U23

 
Professional Development League  vs  
H
2 - 2
W
W
L
L
W
 
W
W
W
W
W
 
 
13:00  

Emmen Reserve - Willem II Reserve

 
Reserve League  vs  
Home
4 - 1
D
W
D
W
W
 
D
L
L
D
L
 
 
13:00  

Fortuna Sittard Reserve - FC Twente Reserves

 
Reserve League  vs  
A
1 - 3
W
L
L
L
W
 
W
D
W
L
W
 
 
14:00  

Genk Reserve - Royal Antwerp Reserves

 
Reserve Pro League  vs  
Home
2 - 0
W
W
W
W
W
 
D
L
L
L
D
 
 
14:00  

Millwall U23 - Sheffield United U23

 
Professional Development League  vs  
Home
0 - 0
L
D
W
D
L
 
L
D
D
L
W
 
 
14:00  

QPR U23 - Sheffield Wed U23

 
Professional Development League  vs  
H
0 - 2
L
W
L
L
L
 
W
D
L
L
W
 
 
14:00  

Blama - Al Wehda Jordan

 
1 Division  vs  
A
3 - 0
D
W
W
L
L
 
W
L
L
L
L
 
 
14:00  

Kfarsoum - Sahab SC

 
1 Division  vs  
D
2 - 1
W
W
W
L
D
 
W
W
W
W
W
 
 
14:00  

Aberdeen Reserves - St Johnstone Reserves

 
Reserve League  vs  
Home
3 - 1
W
W
L
 
D
D
D
L
W
 
 
14:00  

St Mirren Reserves - Ross County Reserves

 
Reserve League  vs  
D
3 - 0
L
L
L
 
W
D
L
L
D
 
 
14:00  

Partick Reserves - Dunfermline Reserves

 
Reserve League  vs  
A
0 - 2
L
L
W
W
D
 
L
D
W
 
 
14:00  

Hibernian Reserves - Dundee United Reserves

 
Reserve League  vs  
Home
2 - 0
W
W
W
W
L
 
W
W
D
D
W
 
 
14:00  

Hamilton Reserves - Morton Reserves

 
Reserve League  vs  
Home
3 - 0
W
L
L
 
D
D
L
W
D
 
 
14:00  

Kilmarnock Reserves - Hearts Reserves

 
Reserve League  vs  
A
0 - 5
W
L
W
L
 
W
L
L
W
 
 
14:00  

Falkirk Reserves - Queen of South Reserves

 
Reserve League  vs  
Home
3 - 0
L
W
W
W
W
 
L
L
L
L
L
 
 
15:00  

Lada Tolyatti - Volga Ulyanovsk

 
2. Division  vs  
Away
0 - 1
D
D
D
L
L
 
D
L
L
L
L
 
 
16:00  

NA Hussein Dey - AS Ain Mlila

 
1. Division  vs  
Home
1 - 1
L
D
W
L
L
 
D
D
D
W
L
 
 
16:00  

BFC Daugavpils - Rigas Futbola skola

 
Virsliga  vs  
Away
0 - 1
L
W
W
D
D
 
L
L
W
W
W
 
 
16:00  

Arges FC - CS Mioveni

 
Liga II  vs  
Home
2 - 0
D
D
D
W
W
 
L
L
D
W
D
 
 
16:00  

FK Chayka - FC Krasnodar III

 
2. Division  vs  
Home
5 - 0
D
W
W
W
W
 
L
D
W
W
D
 
 
16:30  

Misr Lel Makasa - Petrojet

 
Egypt Premier League  vs  
Home
0 - 0
L
D
L
W
D
 
D
W
W
L
L
 
 
16:30  

Honka - Mariehamn

 
Veikkausliiga  vs  
Home
1 - 3
W
D
W
W
W
 
W
W
L
D
L
 
 
16:30  

HIFK - FC Lahti

 
Veikkausliiga  vs  
D
0 - 1
L
L
L
L
L
 
W
L
W
D
D
 
 
16:50  

Al Kuwait SC - Al Najma

 
AFC . Cup  vs  
D
2 - 1
W
W
L
L
D
 
D
W
D
W
W
 
 
17:00  

Shakhter Soligorsk - Slutsk

 
Premier  vs  
Home
1 - 0
W
W
W
W
W
 
L
L
L
W
L
 
 
17:00  

Mlada Boleslav - Slovan Liberec

 
Czech Liga  vs  
H
1 - 2
W
D
L
W
D
 
L
W
D
D
D
 
 
17:00  

Sliema Wanderers FC - Senglea Athletic

 
Premier League  vs  
A
0 - 0
W
W
D
L
W
 
L
L
W
D
D
 
 
17:00  

Baerum - Odds BK 2

 
2. Division  vs  
Home
0 - 5
W
D
L
W
L
 
L
D
L
L
D
 
 
17:00  

Adana Demirspor - Altay Izmir

 
Lig A  vs  
D
2 - 2
W
D
W
W
W
 
W
L
W
D
D
 
 
17:00  

Altinordu - Umraniyespor

 
Lig A  vs  
A
1 - 2
L
D
W
W
L
 
D
L
L
D
L
 
 
17:00  

Hapoel Nazareth Illit - Hapoel Katamon

 
Liga Leumit  vs  
D
1 - 2
L
W
D
D
L
 
L
W
D
D
D
 
 
17:00  

Hapoel Kfar Saba - Hapoel Ramat Gan

 
Liga Leumit  vs  
H
1 - 0
L
L
L
L
W
 
W
D
D
L
L
 
 
17:00  

Beitar Tel Aviv - Sektzia Nes Tziona

 
Liga Leumit  vs  
H
1 - 2
W
L
L
W
D
 
W
L
D
W
W
 
 
17:30  

RKC Waalwijk Reserve - Feyenoord Reserve

 
Reserve League  vs  
H
3 - 0
D
W
L
W
L
 
L
L
W
D
L
 
 
17:30  

ADO Den Haag Reserve - NEC Reserve

 
Reserve League  vs  
A
1 - 4
W
W
D
L
L
 
W
L
W
D
L
 
 
17:30  

PEC Zwolle Reserve - Heracles Almelo Reserve

 
Reserve League  vs  
H
3 - 1
W
W
L
L
W
 
D
W
W
D
W
 
 
17:30  

NAC Reserve - Heerenveen Reserve

 
Reserve League  vs  
H
0 - 1
W
W
L
W
W
 
W
L
W
D
W
 
 
17:30  

Eindhoven Reserve - Achilles 29 Reserve

 
Reserve League  vs  
Home
2 - 3
L
L
L
L
L
 
L
L
 
 
17:30  

Helmond Sport Reserve - Cambuur Reserve

 
Reserve League  vs  
D
3 - 1
W
L
L
W
W
 
L
W
L
L
L
 
 
17:30  

Roda JC Reserve - Dordrecht Reserves

 
Reserve League  vs  
Home
3 - 1
W
W
W
L
W
 
L
L
L
L
L
 
 
18:00  

Djurgarden - IFK Goteborg

 
Allsvenskan  vs  
Home
2 - 1
D
D
L
D
W
 
D
L
W
L
W
 
 
18:00  

Helsingborg IF - Hammarby IF

 
Allsvenskan  vs  
H
2 - 1
W
W
D
W
L
 
D
W
D
D
D
 
 
18:00  

SonderjyskE - AGF

 
Superligaen  vs  
D
0 - 1
W
W
L
D
L
 
D
L
L
D
W
 
 
18:00  

Vitosha Bistritsa - Etar

 
A PFG  vs  
A
3 - 0
D
W
L
L
W
 
L
W
W
D
D
 
 
18:00  

Wurzburger Kickers - Karlsruher

 
3. Liga  vs  
D
0 - 0
D
W
L
W
L
 
L
W
D
L
W
 
 
18:00  

Gzira United - Floriana

 
Premier League  vs  
H
1 - 0
W
W
D
W
D
 
W
D
W
W
D
 
 
18:00  

Trelleborg - Norrby IF

 
Superettan  vs  
H
1 - 1
L
L
L
L
L
 
L
L
W
L
W
 
 
18:00  

BB Erzurum - Akhisar Belediyespor

 
Super Lig  vs  
H
2 - 1
L
D
L
L
L
 
W
L
L
W
W
 
 
18:00  

Valerenga 2 - Follo

 
3. Division  vs  
Home
8 - 2
L
D
W
D
L
 
W
W
L
L
D
 
 
19:00  

Enppi. - El Gounah

 
Egypt Premier League  vs  
H
0 - 0
D
L
L
L
D
 
W
L
W
L
D
 
 
19:00  

Blackburn Rovers U23 - Manchester City U23

 
Premier League 2 (Division 1)  vs  
H
3 - 1
W
W
D
W
W
 
L
D
L
W
L
 
 
19:00  

Everton U23 - Brighton U23

 
Premier League 2 (Division 1)  vs  
D
1 - 0
D
W
W
D
W
 
D
W
W
D
D
 
 
19:00  

Swansea City U23 - Tottenham U23

 
Premier League 2 (Division 1)  vs  
D
1 - 2
D
D
L
D
D
 
D
L
D
W
L
 
 
19:00  

Wolverhampton U23 - Stoke City U23

 
Premier League 2 (Division 2)  vs  
Home
2 - 1
W
D
W
L
L
 
W
W
D
L
L
 
 
19:00  

Sunderland U23 - Fulham U23

 
Premier League 2 (Division 2)  vs  
A
1 - 1
L
L
L
D
L
 
L
W
L
D
L
 
 
19:00  

Newcastle United U23 - Manchester United U23

 
Premier League 2 (Division 2)  vs  
Home
0 - 5
L
W
L
W
W
 
L
L
L
D
D
 
 
19:00  

Maccabi Tel Aviv - Hapoel Beer Sheva

 
Toto League  vs  
Home
0 - 0
W
W
W
L
W
 
W
W
D
W
W
 
 
19:00  

Jong Ajax - Go Ahead Eagles

 
Eerste Divisie  vs  
H
5 - 2
L
D
W
L
W
 
D
L
W
L
W
 
 
19:00  

Sepsi - Astra Giurgiu

 
Liga 1  vs  
A
0 - 1
L
L
L
D
L
 
L
L
L
W
L
 
 
19:00  

Derby County U23 - West Ham United U23

 
Premier League 2 (Division 1)  vs  
A
2 - 2
W
W
L
L
L
 
L
L
L
W
L
 
 
19:00  

Chelsea U23 - Arsenal U23

 
Premier League 2 (Division 1)  vs  
A
1 - 3
W
L
D
W
L
 
W
D
D
W
W
 
 
19:00  

Cardiff City U23 - Bolton U23

 
Professional Development League  vs  
A
3 - 2
D
W
L
D
L
 
D
W
W
W
D
 
 
19:00  

Ipswich Town U23 - Nottingham Forest U23

 
Professional Development League  vs  
Home
1 - 4
W
D
W
L
W
 
L
D
W
W
W
 
 
19:00  

Bristol City U23 - Birmingham City U23

 
Professional Development League  vs  
H
2 - 1
W
L
W
L
L
 
W
D
L
W
W
 
 
19:15  

Bayern Munchen Am. - Rosenheim

 
Regionalliga  vs  
Home
1 - 1
W
L
L
W
W
 
L
D
L
D
L
 
 
19:15  

Hibernians FC - Qormi F.C

 
Premier League  vs  
Home
1 - 3
W
W
W
D
D
 
W
L
W
L
L
 
 
19:30  

FC Koln - Hamburger SV

 
2.Bundesliga  vs  
Home
1 - 1
W
W
W
W
D
 
W
L
D
W
L
 
 
19:30  

Mons Calpe SC - Lions Gibraltar

 
Premier Division  vs  
Home
6 - 0
W
L
L
W
W
 
L
L
L
L
L
 
 
19:45  

Paris FC - Lorient

 
Ligue 2  vs  
D
2 - 2
W
D
W
W
L
 
L
L
D
L
W
 
 
19:45  

Imolese Calcio - Feralpisalo

 
Lega Pro  vs  
A
3 - 1
D
D
W
W
D
 
D
L
D
D
W
 
 
19:45  

St. Patricks - Derry City

 
Premier League  vs  
D
1 - 3
L
L
L
W
D
 
L
W
W
W
W
 
 
19:45  

UC Dublin - Cork City

 
Premier League  vs  
Away
2 - 1
W
L
W
W
L
 
W
L
W
L
D
 
 
20:00  

Leganes - Real Madrid

 
Primera Division  vs  
Away
1 - 1
L
L
W
W
D
 
L
W
W
W
W
 
 
20:00  

Livorno - Brescia

 
Serie B  vs  
A
0 - 1
D
W
L
L
L
 
L
W
W
D
W
 
 
Monday 15. April 2019 | 16:56 GMT
  Home vs AwayLeagueTeam FormPredictionFinal ScoreLast 5 HomeLast 5 AwayOdds Home WinOdds Away Win
00:00  

Comunicaciones Mercedes - Quilmes

 
Liga A  vs  
Home
86 - 84
W
L
L
W
W
 
L
W
L
W
L
 
 
00:00  

Instituto de Cordoba - Penarol

 
Liga A  vs  
Home
74 - 62
W
W
W
W
L
 
W
L
L
L
L
 
 
01:30  

Houston Rockets - Utah Jazz

 
NBA  vs  
Home
122 - 90
W
W
W
W
L
 
W
W
L
W
L
 
 
10:30  

Mobis Phoebus - Incheon

 
KBL  vs  
Home
70 - 89
W
W
W
W
W
 
L
L
L
W
W
 
 
11:00  

Phoenix Fuelmasters - San Miguel Beermen

 
Philippine Cup  vs  
Away
82 - 92
W
W
L
W
L
 
W
L
W
L
W
 
 
11:35  

Shenzhen - Guangdong

 
CBA  vs  
Away
117 - 135
W
W
L
L
L
 
W
W
W
W
W
 
 
12:00  

Enisey Krasnoyarsk W - Noginsk W

 
Premier League Women  vs  
Home
89 - 86
W
L
W
L
W
 
L
L
L
L
W
 
 
12:00  

Novosibirsk W - Spartak Moscow W

 
Premier League Women  vs  
H
78 - 65
L
L
W
W
L
 
L
W
W
W
W
 
 
12:00  

Bornova - Ankara Kolejliler

 
TB2L  vs  
Home
74 - 62
W
W
W
W
W
 
W
L
L
W
W
 
 
14:00  

Astana - Lokomotiv Kuban

 
VTB United League  vs  
H
83 - 93
W
W
L
W
L
 
L
L
W
L
W
 
 
15:00  

Inventa Kursk W - Dynamo Moscow W

 
Premier League Women  vs  
Home
81 - 63
L
W
W
L
L
 
L
L
L
L
L
 
 
15:00  

Erzurum BSB - Samsun

 
TB2L  vs  
Home
73 - 62
W
W
L
W
L
 
L
L
W
L
W
 
 
15:30  

KTP Kotka Basket - UU-Korihait Uusikaupunki

 
Korisliiga  vs  
Home
105 - 94
L
W
W
W
L
 
W
L
L
L
L
 
 
16:30  

Randers - Bakken Bears

 
Basketligaen  vs  
Away
99 - 92
W
W
L
W
L
 
W
L
W
L
W
 
 
17:00  

Team FOG Naestved - Horsens

 
Basketligaen  vs  
Away
81 - 93
W
L
W
W
L
 
W
W
W
W
W
 
 
17:04  

Boras - Norrkoping

 
Basketligan  vs  
Home
95 - 74
W
W
W
W
L
 
W
W
L
L
W
 
 
17:10  

Hapoel M. Jerusalem - Nes Ziona

 
Super League  vs  
Home
100 - 73
L
L
W
W
L
 
L
L
W
L
W
 
 
17:20  

Bnei Herzliya - Maccabi Ashdod

 
Super League  vs  
A
86 - 97
L
L
L
W
L
 
L
L
L
L
L
 
 
17:30  

Rostock - Hamburg

 
Pro A  vs  
A
85 - 91
W
W
L
W
L
 
W
L
W
L
W
 
 
17:30  

Gilboa Galil - Ironi Nahariya

 
Super League  vs  
Home
96 - 93
W
L
L
L
L
 
L
L
L
W
L
 
 
18:30  

Spirou Charleroi - Okapi Aalstar

 
EuroMillions Basketball League  vs  
Home
73 - 74
W
W
W
L
W
 
L
L
L
L
L
 
 
18:30  

Valencia - Alba Berlin

 
Eurocup  vs  
Home
89 - 63
L
W
W
W
L
 
W
W
W
L
W
 
 
18:30  

Thorl - KR Basket

 
Premier league  vs  
Home
93 - 108
L
W
W
W
L
 
W
W
W
L
W
 
 
18:45  

JL Bourg - Strasbourg

 
LNB  vs  
Home
83 - 73
L
W
L
L
W
 
W
L
W
W
W
 
 
20:15  

IR - Stjarnan

 
Premier league  vs  
Away
75 - 90
L
W
W
W
W
 
W
W
W
L
L
 
 
Monday 15. April 2019 | 16:56 GMT
  Home vs AwayLeagueTeam FormPredictionFinal ScoreLast 5 HomeLast 5 AwayOdds Home WinOdds Away Win
09:00  

Kolar Z. - Perez Sanz D.

 
Tunis Challenger Men (clay)  vs  
Home
2 - 0
L
W
L
L
L
 
L
L
L
L
L
 
 
09:00  

Medvedev D. - Sousa J.

 
ATP Monte Carlo (clay)  vs  
Home
2 - 0
W
L
W
W
L
 
L
L
W
W
L
 
 
09:00  

Basilashvili N. - Fucsovics M.

 
ATP Monte Carlo (clay)  vs  
Home
1 - 2
W
L
W
W
L
 
L
W
W
L
L
 
 
09:00  

Bautista-Agut R. - Millman J.

 
ATP Monte Carlo (clay)  vs  
Home
2 - 1
L
L
W
W
L
 
L
W
W
L
L
 
 
09:00  

Jaziri M. - Lajovic D.

 
ATP Monte Carlo (clay)  vs  
Away
0 - 2
L
L
W
L
L
 
W
L
W
W
L
 
 
09:15  

Gao X. - Viola M.

 
An-Ning Challenger Men (clay)  vs  
Away
0 - 2
L
L
L
L
L
 
L
W
W
L
L
 
 
09:30  

Wu D. - Purcell M.

 
An-Ning Challenger Men (clay)  vs  
Away
1 - 2
W
L
L
L
W
 
W
W
L
W
L
 
 
10:30  

Moroni M. - Bonadio R.

 
Tunis Challenger Men (clay)  vs  
Home
2 - 1
W
L
W
L
L
 
W
W
L
L
L
 
 
10:30  

Krawietz K. - Domingues J.

 
Tunis Challenger Men (clay)  vs  
Away
0 - 2
L
L
W
L
L
 
L
W
W
L
L
 
 
10:30  

Serdarusic N. - Tseng C. H.

 
Tunis Challenger Men (clay)  vs  
Home
2 - 0
L
L
L
W
L
 
L
L
L
L
L
 
 
10:30  

Chardy J. - Kukushkin M.

 
ATP Monte Carlo (clay)  vs  
Home
0 - 2
L
W
W
L
L
 
W
W
W
L
L
 
 
10:30  

Shapovalov D. - Struff J-L.

 
ATP Monte Carlo (clay)  vs  
Home
1 - 2
W
W
L
W
L
 
L
W
W
W
L
 
 
10:30  

Daniel T. - Kohlschreiber P.

 
ATP Monte Carlo (clay)  vs  
Away
0 - 2
L
W
W
L
W
 
W
W
L
W
L
 
 
12:00  

Bonzi B. - Gaio F.

 
Tunis Challenger Men (clay)  vs  
Away
1 - 2
L
L
L
W
L
 
W
W
L
W
L
 
 
12:00  

Masur D. - Bellucci T.

 
Tunis Challenger Men (clay)  vs  
Away
1 - 2
L
L
L
W
L
 
W
L
L
W
L
 
 
12:00  

Catarina L. - Munar J.

 
ATP Monte Carlo (clay)  vs  
Away
0 - 2
L
W
L
L
L
 
W
L
W
W
L
 
 
12:00  

Delbonis F. - Klizan M.

 
ATP Monte Carlo (clay)  vs  
Home
0 - 2
L
W
W
L
L
 
W
L
L
W
L
 
 
12:00  

Andreozzi G. - Goffin D.

 
ATP Monte Carlo (clay)  vs  
Away
0 - 2
L
W
W
L
W
 
W
L
L
L
W
 
 
12:00  

Fognini F. - Rublev A.

 
ATP Monte Carlo (clay)  vs  
Away
2 - 1
L
L
L
L
L
 
W
W
W
W
W
 
 
12:30  

Setkic A. - Dima D.

 
Tunis Challenger Men (clay)  vs  
Away
0 - 2
W
L
W
L
L
 
W
W
W
L
W
 
 
13:30  

Cachin P. - Nedelko I.

 
Tunis Challenger Men (clay)  vs  
Home
2 - 0
W
L
W
W
L
 
L
L
L
L
L
 
 
13:30  

Echargui M. - Balazs A.

 
Tunis Challenger Men (clay)  vs  
Away
0 - 2
L
L
L
W
L
 
L
L
L
W
L
 
 
13:30  

Schwartzman D. - Edmund K.

 
ATP Monte Carlo (clay)  vs  
Away
2 - 1
W
L
W
L
L
 
W
W
L
W
L
 
 
13:30  

Zverev A./Zverev M. - Arneodo R./Nys H.

 
ATP Monte Carlo Doubles (clay)  vs  
Home
2 - 1
W
W
W
L
L
 
W
W
L
W
L
 
 
13:30  

Bedene A. - Albot R.

 
ATP Monte Carlo (clay)  vs  
Home
0 - 2
L
W
W
L
W
 
W
L
W
W
L
 
 
13:30  

Seppi A. - Sonego L.

 
ATP Monte Carlo (clay)  vs  
Away
0 - 2
W
W
L
L
L
 
W
W
W
L
W
 
 
15:00  

Tatlot J. S. - Sakharov G.

 
Tunis Challenger Men (clay)  vs  
Home
2 - 1
W
L
W
W
L
 
W
L
W
L
L
 
 
15:00  

Hardt N. - Redlicki Mi.

 
Sarasota Challenger Men (clay)  vs  
Away
2 - 1
L
L
L
W
L
 
L
W
W
W
W
 
 
15:30  

Sels J. - Nagal S.

 
Sarasota Challenger Men (clay)  vs  
Away
1 - 2
W
L
W
L
L
 
L
W
L
W
L
 
 
15:30  

Rinderknech A. - Yevseyev D.

 
Sarasota Challenger Men (clay)  vs  
Home
2 - 1
L
L
L
L
W
 
L
L
L
W
L
 
 
16:00  

Mena F. - Takahashi Y.

 
San Luis Potosi Challenger Men (clay)  vs  
Home
2 - 1
L
L
W
W
L
 
W
W
L
L
L
 
 
16:30  

Elias G. - Torpegaard M.

 
Sarasota Challenger Men (clay)  vs  
Away
2 - 0
W
W
W
L
L
 
W
L
W
W
L
 
 
17:00  

Collarini A. - Ehrat S.

 
Sarasota Challenger Men (clay)  vs  
Home
2 - 0
L
L
L
W
L
 
W
W
W
W
W
 
 
17:00  

Zhurbin A. - Gomez E.

 
Sarasota Challenger Men (clay)  vs  
Away
0 - 2
W
L
L
L
L
 
L
W
L
W
W
 
 
17:30  

Gomez-Herrera C. - Zekic M.

 
San Luis Potosi Challenger Men (clay)  vs  
Away
2 - 0
L
L
L
W
L
 
W
W
W
W
L
 
 
17:30  

Descotte M. F. - Menezes J.

 
San Luis Potosi Challenger Men (clay)  vs  
Away
1 - 2
W
W
W
L
L
 
W
L
L
L
L
 
 
17:30  

Mejia N. - Muller A.

 
San Luis Potosi Challenger Men (clay)  vs  
Away
0 - 2
L
W
L
W
L
 
L
L
L
L
W
 
 
18:00  

Nguyen D. - Shane R.

 
Sarasota Challenger Men (clay)  vs  
Away
0 - 2
L
W
L
W
W
 
W
W
L
W
L
 
 
18:30  

Bangoura S. - Karatsev A.

 
Sarasota Challenger Men (clay)  vs  
Away
1 - 2
W
L
L
L
W
 
W
W
L
W
L
 
 
18:30  

Karlovskiy E. - Altamirano C.

 
Sarasota Challenger Men (clay)  vs  
Home
1 - 2
W
W
L
W
L
 
W
L
L
L
L
 
 
19:00  

King K. - King E.

 
San Luis Potosi Challenger Men (clay)  vs  
Away
2 - 1
L
W
L
L
L
 
L
W
W
L
W
 
 
19:00  

Molcan A. - Sakamoto P.

 
San Luis Potosi Challenger Men (clay)  vs  
Home
0 - 2
W
L
W
L
W
 
L
L
W
W
L
 
 
19:00  

Varillas J. P. - Escobar G.

 
San Luis Potosi Challenger Men (clay)  vs  
Home
0 - 2
L
L
W
L
L
 
W
L
W
L
L
 
 
20:00  

Song E. - Aragone J.

 
Sarasota Challenger Men (clay)  vs  
Away
2 - 0
L
L
W
L
L
 
W
W
L
L
L
 
 
21:00  

Barrios T. - Olivo R.

 
San Luis Potosi Challenger Men (clay)  vs  
Home
2 - 0
L
W
L
W
L
 
L
L
W
L
W
 
 
21:00  

Durasovic V. - Pavic A.

 
San Luis Potosi Challenger Men (clay)  vs  
Away
1 - 2
W
L
L
W
L
 
L
L
L
W
L
 
 
21:00  

Estrella V. - Escobedo E.

 
San Luis Potosi Challenger Men (clay)  vs  
Away
0 - 2
L
W
L
L
L
 
L
L
W
L
L
 
 
21:00  

Hiltzik J. - Brooksby J.

 
Sarasota Challenger Men (clay)  vs  
Away
0 - 2
W
L
W
W
L
 
L
W
W
W
L
 
 
Monday 15. April 2019 | 16:56 GMT
  Home vs AwayLeagueTeam FormPredictionFinal ScoreLast 5 HomeLast 5 AwayOdds Home WinOdds DrawOdds Away Win
00:00  

Stockton Heat - Bakersfield Condors

 
AHL  vs  
H
2 - 3
W
W
L
W
L
 
L
L
L
L
W
 
 
00:00  

Huntsville Havoc - Pensacola Ice Flyers

 
SPHL  vs  
D
4 - 3
W
W
W
L
W
 
W
W
D
W
L
 
 
02:00  

Vegas Golden Knights - San Jose Sharks

 
NHL  vs  
D
6 - 3
D
W
L
L
L
 
L
L
W
W
W
 
 
11:00  

Croatia - Australia

 
WCH IIA  vs  
A
2 - 1
L
W
L
 
W
D
D
 
 
14:30  

China - Belgium

 
WCH IIA  vs  
H
4 - 0
W
W
L
 
L
L
D
 
 
15:00  

Trinec - Plzen

 
Extraliga  vs  
H
5 - 1
L
L
W
W
W
 
W
W
L
L
L
 
 
15:30  

IFK Helsinki - Karpat

 
Liiga  vs  
D
0 - 3
W
D
W
W
D
 
D
D
L
L
D
 
 
15:30  

Hameenlinna - Tappara

 
Liiga  vs  
H
4 - 3
W
L
W
D
D
 
W
W
L
D
D
 
 
16:00  

Pinskiye Yastreby - Baranavichy

 
Extraleague  vs  
D
2 - 1
L
W
W
W
L
 
W
W
L
W
W
 
 
16:00  

Brest - Belarus U20

 
Extraleague  vs  
H
6 - 2
D
L
L
L
L
 
L
L
W
W
W
 
 
16:00  

Novopolotsk - Gomel

 
Extraleague  vs  
Away
1 - 3
D
L
L
L
W
 
L
L
W
L
W
 
 
16:00  

Vitebsk - Bobruisk

 
Extraleague  vs  
D
2 - 5
W
L
L
L
L
 
W
L
W
W
L
 
 
16:30  

CSKA Moscow - Avangard Omsk

 
KHL  vs  
Home
3 - 0
D
L
W
L
W
 
W
L
W
D
D
 
 
17:00  

Frisk Asker - Storhamar

 
Get-ligaen  vs  
D
2 - 2
D
L
W
W
L
 
W
W
L
L
W
 
 
17:15  

HK Olimpija - Val Pusteria

 
Alps Hockey League  vs  
D
3 - 3
W
W
L
L
W
 
W
W
W
D
D
 
 
17:30  

Lulea - Frolunda

 
SHL  vs  
H
2 - 6
D
W
D
L
W
 
W
W
D
W
L
 
 
18:00  

Serbia - Spain

 
WCH IIA  vs  
Home
2 - 2
W
D
W
 
L
L
W
 
 
23:00  

Toronto Maple Leafs - Boston Bruins

 
NHL  vs  
D
3 - 2
W
L
L
D
W
 
L
W
W
L
L
 
 
23:00  

Carolina Hurricanes - Washington Capitals

 
NHL  vs  
H
5 - 0
L
W
W
W
L
 
W
L
W
L
W
 
 
23:05  

Oshawa Generals - Niagara IceDogs

 
OHL  vs  
H
3 - 2
W
W
W
W
D
 
L
L
W
W
D
 
 

All upcoming games & predictions

SportDate  Home vs AwayLeague
basketball 21 Apr 00:00  

Detroit Pistons - Milwaukee Bucks

 
NBA 
basketball 21 Apr 01:00  

Valdivia - Leones Quilpue

 
LNB 
basketball 21 Apr 02:30  

Utah Jazz - Houston Rockets

 
NBA 
basketball 21 Apr 04:05  

Toyama - NeoPhoenix

 
B.League 
basketball 21 Apr 05:05  

Sun Rockers - Chiba

 
B.League 
basketball 21 Apr 05:05  

Niigata - Yokohama

 
B.League 
basketball 21 Apr 05:05  

Osaka - Kyoto

 
B.League 
basketball 21 Apr 05:05  

Fukuoka - Diamond Dolphins

 
B.League 
basketball 21 Apr 09:00  

Astana - Enisey

 
VTB United League 
basketball 21 Apr 09:05  

Ryukyu - Shiga

 
B.League 
basketball 21 Apr 10:00  

Mobis Phoebus - Incheon

 
KBL 
basketball 21 Apr 10:30  

San Miguel Beermen - Phoenix Fuelmasters

 
Philippine Cup 
basketball 21 Apr 12:15  

Banvit - Besiktas

 
Super Ligi 
basketball 21 Apr 13:00  

Bayern - Crailsheim Merlins

 
BBL 
basketball 21 Apr 13:00  

Gottingen - Giessen

 
BBL 
basketball 21 Apr 13:00  

Bayreuth - Bonn

 
BBL 
basketball 21 Apr 13:00  

Saratov - Unics Kazan

 
VTB United League 
basketball 21 Apr 14:00  

Ventspils - Jurmala

 
LBL 
basketball 21 Apr 14:00  

Zenit Petersburg - Lokomotiv Kuban

 
VTB United League 
basketball 21 Apr 15:00  

Zielona Gora - Tsmoki Minsk

 
VTB United League 
basketball 21 Apr 15:00  

San Pablo Burgos - Estudiantes

 
ACB 
basketball 21 Apr 16:00  

Decin - Opava

 
NBL 
basketball 21 Apr 16:00  

Ludwigsburg - Bamberg

 
BBL 
basketball 21 Apr 17:00  

Lyon-Villeurbanne - Nanterre

 
LNB 
basketball 21 Apr 17:00  

Indiana Pacers - Boston Celtics

 
NBA 
basketball 21 Apr 17:30  

MoraBanc Andorra - Tecnyconta Zaragoza

 
ACB 
basketball 21 Apr 17:30  

Breogan - Unicaja

 
ACB 
basketball 21 Apr 19:30  

Los Angeles Clippers - Golden State Warriors

 
NBA 
basketball 21 Apr 23:00  

Orlando Magic - Toronto Raptors

 
NBA 
hockey 21 Apr 00:00  

Washington Capitals - Carolina Hurricanes

 
NHL 
hockey 21 Apr 00:05  

Chicago Steel - Cedar Rapids RoughRiders

 
USHL 
hockey 21 Apr 00:05  

Tri-City Storm - Des Moines Buccaneers

 
USHL 
hockey 21 Apr 00:05  

Waterloo Black Hawks - Sioux Falls Stampede

 
USHL 
hockey 21 Apr 10:00  

Rossosh - Dizelist

 
NMHL 
hockey 21 Apr 13:00  

Frolunda - Djurgardens

 
SHL 
hockey 21 Apr 14:00  

Kladno - Chomutov

 
Extraliga 
hockey 21 Apr 14:00  

France - Latvia

 
Friendly International 
hockey 21 Apr 15:00  

Ceske Budejovice - Pardubice

 
Extraliga 
hockey 21 Apr 19:00  

Toronto Maple Leafs - Boston Bruins

 
NHL 
hockey 21 Apr 21:00  

Iowa Wild - Milwaukee Admirals

 
AHL 
hockey 21 Apr 23:00  

Vegas Golden Knights - San Jose Sharks

 
NHL 
soccer 21 Apr 00:00  

Los Angeles FC - Seattle Sounders

 
MLS 
soccer 21 Apr 00:00  

Godoy Cruz - Patronato

 
Copa de la Superliga 
soccer 21 Apr 00:00  

Independiente - Argentinos Juniors

 
Copa de la Superliga 
soccer 21 Apr 00:30  

Columbus Crew - Portland Timbers

 
MLS 
soccer 21 Apr 00:30  

New England Revolution - New York Red Bulls

 
MLS 
soccer 21 Apr 01:00  

Irapuato FC - Pioneros de Cancun

 
Liga Premier 
soccer 21 Apr 03:00  

San Jose Earthquakes - Sporting Kansas City

 
MLS 
soccer 21 Apr 05:00  

Kagoshima United - FC Ryukyu

 
J2 League 
soccer 21 Apr 06:00  

Jeju United - Gangwon FC

 
Korea League 
soccer 21 Apr 06:00  

Montedio Yamagata - Renofa Yamaguchi

 
J2 League 
soccer 21 Apr 06:00  

Yokohama FC - JEF United Chiba

 
J2 League 
soccer 21 Apr 06:00  

FC Gifu - Mito Hollyhock

 
J2 League 
soccer 21 Apr 06:00  

Zweigen Kanazawa - Kashiwa Reysol

 
J2 League 
soccer 21 Apr 06:30  

Resources Capital FC - Central Western District

 
1st Division 
soccer 21 Apr 07:00  

Machida Zelvia - Omiya Ardija

 
J2 League 
soccer 21 Apr 07:30  

Rockdale City Suns - Sydney FC U21

 
National Premier League 
soccer 21 Apr 07:30  

Wofoo Tai Po - Southern District FC

 
Premier League 
soccer 21 Apr 08:00  

Wellington Phoenix - Melbourne City

 
A League 
soccer 21 Apr 08:00  

Hakoah Sydney - Wollongong Wolves

 
National Premier League 
soccer 21 Apr 08:00  

FC Seoul - Incheon United

 
Korea League 
soccer 21 Apr 08:30  

Dalian Yifang - Chongqing Lifan

 
China Premier League 
soccer 21 Apr 08:30  

South China - Dreams Metro Gallery

 
1st Division 
soccer 21 Apr 08:30  

Wong Tai Sin - Hong Kong Rangers FC

 
1st Division 
soccer 21 Apr 08:30  

Wing Yee - Hong Kong FC

 
1st Division 
soccer 21 Apr 09:00  

Posta Rangers - Zoo Kericho

 
Premier League 
soccer 21 Apr 09:15  

Sarawak FC - UiTM

 
Premier League 
soccer 21 Apr 09:30  

Wattens - Vorwarts Steyr

 
Erste Liga 
soccer 21 Apr 09:30  

Petrzalka - Partizan Bardejov

 
2.Division 
soccer 21 Apr 10:00  

Sevilla (w) - Athletic Bilbao (w)

 
Primera Division Femenina 
soccer 21 Apr 10:00  

Kasem Bundit University - Surat Thani

 
Thai League 3 
soccer 21 Apr 10:00  

Kamphaeng Phet - Marines Eureka FC

 
Thai League 3 
soccer 21 Apr 10:30  

Jiangsu Suning FC - Guangzhou RF

 
China Premier League 
soccer 21 Apr 10:30  

MC Alger U21 - Bordj Bou Arreridj U21

 
U21 League 
soccer 21 Apr 10:30  

Dreams SC - Eastern SC

 
Premier League 
soccer 21 Apr 10:30  

Sevilla B - Recreativo Huelva

 
Segunda B 
soccer 21 Apr 10:30  

CF Lorca Deportiva - UCAM Murcia B

 
Tercera Division 
soccer 21 Apr 10:45  

FE Grama - Reus Deportiu II

 
Tercera Division 
soccer 21 Apr 11:00  

Levante - Espanyol

 
Primera Division 
soccer 21 Apr 11:00  

Pontevedra - Rapido Bouzas

 
Segunda B 
soccer 21 Apr 11:00  

Langreo - Athletic Bilbao II

 
Segunda B 
soccer 21 Apr 11:00  

Cadiz - Numancia

 
Segunda Division 
soccer 21 Apr 11:00  

SoNy Sugar - Sofapaka

 
Premier League 
soccer 21 Apr 11:00  

Vihiga United FC - Mathare United

 
Premier League 
soccer 21 Apr 11:00  

Flora Tallinn - Kuressaare FC

 
Meistriliiga 
soccer 21 Apr 11:00  

Malaga (w) - Sporting de Huelva (w)

 
Primera Division Femenina 
soccer 21 Apr 11:00  

Logrono (w) - Rayo Vallecano (w)

 
Primera Division Femenina 
soccer 21 Apr 11:00  

Real Sociedad (w) - Real Betis (w)

 
Primera Division Femenina 
soccer 21 Apr 11:00  

Celta de Vigo II - Union Adarve

 
Segunda B 
soccer 21 Apr 11:00  

Atletico Madrid B - SS Reyes

 
Segunda B 
soccer 21 Apr 11:00  

Internacional De Madrid - Fuenlabrada

 
Segunda B 
soccer 21 Apr 11:00  

Las Palmas B - Coruxo FC

 
Segunda B 
soccer 21 Apr 11:00  

Valencia II - Barcelona B

 
Segunda B 
soccer 21 Apr 11:00  

CD Ebro - Espanyol II

 
Segunda B 
soccer 21 Apr 11:00  

UCAM Murcia - UD Ibiza

 
Segunda B 
soccer 21 Apr 11:00  

UD Melilla - Atletico Sanluqueno

 
Segunda B 
soccer 21 Apr 11:00  

FC Cartagena II - SFC Minerva

 
Tercera Division 
soccer 21 Apr 11:00  

Universidad de Oviedo - CD Llanes

 
Tercera Division 
soccer 21 Apr 11:00  

Las Rozas CF - Trival Valderas

 
Tercera Division 
soccer 21 Apr 11:15  

Excelsior Rotterdam - Willem II

 
Eredivisie 
soccer 21 Apr 11:30  

Ankaragucu - Konyaspor

 
Super Lig 
soccer 21 Apr 12:00  

Kaiserslautern - Hansa Rostock

 
3. Liga 
soccer 21 Apr 12:00  

ES Setif U21 - USM Alger U21

 
U21 League 
soccer 21 Apr 12:00  

JS Kabylie U21 - MC Oran U21

 
U21 League 
soccer 21 Apr 12:00  

Belouizdad U21 - NA Hussein Dey U21

 
U21 League 
soccer 21 Apr 12:00  

USM Bel Abbes U21 - DRB Tadjenanet U21

 
U21 League 
soccer 21 Apr 12:00  

Olympique Medea U21 - Constantine U21

 
U21 League 
soccer 21 Apr 12:00  

Paradou U21 - JS Saoura U21

 
U21 League 
soccer 21 Apr 12:00  

AS Ain Mlila U21 - MO Bejaia U21

 
U21 League 
soccer 21 Apr 12:00  

Banik Ostrava U21 - Zbrojovka Brno U21

 
Juniorska liga 
soccer 21 Apr 12:00  

Nairobi City Stars - Fortune Sacco

 
Super League 
soccer 21 Apr 12:00  

Granadilla Tenerife (w) - Albacete (w)

 
Primera Division Femenina 
soccer 21 Apr 12:00  

BEC Tero Sasana - Kasetsart

 
League Division 1 
soccer 21 Apr 12:00  

Suphanburi FC - Nakhon Ratchasima

 
Thailand Premier League 
soccer 21 Apr 12:00  

Prachuap FC - Sukhothai

 
Thailand Premier League 
soccer 21 Apr 12:00  

Boluspor - Gaziantep BB

 
Lig A 
soccer 21 Apr 12:30  

Hibernian - Celtic

 
Premier League 
soccer 21 Apr 12:30  

Jahn Regensburg - Magdeburg

 
2.Bundesliga 
soccer 21 Apr 12:30  

Darmstadt 98 - Bochum

 
2.Bundesliga 
soccer 21 Apr 12:30  

Arminia Bielefeld - Ingolstadt

 
2.Bundesliga 
soccer 21 Apr 12:30  

FC Heidenheim 1846 - St. Pauli

 
2.Bundesliga 
soccer 21 Apr 12:30  

Dynamo Dresden - FC Koln

 
2.Bundesliga 
soccer 21 Apr 12:35  

Wuhan Zall - Shanghai Shenhua

 
China Premier League 
soccer 21 Apr 12:45  

Lyngby BK - Nykobing FC

 
1. Division 
soccer 21 Apr 12:45  

Viborg FF - Naestved

 
1. Division 
soccer 21 Apr 12:45  

FC Roskilde - Fremad Amager

 
1. Division 
soccer 21 Apr 12:45  

Helsingor FC - Thisted FC

 
1. Division 
soccer 21 Apr 12:45  

FC Fredericia - HB Koge

 
1. Division 
soccer 21 Apr 12:45  

Hvidovre IF - Silkeborg IF

 
1. Division 
soccer 21 Apr 13:00  

Lotte - Energie Cottbus

 
3. Liga 
soccer 21 Apr 13:00  

Slutsk - Isloch

 
Premier 
soccer 21 Apr 13:00  

Paide Linnameeskond - Levadia

 
Meistriliiga 
soccer 21 Apr 13:00  

Borussia Dortmund Am. - Lippstadt

 
Regionalliga 
soccer 21 Apr 13:00  

Oberhausen - FC Koln Am.

 
Regionalliga 
soccer 21 Apr 13:00  

Viktoria Koln - RW Essen

 
Regionalliga 
soccer 21 Apr 13:00  

Kissamikos POGS - Doxa Dramas

 
B Ethniki 
soccer 21 Apr 13:00  

Ergotelis - AE Karaiskakis

 
B Ethniki 
soccer 21 Apr 13:00  

Kisumu All Stars - Wazito FC

 
Super League 
soccer 21 Apr 13:00  

FC Talanta - Thika United

 
Super League 
soccer 21 Apr 13:00  

Army United FC - Navy FC

 
League Division 1 
soccer 21 Apr 13:00  

Chonburi FC - Chiang mai FC

 
Thailand Premier League 
soccer 21 Apr 13:30  

Everton - Manchester United

 
Premier League 
soccer 21 Apr 13:30  

Fortuna Sittard - NAC Breda

 
Eredivisie 
soccer 21 Apr 13:30  

St. Polten - RB Salzburg

 
Bundesliga 
soccer 21 Apr 13:30  

Sturm Graz - Wolfsberger AC

 
Bundesliga 
soccer 21 Apr 13:30  

Gamla Upsala - Gute

 
Division 2 
soccer 21 Apr 14:00  

Richards Bay FC - Maccabi

 
1st Division 
soccer 21 Apr 14:00  

Team TG FF - IF Sylvia

 
Division 1 
soccer 21 Apr 14:00  

Norrby IF - Jonkopings Sodra

 
Superettan 
soccer 21 Apr 14:00  

Istanbul Basaksehir - Rizespor

 
Super Lig 
soccer 21 Apr 14:00  

Nantes - Amiens SC

 
Ligue