Best football predictions daily!

Saturday 20. October 2018 | 01:52 GMT Click on the game for ANALYSIS, PREDICTIONS & REVIEW

  Home vs AwayLeagueTeam FormFREE PredictionScore PredictionLast 5 HomeLast 5 AwayOdds
Home Win
Odds DrawOdds Away Win
05:00  FC Tokyo - Cerezo Osaka  J. League  vs  
D
1 - 1
D
D
L
D
L
 
L
D
D
D
L
 
   
05:00  Gamba Osaka - Yokohama F.Marinos  J. League  vs  
A
1 - 2
L
L
W
W
W
 
W
W
W
W
D
 
   
05:00  Shimizu S-Pulse - Sanfrecce Hiroshima  J. League  vs  
D
1 - 1
W
L
W
L
W
 
L
D
D
L
L
 
   
05:00  Shonan Bellmare - Consadole Sapporo  J. League  vs  
H
2 - 0
D
D
W
D
D
 
W
L
L
W
L
 
   
05:00  Vegalta Sendai - Sagan Tosu  J. League  vs  
H
2 - 1
W
W
W
W
L
 
D
W
D
L
L
 
   
05:00  Urawa Red Diamonds - Kashima Antlers  J. League  vs  
D
2 - 2
L
W
D
W
L
 
D
W
W
L
D
 
   
05:00  Kawasaki Frontale - Vissel Kobe  J. League  vs  
Home
2 - 0
L
W
W
D
W
 
L
L
L
L
D
 
   
06:00  Kyoto Sanga FC - Albirex Niigata  J2 League  vs  
H
2 - 1
L
W
W
L
W
 
W
W
W
W
D
 
   
11:00  Blackburn Rovers - Leeds United  Championship  vs  
H
2 - 1
L
D
D
W
W
 
D
L
D
W
D
 
   
11:00  Vejgaard Boldspilklub - Jammerbugt FC  2nd Division  vs  
Away
0 - 2
L
W
D
L
L
 
W
L
W
L
W
 
   
11:00  HIK - Bronshoj  2nd Division  vs  
H
2 - 1
W
L
W
W
L
 
L
W
W
W
D
 
   
11:00  Hamburger SV Am. - Lupo-Martini Wolfsburg  Regionalliga  vs  
Home
2 - 0
W
W
L
D
D
 
L
L
L
L
L
 
   
11:00  Wolfsburg Am. - Hannover 96 Am.  Regionalliga  vs  
Home
3 - 0
W
D
W
W
W
 
W
L
W
D
W
 
   
11:30  Chelsea - Manchester United  Premier League  vs  
Home
1 - 0
W
D
D
W
W
 
W
W
D
D
W
 
   
11:30  Kjellerup - Odder  2nd Division  vs  
D
2 - 2
L
L
L
D
L
 
L
L
L
L
W
 
   
12:00  Marienlyst - Vanlose IF  2nd Division  vs  
Away
1 - 2
L
L
L
L
L
 
W
L
D
W
L
 
   
12:00  Middelfart - Avarta  2nd Division  vs  
Home
2 - 0
W
D
L
W
W
 
L
W
D
D
W
 
   
12:00  Hillerod Fodbold - AB  2nd Division  vs  
H
2 - 1
L
D
L
L
D
 
W
W
D
L
L
 
   
12:00  Aarhus Fremad - Brabrand IF  2nd Division  vs  
A
1 - 2
W
W
L
D
W
 
L
W
L
W
W
 
   
12:00  Fortuna Koln - Energie Cottbus  3. Liga  vs  
A
1 - 2
D
D
L
L
W
 
D
L
L
W
L
 
   
12:00  Kaiserslautern - Uerdingen  3. Liga  vs  
D
1 - 1
D
D
W
W
L
 
W
L
L
W
W
 
   
12:00  Munchen 1860 - Eintracht Braunschweig  3. Liga  vs  
H
3 - 1
D
L
D
D
L
 
W
D
L
L
D
 
   
12:00  Lotte - Osnabruck  3. Liga  vs  
D
1 - 1
W
D
W
L
D
 
W
W
D
W
L
 
   
12:00  Sonnenhof Grossaspach - Meppen  3. Liga  vs  
A
1 - 2
D
D
L
D
D
 
L
D
L
W
W
 
   
12:00  Hallescher - Unterhaching  3. Liga  vs  
D
1 - 1
D
L
W
L
W
 
W
L
D
D
D
 
   
12:00  Oberhausen - TV Herkenrath  Regionalliga  vs  
Home
1 - 0
W
D
L
L
W
 
W
L
L
L
D
 
   
12:00  Schweinfurt - Ingolstadt Am.  Regionalliga  vs  
Home
1 - 0
D
D
D
W
W
 
W
D
W
D
W
 
   
12:00  Alemannia Aachen - SV 1919 Straelen  Regionalliga  vs  
Home
2 - 0
W
W
W
D
L
 
D
D
W
W
L
 
   
12:00  Heimstetten - FC Pipinsried  Regionalliga  vs  
A
1 - 2
L
L
D
L
L
 
D
W
L
W
D
 
   
12:00  Borussia Dortmund Am. - Verl  Regionalliga  vs  
Home
2 - 0
W
W
W
W
L
 
D
L
L
D
D
 
   
12:00  Steinbach - Elversberg  Regionalliga  vs  
D
1 - 1
D
W
D
W
W
 
D
D
W
L
W
 
   
12:00  Burghausen - Eichstatt  Regionalliga  vs  
D
1 - 1
D
W
L
W
L
 
W
W
D
L
W
 
   
12:00  Saarbrucken - Mainz 05 Am.  Regionalliga  vs  
Home
2 - 1
D
W
L
W
W
 
L
W
L
D
D
 
   
12:00  Fortuna Dusseldorf Am. - FC Kaan-Marienborn 07  Regionalliga  vs  
A
1 - 2
L
L
W
L
L
 
L
L
L
W
W
 
   
12:00  Wiedenbruck - FC Koln Am.  Regionalliga  vs  
D
1 - 1
W
L
L
D
L
 
D
L
L
D
L
 
   
12:00  Eintracht Stadtallendorf - Astoria Walldorf  Regionalliga  vs  
D
1 - 1
L
L
L
D
L
 
L
D
D
L
L
 
   
12:00  TSG Balingen - Wormatia Worms  Regionalliga  vs  
H
2 - 1
D
L
D
L
D
 
D
L
W
L
L
 
   
12:00  Waldhof Mannheim - Homburg  Regionalliga  vs  
Home
2 - 0
D
W
W
L
W
 
L
W
W
D
L
 
   
12:00  Nurnberg Am. - Viktoria Aschaffenburg  Regionalliga  vs  
Home
2 - 1
D
L
D
D
W
 
D
W
D
L
D
 
   
12:00  FC Dynamo Saint Petersburg - Sibir Novosibirsk  1. Division  vs  
Home
2 - 0
L
D
W
D
L
 
L
L
W
D
D
 
   
12:00  Baltika - FC Krasnodar II  1. Division  vs  
D
1 - 1
W
D
L
L
D
 
D
L
W
L
W
 
   
12:00  Shinnik Yaroslavl - Luch Energiya Vladivostok  1. Division  vs  
Home
2 - 0
D
L
L
W
W
 
D
W
D
D
W
 
   
12:00  Avangard Kursk - Tomsk  1. Division  vs  
H
2 - 1
W
W
L
W
L
 
L
W
D
D
W
 
   
12:00  Fakel - Tambov FK  1. Division  vs  
Away
0 - 2
D
W
W
L
D
 
D
D
W
L
W
 
   
12:00  Spartak Moskva II - Chertanovo Moskva  1. Division  vs  
Home
2 - 0
W
W
W
D
L
 
D
L
L
L
L
 
   
12:00  FC Nizhny Novgorod - FK Armavir  1. Division  vs  
Home
1 - 0
L
D
W
W
D
 
D
W
W
D
D
 
   
12:00  Rotor Volgograd - Mordovia Saransk  1. Division  vs  
Home
2 - 0
D
D
W
W
W
 
L
W
L
D
D
 
   
12:00  FK Khimki - Tyumen  1. Division  vs  
H
2 - 1
L
D
L
D
D
 
L
W
L
W
D
 
   
12:00  Baltika - Anzhi Makhachkala  1. Division  vs  
Home
2 - 0
W
D
L
L
D
 
L
L
W
W
D
 
   
12:00  Zenit St. Petersburg II - SKA-Khabarovsk  1. Division  vs  
A
1 - 2
W
L
L
D
L
 
D
L
D
D
L
 
   
12:00  Sandvikens - Umea FC  Division 1  vs  
H
2 - 1
W
D
L
W
L
 
W
L
W
W
W
 
   
12:00  Lunds BK - Husqvarna FF  Division 1  vs  
Home
2 - 1
L
L
D
L
L
 
D
L
D
L
W
 
   
12:30  Reichenau - Hohenems  Regionalliga  vs  
A
2 - 3
L
D
L
L
L
 
W
W
L
W
D
 
   
12:30  Trapani - FC Rieti  Lega Pro  vs  
Home
2 - 0
W
W
D
W
L
 
W
L
W
L
 
   
13:00  Roma - Spal  Serie A  vs  
Home
3 - 0
L
L
W
W
W
 
W
L
L
L
L
 
   
13:00  WSC Hertha Wels - Stadl-Paura  Regionalliga  vs  
A
1 - 2
W
D
L
L
D
 
W
W
W
L
L
 
   
13:00  B 93 - Skovshoved  2nd Division  vs  
Home
2 - 0
D
W
L
L
W
 
L
L
L
D
W
 
   
13:00  FC Sydvest - Skive IK  2nd Division  vs  
Away
0 - 2
L
L
L
L
L
 
W
L
W
W
W
 
   
13:00  Cosenza Calcio - Foggia  Serie B  vs  
H
2 - 1
D
L
D
L
D
 
L
L
L
W
W
 
   
13:00  Ascoli - Carpi  Serie B  vs  
H
2 - 1
D
L
W
D
L
 
L
D
W
L
D
 
   
13:00  Crotone - Calcio Padova  Serie B  vs  
Home
2 - 0
W
L
L
D
L
 
D
W
L
L
L
 
   
13:00  Cittadella - Brescia  Serie B  vs  
H
2 - 1
W
W
L
L
D
 
D
D
W
D
W
 
   
13:00  Raufoss - Fram Larvik  2. Division  vs  
Home
3 - 0
W
D
D
L
W
 
D
D
W
W
W
 
   
13:00  Vidar - Stjordals Blink  2. Division  vs  
H
2 - 1
L
L
W
W
W
 
D
D
L
W
L
 
   
13:00  Asker - Baerum  2. Division  vs  
D
2 - 2
L
W
W
L
L
 
D
D
W
W
L
 
   
13:00  Nybergsund-Trysil - Honefoss  2. Division  vs  
Home
2 - 0
L
L
D
L
D
 
L
D
L
L
W
 
   
13:00  Egersund - Vard Haugesund  2. Division  vs  
Home
2 - 0
L
W
W
D
W
 
L
L
L
D
L
 
   
13:00  Grorud - Fredrikstad  2. Division  vs  
Away
1 - 2
D
L
W
W
D
 
W
W
D
L
W
 
   
13:00  Alta - Moss  2. Division  vs  
Home
2 - 1
D
W
L
L
W
 
D
D
D
D
D
 
   
13:00  Hodd - Kjelsas  2. Division  vs  
Home
2 - 0
L
L
W
W
D
 
W
D
L
L
L
 
   
13:00  Arendal - Flekkeroy  2. Division  vs  
H
2 - 1
L
W
L
L
L
 
L
L
L
L
D
 
   
13:00  Skeid - Bryne  2. Division  vs  
Home
2 - 1
W
W
W
L
W
 
W
L
D
W
D
 
   
13:00  Siarka Tarnobrzeg - Gornik Leczna  2. Liga  vs  
H
2 - 1
D
L
L
L
L
 
W
L
D
L
D
 
   
13:00  Radomiak Radom - Pogon Siedlce  2. Liga  vs  
Home
2 - 0
D
W
L
L
L
 
L
W
L
W
W
 
   
13:00  Sollentuna - Rynninge  Division 1  vs  
H
2 - 1
W
W
D
L
L
 
W
W
D
L
D
 
   
13:30  Stuttgart - Borussia Dortmund  Bundesliga  vs  
Away
0 - 2
L
L
D
W
L
 
W
D
W
W
W
 
   
13:30  Bayer Leverkusen - Hannover 96  Bundesliga  vs  
Home
2 - 1
L
W
W
W
D
 
D
L
L
L
W
 
   
13:30  Augsburg - RB Leipzig  Bundesliga  vs  
A
1 - 2
D
L
L
D
L
 
W
L
D
W
W
 
   
13:30  Wolfsburg - Bayern Munchen  Bundesliga  vs  
Away
0 - 2
L
D
D
L
D
 
W
W
W
D
D
 
   
13:30  Nurnberg - Hoffenheim  Bundesliga  vs  
D
1 - 1
D
W
L
W
L
 
W
L
D
D
L
 
   
14:00  Manchester City - Burnley  Premier League  vs  
Home
2 - 0
W
W
L
W
D
 
D
L
L
L
D
 
   
14:00  Cardiff City - Fulham  Premier League  vs  
D
1 - 1
L
L
D
L
L
 
L
W
W
D
L
 
   
14:00  Newcastle United - Brighton and Hove Albion  Premier League  vs  
H
1 - 0
L
L
D
L
L
 
L
L
D
D
L
 
   
14:00  West Ham United - Tottenham  Premier League  vs  
Away
0 - 2
L
L
W
L
D
 
W
W
W
L
L
 
   
14:00  Wolverhampton - Watford  Premier League  vs  
Home
2 - 0
D
W
W
W
D
 
W
W
L
L
L
 
   
14:00  Hull City - Preston North End  Championship  vs  
D
1 - 1
L
L
D
L
L
 
L
D
L
D
W
 
   
14:00  Ipswich Town - Queens Park Rangers  Championship  vs  
D
1 - 1
L
D
D
L
W
 
D
L
L
W
D
 
   
14:00  Stoke City - Birmingham City  Championship  vs  
H
2 - 0
L
L
D
W
W
 
D
W
D
D
W
 
   
14:00  Rotherham United - Bolton Wanderers  Championship  vs  
H
2 - 1
W
L
D
D
L
 
L
D
W
L
L
 
   
14:00  Nottingham Forest - Norwich City  Championship  vs  
D
1 - 1
D
W
W
D
W
 
W
W
W
D
L
 
   
14:00  Wigan Athletic - West Bromwich Albion  Championship  vs  
H
2 - 1
W
W
L
D
L
 
W
W
L
W
W
 
   
14:00  Brentford - Bristol City  Championship  vs  
Home
2 - 0
W
L
D
D
D
 
L
L
D
D
L
 
   
14:00  Reading - Millwall  Championship  vs  
D
1 - 1
L
W
D
L
L
 
L
L
L
D
W
 
   
14:00  Aston Villa - Swansea City  Championship  vs  
Home
1 - 0
W
L
D
D
L
 
D
D
W
D
L
 
   
14:00  Charlton Athletic - Barnsley  League 1  vs  
A
1 - 2
W
D
L
L
W
 
L
W
D
W
W
 
   
14:00  Bradford City - Rochdale  League 1  vs  
A
1 - 2
D
W
L
L
L
 
L
D
D
W
L
 
   
14:00  Plymouth Argyle - Burton Albion  League 1  vs  
H
2 - 1
L
D
W
L
L
 
W
L
L
L
W
 
   
14:00  Blackpool - AFC Wimbledon  League 1  vs  
Home
1 - 0
W
D
D
D
L
 
L
W
L
L
L
 
   
14:00  Bristol Rovers - Oxford United  League 1  vs  
A
1 - 2
D
D
L
W
L
 
L
L
D
L
W
 
   
14:00  Shrewsbury Town - Sunderland  League 1  vs  
H
2 - 1
D
D
W
W
L
 
W
D
D
W
W
 
   
14:00  Luton Town - Walsall  League 1  vs  
Home
2 - 0
D
W
W
W
L
 
L
W
D
W
W
 
   
14:00  Wycombe Wanderers - Scunthorpe United  League 1  vs  
H
2 - 1
W
D
D
W
L
 
W
W
L
D
L
 
   
14:00  Doncaster Rovers - Gillingham  League 1  vs  
Home
2 - 0
W
L
L
W
W
 
L
D
W
L
L
 
   
14:00  Peterborough United - Accrington Stanley  League 1  vs  
A
1 - 2
D
D
L
D
W
 
W
W
L
W
W
 
   
14:00  Milton Keynes Dons - Northampton Town  League 2  vs  
Home
2 - 1
D
W
W
L
W
 
L
D
D
W
W
 
   
14:00  Stevenage - Crewe Alexandra  League 2  vs  
Home
2 - 0
W
L
W
L
L
 
L
L
W
L
D
 
   
14:00  Bury - Notts County  League 2  vs  
Home
2 - 0
W
D
D
D
W
 
D
W
W
W
L
 
   
14:00  Lincoln City - Cambridge United  League 2  vs  
Home
2 - 0
W
L
W
D
W
 
L
L
L
W
L
 
   
14:00  Yeovil Town - Tranmere Rovers  League 2  vs  
D
1 - 1
D
L
L
D
L
 
D
W
W
L
W
 
   
14:00  Macclesfield Town - Carlisle United  League 2  vs  
D
1 - 1
L
D
L
L
L
 
L
L
W
L
L
 
   
14:00  Morecambe - Colchester United  League 2  vs  
D
1 - 1
W
D
L
L
W
 
W
D
W
L
W
 
   
14:00  Oldham Athletic - Port Vale  League 2  vs  
H
2 - 0
L
D
D
L
W
 
L
L
W
L
W
 
   
14:00  Crawley Town - Newport County  League 2  vs  
D
1 - 1
L
W
L
W
L
 
W
W
D
D
W
 
   
14:00  Grimsby Town - Exeter City  League 2  vs  
A
1 - 2
L
L
W
W
L
 
W
D
W
D
W
 
   
14:00  Curzon Ashton - Telford United  National League  vs  
H
2 - 1
W
D
L
L
W
 
L
W
L
L
D
 
   
14:00  Nuneaton Town - Bradford Park Avenue  National League  vs  
A
1 - 2
W
L
D
W
D
 
L
W
W
L
L
 
   
14:00  Brackley Town - Spennymoor Town  National League  vs  
A
1 - 2
D
D
W
L
L
 
D
W
W
W
W
 
   
14:00  East Thurrock - Hungerford Town  National League  vs  
H
3 - 2
W
L
L
L
L
 
L
L
L
L
L
 
   
14:00  Kidderminster Harriers - United of Manchester  National League  vs  
Home
3 - 0
W
L
W
L
W
 
D
L
L
L
L
 
   
14:00  Darlington 1883 - Boston United  National League  vs  
H
2 - 1
W
D
L
L
W
 
L
W
L
W
W
 
   
14:00  Gurten - Deutschlandsberger SC  Regionalliga  vs  
H
2 - 1
L
W
L
D
D
 
D
D
W
W
D
 
   
14:00  Kingstonian - Harlow Town  Non League Premeir  vs  
Home
3 - 2
L
W
D
W
L
 
L
L
W
D
L
 
   
14:00  Harrow Borough - Dorchester Town  Non League Premeir  vs  
Home
2 - 0
D
L
W
D
W
 
D
L
W
D
L
 
   
14:00  Hornchurch AFC - Tonbridge Angels  Non League Premeir  vs  
A
1 - 2
D
W
L
L
L
 
W
W
L
W
L
 
   
14:00  Frome Town - Gosport Borough  Non League Premeir  vs  
H
3 - 1
L
W
L
L
L
 
W
L
L
L
W
 
   
14:00  Hartley Wintney - Kings Langley  Non League Premeir  vs  
Home
3 - 1
D
D
D
D
L
 
L
D
L
W
L
 
   
14:00  Merthyr Town - Beaconsfield Town  Non League Premeir  vs  
Home
3 - 2
W
D
D
W
L
 
D
W
L
W
W
 
   
14:00  Hendon - Wimborne Town  Non League Premeir  vs  
Home
3 - 1
W
W
W
L
W
 
L
L
L
W
W
 
   
14:00  Bognor Regis Town - Margate  Non League Premeir  vs  
A
1 - 2
D
D
W
W
L
 
W
L
W
D
W
 
   
14:00  Enfield Town - Whitehawk  Non League Premeir  vs  
Home
2 - 1
D
D
W
L
D
 
W
D
L
L
D
 
   
14:00  Stalybridge Celtic - Farsley Celtic  Non League Premeir  vs  
D
2 - 2
W
W
D
L
L
 
W
L
W
D
W
 
   
14:00  Nantwich Town - Workington  Non League Premeir  vs  
Home
2 - 0
D
W
W
D
W
 
L
L
D
D
L
 
   
14:00  Lancaster City - Scarborough Athletic  Non League Premeir  vs  
Away
0 - 4
W
L
D
W
W
 
L
W
W
D
W
 
   
14:00  Stafford Rangers - Hyde United FC  Non League Premeir  vs  
H
2 - 1
W
L
L
L
W
 
W
D
D
L
W
 
   
14:00  Bishops Stortford - Corinthian-Casuals  Non League Premeir  vs  
D
1 - 1
W
W
W
D
D
 
W
L
D
W
W
 
   
14:00  Staines Town - Basingstoke Town  Non League Premeir  vs  
D
2 - 2
W
L
L
L
L
 
D
W
L
L
D
 
   
14:00  Chesham Utd. - Tiverton  Non League Premeir  vs  
Away
1 - 2
L
L
W
L
L
 
W
D
D
D
L
 
   
14:00  Banbury United - Royston Town  Non League Premeir  vs  
H
2 - 1
W
L
D
D
L
 
W
W
W
L
W
 
   
14:00  Whitby Town - Mickleover Sports  Non League Premeir  vs  
A
1 - 2
L
W
L
D
W
 
L
L
W
D
D