Best soccer predictions & tips!

Saturday 16. March 2019 | 06:49 GMT
  Home vs AwayLeagueTeam FormPredictionFinal ScoreLast 5 HomeLast 5 AwayOdds
Home Win
Odds DrawOdds Away Win
04:15  

Avondale Heights - Pascoe Vale

 
National Premier League  vs  
Home
3 - 1
D
D
L
W
W
 
L
D
L
W
L
 
 
04:30  

Croydon Kings - Adelaide Olympic

 
National Premier League  vs  
H
1 - 1
W
W
W
W
D
 
W
L
W
W
W
 
 
04:30  

Campbelltown City - South Adelaide Panthers

 
National Premier League  vs  
Home
5 - 1
L
L
W
L
L
 
D
L
L
L
L
 
 
04:30  

Noarlunga United - Playford Patriots

 
State Leagues  vs  
Home
2 - 2
D
L
W
W
W
 
W
D
 
 
05:00  

Tokyo Verdy 1969 - Tochigi SC

 
J2 League  vs  
H
2 - 3
D
W
L
L
W
 
L
D
D
L
L
 
 
05:00  

Yokohama FC - Albirex Niigata

 
J2 League  vs  
A
1 - 2
W
L
L
L
W
 
D
L
D
W
L
 
 
05:30  

Launceston City - South Hobart

 
National Premier League  vs  
H
1 - 5
W
W
W
W
D
 
L
W
W
W
L
 
 
06:30  

Adamstown Rosebud FC - Weston Workers

 
National Premier League  vs  
D
2 - 4
D
D
L
L
L
 
L
W
W
D
L
 
 
06:30  

Adelaide Comets - Metro Stars

 
National Premier League  vs  
A
1 - 4
L
L
W
D
L
 
L
L
W
 
 
07:00  

Altona Magic SC - Oakleigh Cannons

 
National Premier League  vs  
D
2 - 1
L
W
 
W
D
L
L
D
 
 
07:00  

Heidelberg United - Dandenong Thunder SC

 
National Premier League  vs  
Home
2 - 0
D
W
L
D
W
 
W
L
W
W
L
 
 
07:00  

Stirling Lions - Armadale

 
National Premier League  vs  
Home
0 - 2
W
W
L
L
W
 
L
L
L
L
L
 
 
07:00  

Balcatta - Rockingham City

 
National Premier League  vs  
A
4 - 0
L
W
W
L
W
 
L
L
W
D
 
 
07:00  

Perth SC - ECU Joondalup

 
National Premier League  vs  
D
2 - 2
W
W
W
W
W
 
L
D
W
W
L
 
 
07:00  

Sorrento FC - Cockburn City

 
National Premier League  vs  
H
2 - 3
W
L
 
D
W
L
W
L
 
 
07:30  

Sutherland Sharks FC - Hakoah Sydney

 
National Premier League  vs  
H
0 - 1
L
L
L
L
W
 
L
L
W
W
W
 
 
07:30  

Adelaide United U21 - West Adelaide

 
National Premier League  vs  
H
4 - 2
L
L
 
W
D
L
L
L
 
 
08:00  

Marconi Stallions FC - Rockdale City Suns

 
National Premier League  vs  
A
1 - 2
L
L
W
L
L
 
L
L
D
L
D
 
 
08:00  

Brisbane Olympic - Peninsula Power

 
National Premier League  vs  
A
1 - 5
W
W
W
D
W
 
W
W
W
W
W
 
 
08:00  

Logan Lightning - Mitchelton

 
State Leagues  vs  
D
1 - 3
W
L
W
L
W
 
W
L
L
L
D
 
 
08:15  

Rochedale Rovers - Holland Park Hawks

 
State Leagues  vs  
Home
3 - 2
L
W
W
L
D
 
W
L
W
L
L
 
 
08:30  

Brisbane City - Eastern Suburbs Brisbane

 
National Premier League  vs  
H
2 - 3
W
L
L
W
L
 
L
W
L
L
D
 
 
08:30  

Seaford Rangers - Western Strikers

 
State Leagues  vs  
H
3 - 2
L
L
L
L
D
 
L
D
W
W
W
 
 
09:00  

Magpies Crusaders - Sunshine Coast FC

 
National Premier League  vs  
Home
5 - 1
L
L
W
W
L
 
L
L
D
L
L
 
 
09:00  

Gold Coast Knights - Gold Coast United FC

 
National Premier League  vs  
Home
1 - 1
L
W
W
W
L
 
W
W
W
W
 
 
09:00  

Western Pride FC - Redlands United

 
National Premier League  vs  
Home
1 - 0
L
L
L
L
W
 
L
L
L
L
W
 
 
09:00  

FC Ryukyu - Tokushima Vortis

 
J2 League  vs  
H
2 - 1
W
L
W
W
W
 
L
L
D
L
L
 
 
09:15  

SK Benesov - FC Pisek

 
3. liga  vs  
H
4 - 3
W
W
W
W
L
 
L
W
L
L
L
 
 
09:15  

Prevysov - Usti nad Orlici

 
3. liga  vs  
H
1 - 2
L
L
D
W
L
 
L
L
D
D
L
 
 
09:15  

Loko Vltavin - Litomerice

 
3. liga  vs  
Home
2 - 1
W
D
W
L
L
 
L
W
L
L
W
 
 
09:15  

Viktoria Otrokovice - Lisen

 
3. liga  vs  
A
3 - 3
W
W
W
W
D
 
W
W
D
W
W
 
 
09:15  

Odra Petrkovice - Hodonin-Sardice

 
3. liga  vs  
Home
2 - 0
W
W
W
L
L
 
W
D
L
D
L
 
 
09:30  

Fulham United - Sturt Lions

 
State Leagues  vs  
H
0 - 2
W
L
L
L
W
 
W
W
D
L
L
 
 
09:30  

Kraluv Dvur - Slavoj Vysehrad

 
3. liga  vs  
D
2 - 5
W
D
L
L
L
 
L
W
W
W
L
 
 
10:00  

Tyumen - Chertanovo Moskva

 
1. Division  vs  
A
1 - 1
D
W
W
L
D
 
L
W
L
W
L
 
 
10:30  

Konyaspor - Rizespor

 
Super Lig  vs  
H
0 - 2
D
D
L
D
L
 
D
W
W
L
W
 
 
11:00  

Floreat Athena - Perth Glory U21

 
National Premier League  vs  
Home
2 - 1
W
W
W
W
D
 
D
L
L
L
L
 
 
11:00  

Academica Coimbra - Sporting Braga B

 
Segunda Liga  vs  
Home
1 - 0
W
W
L
W
W
 
W
L
L
L
W
 
 
11:00  

CE Felanitx - Club Santa Catalina Atletico

 
Tercera Division  vs  
Home
2 - 3
W
L
 
L
L
W
D
 
 
11:00  

Kaiserslautern U19 - Hoffenheim U19

 
U19 Bundesliga  vs  
D
2 - 7
D
W
L
L
W
 
L
L
W
W
D
 
 
11:00  

Skeid - Grorud

 
Club Friendly  vs  
A
2 - 0
D
W
D
L
L
 
W
D
D
W
L
 
 
11:00  

Dinamo GTS Stavropol - Druzhba Maikop

 
2. Division  vs  
H
2 - 0
D
W
L
L
D
 
W
W
L
W
L
 
 
11:00  

Paterna CF (Valencia) - Torre Levante

 
Tercera Division  vs  
D
2 - 0
W
W
W
W
W
 
D
D
L
W
L
 
 
12:00  

Huesca - Deportivo Alaves

 
Primera Division  vs  
D
1 - 3
W
L
D
W
L
 
W
D
D
W
D
 
 
12:00  

Tarup-Paarup - Kolding IF

 
2nd Division  vs  
Away
0 - 2
L
L
L
W
D
 
W
D
L
W
L
 
 
12:00  

Skovshoved - Middelfart

 
2nd Division  vs  
Away
1 - 1
W
D
W
L
W
 
L
W
D
D
W
 
 
12:00  

Hamburger SV - Darmstadt 98

 
2.Bundesliga  vs  
Home
2 - 3
W
D
L
W
W
 
L
D
W
L
W
 
 
12:00  

Sandhausen - St. Pauli

 
2.Bundesliga  vs  
H
4 - 0
L
D
L
L
W
 
L
L
W
W
L
 
 
12:00  

Dynamo Dresden - Magdeburg

 
2.Bundesliga  vs  
D
1 - 1
L
L
D
L
D
 
D
W
D
L
L
 
 
12:00  

FC Krasnodar II - PFC Sochi

 
1. Division  vs  
A
0 - 2
L
L
D
W
D
 
D
W
D
D
W
 
 
12:00  

Niendorfer U19 - Werder Bremen U19

 
U19 Bundesliga  vs  
Away
1 - 7
L
L
L
L
L
 
W
W
W
W
W
 
 
12:00  

Borussia Monchengladbach U19 - RW Essen U19

 
U19 Bundesliga  vs  
Home
1 - 0
D
D
D
W
W
 
L
L
L
L
L
 
 
12:00  

Bochum U19 - Paderborn U19

 
U19 Bundesliga  vs  
Home
3 - 0
L
D
W
W
L
 
L
W
L
D
L
 
 
12:00  

Stjordals Blink - Oppsal

 
Club Friendly  vs  
H
1 - 1
W
L
L
W
W
 
L
L
L
L
L
 
 
12:00  

Degerfors IF - Nykopings

 
Club Friendly  vs  
D
3 - 1
D
L
L
L
L
 
W
W
L
W
L
 
 
12:00  

Legion Dynamo - Angusht

 
2. Division  vs  
Home
1 - 0
D
L
D
D
L
 
D
L
L
D
L
 
 
12:15  

Watford - Crystal Palace

 
FA Cup  vs  
H
2 - 1
L
D
W
W
L
 
D
W
W
L
W
 
 
12:15  

Vejgaard Boldspilklub - Aarhus Fremad

 
2nd Division  vs  
Away
4 - 1
D
W
W
L
L
 
W
D
W
W
W
 
 
12:30  

Leeds United - Sheffield United

 
Championship  vs  
D
0 - 1
W
L
W
W
W
 
W
W
D
W
W
 
 
12:30  

Weiche Flensburg - Holstein Kiel Am.

 
Regionalliga  vs  
Home
2 - 1
D
W
D
D
W
 
L
D
L
L
W
 
 
12:30  

Optik Rathenow - RW Erfurt

 
Regionalliga  vs  
Away
2 - 1
L
W
L
L
L
 
L
L
L
D
D
 
 
12:30  

VSG Altglienicke - Viktoria Berlin

 
Regionalliga  vs  
A
0 - 0
D
W
D
D
D
 
W
D
D
W
W
 
 
12:30  

Union Viera - CD Buzanada

 
Tercera Division  vs  
Home
2 - 0
D
W
L
W
L
 
W
W
W
D
L
 
 
13:00  

Dalum IF - FC Sydvest

 
2nd Division  vs  
H
0 - 3
L
D
W
L
L
 
L
L
W
D
W
 
 
13:00  

Jammerbugt FC - Odder

 
2nd Division  vs  
Home
1 - 1
L
W
D
L
L
 
D
D
L
L
W
 
 
13:00  

Hillerod Fodbold - HIK

 
2nd Division  vs  
H
1 - 4
W
D
L
L
W
 
L
L
L
L
W
 
 
13:00  

Frem BK - Marienlyst

 
2nd Division  vs  
Home
3 - 1
L
L
D
W
L
 
L
L
L
L
L
 
 
13:00  

Lotte - Kaiserslautern

 
3. Liga  vs  
D
0 - 2
D
D
W
L
D
 
D
W
D
D
W
 
 
13:00  

Unterhaching - Sonnenhof Grossaspach

 
3. Liga  vs  
Home
0 - 0
L
L
W
L
L
 
W
D
D
D
L
 
 
13:00  

Wehen - Preussen Munster

 
3. Liga  vs  
Home
2 - 0
W
L
D
L
W
 
D
D
W
L
L
 
 
13:00  

Osnabruck - Carl Zeiss Jena

 
3. Liga  vs  
Home
3 - 1
D
W
L
W
D
 
L
L
D
L
D
 
 
13:00  

Wurzburger Kickers - Munchen 1860

 
3. Liga  vs  
H
2 - 1
L
W
L
D
D
 
W
W
L
W
W
 
 
13:00  

Aalen - Zwickau

 
3. Liga  vs  
H
1 - 1
D
W
L
L
W
 
W
D
L
L
W
 
 
13:00  

Energetyk ROW Rybnik - Stargard Szczecinski

 
2. Liga  vs  
A
1 - 0
D
D
L
L
D
 
D
L
W
L
W
 
 
13:00  

BB Erzurum - Trabzonspor

 
Super Lig  vs  
H
0 - 1
D
W
L
D
L
 
L
W
L
D
W
 
 
13:00  

Akhisar Belediyespor - Kasimpasa SK

 
Super Lig  vs  
H
2 - 3
D
L
W
W
L
 
L
L
L
D
D
 
 
13:00  

FC Stadlau - Leobendorf

 
Regionalliga  vs  
Away
0 - 1
D
L
L
W
L
 
L
W
W
L
D
 
 
13:00  

Eichstatt - Viktoria Aschaffenburg

 
Regionalliga  vs  
Home
5 - 0
W
W
L
W
D
 
L
L
D
W
L
 
 
13:00  

Greuther Furth Am. - Buchbach

 
Regionalliga  vs  
H
0 - 3
L
D
W
L
W
 
W
W
L
D
L
 
 
13:00  

Schweinfurt - Rosenheim

 
Regionalliga  vs  
Home
1 - 0
D
L
L
W
W
 
D
L
L
L
D
 
 
13:00  

Nurnberg Am. - Illertissen

 
Regionalliga  vs  
H
4 - 2
W
D
L
W
W
 
W
D
W
L
W
 
 
13:00  

FC Pipinsried - Schalding-Heining

 
Regionalliga  vs  
A
3 - 2
L
L
L
D
L
 
D
W
L
L
L
 
 
13:00  

Heimstetten - Memmingen

 
Regionalliga  vs  
A
1 - 2
L
W
L
W
D
 
W
W
L
L
D
 
 
13:00  

Astoria Walldorf - Ulm

 
Regionalliga  vs  
A
2 - 1
W
L
L
W
D
 
W
L
W
L
W
 
 
13:00  

Homburg - Hessen Dreieich

 
Regionalliga  vs  
Home
1 - 0
D
W
W
W
W
 
D
L
L
L
D
 
 
13:00  

TSG Balingen - Eintracht Stadtallendorf

 
Regionalliga  vs  
Home
3 - 1
W
L
W
D
L
 
L
L
L
L
L
 
 
13:00  

Wormatia Worms - FSV Frankfurt

 
Regionalliga  vs  
A
1 - 2
L
W
L
D
D
 
L
D
L
D
W
 
 
13:00  

Elversberg - Hoffenheim Am.

 
Regionalliga  vs  
Home
1 - 0
W
W
W
W
L
 
W
W
L
D
L
 
 
13:00  

Wiedenbruck - Oberhausen

 
Regionalliga  vs  
D
0 - 1
L
D
L
D
L
 
W
D
D
D
W
 
 
13:00  

Rodinghausen - Viktoria Koln

 
Regionalliga  vs  
A
2 - 0
W
W
L
L
W
 
D
W
L
D
W
 
 
13:00  

Fortuna Dusseldorf II - Wattenscheid

 
Regionalliga  vs  
D
2 - 2
L
L
D
L
L
 
W
L
W
D
L
 
 
13:00  

Asker - Kjelsas

 
Club Friendly  vs  
Home
3 - 1
L
W
D
W
W
 
L
L
L
W
L
 
 
13:00  

Sotra - Nest-Sotra

 
Club Friendly  vs  
Away
2 - 1
L
L
 
W
D
W
L
W
 
 
13:30  

Pro Vercelli - Arzachena

 
Lega Pro  vs  
Home
4 - 0
W
L
L
L
D
 
W
W
D
W
W
 
 
13:30  

Carrarese - Arezzo

 
Lega Pro  vs  
D
3 - 0
L
L
W
W
D
 
D
W
W
L
D
 
 
13:30  

Olbia Calcio - Pisa

 
Lega Pro  vs  
A
0 - 1
W
D
L
L
W
 
W
D
W
D
L
 
 
13:30  

Alessandria - Virtus Entella

 
Lega Pro  vs  
D
0 - 0
D
L
D
W
D
 
W
W
D
L
W
 
 
13:30  

Novara - Cuneo

 
Lega Pro  vs  
H
1 - 3
L
L
D
W
D
 
D
D
W
W
L
 
 
13:30  

Brommapojkarna - Sirius

 
Club Friendly  vs  
H
0 - 0
L
W
W
W
L
 
L
W
L
L
W
 
 
14:00  

Sassuolo - Sampdoria

 
Serie A  vs  
D
3 - 5
D
L
L
D
D
 
L
L
W
W
L
 
 
14:00  

Bronshoj - Vanlose IF

 
2nd Division  vs  
A
2 - 1
L
D
W
W
D
 
L
W
W
D
D
 
 
14:00  

B 73 Slagelse - B 93

 
2nd Division  vs  
D
2 - 1
D
L
L
D
L
 
D
L
W
L
L
 
 
14:00  

Lorient - Brest

 
Ligue 2  vs  
D
1 - 1
W
W
W
L
L
 
W
D
W
D
L
 
 
14:00  

Livorno - Salernitana

 
Serie B  vs  
D
1 - 0
L
W
L
W
D
 
W
L
W
L
L
 
 
14:00  

Foggia - Cittadella

 
Serie B  vs  
A
1 - 1
D
D
D
W
L
 
L
L
W
W
W
 
 
14:00  

Benevento - Spezia

 
Serie B  vs  
H
2 - 3
W
D
W
L
L
 
L
L
W
L
L
 
 
14:00  

Calcio Padova - Perugia

 
Serie B  vs  
H
0 - 1
D
L
D
D
W
 
W
L
W
W
L
 
 
14:00  

Resovia Rzeszow - Widzew

 
2. Liga  vs  
H
1 - 1
W
W
L
L
W
 
D
L
D
W
D
 
 
14:00  

Stal Stalowa Wola - Siarka Tarnobrzeg

 
2. Liga  vs  
Home
1 - 0
L
W
D
W
L
 
L
L
W
L
D
 
 
14:00  

Rozwoj Katowice - Skra Czestochowa

 
2. Liga  vs  
H
1 - 1
W
L
D
W
L
 
D
W
W
L
W
 
 
14:00  

Kalsdorf - Wolfsberger AC Am.

 
Regionalliga  vs  
D
0 - 2
W
L
L
L
W
 
W
L
L
L
W
 
 
14:00  

Slovan Velvary - Stechovice

 
3. liga  vs  
Home
2 - 2
W
W
L
L
W
 
L
L
W
L
W
 
 
14:00  

Hlucin - Valasske Mezirici

 
3. liga  vs  
Home
4 - 0
D
D
W
L
W
 
L
D
L
L
L
 
 
14:00  

Vyskov - Spartak Hulin

 
3. liga  vs  
Home
3 - 0
D
W
L
W
L
 
W
L
W
L
D
 
 
14:00  

Alemannia Aachen U19 - Fortuna Dusseldorf U19

 
U19 Bundesliga  vs  
D
0 - 1
L
D
L
W
L
 
D
W
D
L
L
 
 
14:00  

Lillestrom - HamKam

 
Club Friendly  vs  
D
2 - 0
D
D
W
L
D
 
W
L
W
L
W
 
 
14:30  

Schalke 04 - RB Leipzig

 
Bundesliga  vs  
A
0 - 1
D
L
L
L
L
 
W
D
D
W
D
 
 
14:30  

Stuttgart - Hoffenheim

 
Bundesliga  vs  
D
1 - 1
D
L
D
W
L
 
D
W
D
L
W
 
 
14:30  

Augsburg - Hannover 96

 
Bundesliga  vs  
Home
3 - 1
L
L
L
W
D
 
W
L
L
L
L
 
 
14:30  

Wolfsburg - Fortuna Dusseldorf

 
Bundesliga  vs  
Home
5 - 2
D
W
W
D
L
 
W
L
W
W
L
 
 
14:30  

Jagiellonia Bialystok - Korona Kielce

 
Ekstraklasa  vs  
H
1 - 3
W
L
D
L
W
 
W
D
D
L
L
 
 
15:00  

Burnley - Leicester City

 
Premier League  vs  
D
1 - 2
W
W
L
L
L
 
L
L
L
W
W
 
 
15:00  

West Ham United - Huddersfield Town

 
Premier League  vs  
Home
4 - 3
D
D
W
L
L
 
L
L
L
L
L
 
 
15:00  

AFC Bournemouth - Newcastle United

 
Premier League  vs  
H
2 - 2
L
L
D
L
W
 
L
D
W
W
W
 
 
15:00  

Preston North End - Birmingham City

 
Championship  vs  
H
1 - 0
D
W
D
W
W
 
L
D
W
L
L
 
 
15:00  

Stoke City - Reading

 
Championship  vs  
Home
0 - 0
D
D
D
D
D
 
L
D
W
W
L
 
 
15:00  

Brentford - West Bromwich Albion

 
Championship  vs  
H
0 - 1
W
L
W
W
L
 
W
L
L
D
W
 
 
15:00  

Aston Villa - Middlesbrough

 
Championship  vs  
A
3 - 0
L
D
W
W
W
 
W
W
D
L
L
 
 
15:00  

Rotherham United - Norwich City

 
Championship  vs  
Away
1 - 2
D
D
W
L
W
 
W
W
W
W
W
 
 
15:00  

Ipswich Town - Nottingham Forest

 
Championship  vs  
A
1 - 1
D
D
L
D
D
 
W
D
D
W
L
 
 
15:00  

Sheffield Wednesday - Blackburn Rovers

 
Championship  vs  
H
4 - 2
W
W
D
D
W
 
L
D
L
L
W
 
 
15:00  

Wigan Athletic - Bolton Wanderers

 
Championship  vs  
Home
5 - 2
D
D
D
L
L
 
L
L
L
W
L
 
 
15:00  

Hull City - Queens Park Rangers

 
Championship  vs  
H
2 - 2
L
D
L
W
L
 
L
W
L
D
L
 
 
15:00  

Oxford United - Bradford City

 
League 1  vs  
H
1 - 0
L
W
W
L
D
 
D
L
L
W
L
 
 
15:00  

Burton Albion - Blackpool

 
League 1  vs  
D
3 - 0
D
L
D
W
L
 
L
L
W
D
D
 
 
15:00  

Fleetwood Town - Plymouth Argyle

 
League 1  vs  
D
2 - 0
W
L
W
L
L
 
D
D
W
L
W
 
 
15:00  

Peterborough United - Coventry City

 
League 1  vs  
A
1 - 2
W
L
W
L
L
 
W
D
W
L
W
 
 
15:00  

Portsmouth - Scunthorpe United

 
League 1  vs  
D
2 - 0
D
D
W
W
L
 
L
D
L
L
W
 
 
15:00  

Shrewsbury Town - Wycombe Wanderers

 
League 1  vs  
H
2 - 1
W
W
D
L
L
 
L
L
L
D
L
 
 
15:00  

Bristol Rovers - Charlton Athletic

 
League 1  vs  
A
0 - 0
L
W
L
W
W
 
D
W
D
W
W
 
 
15:00  

Southend United - AFC Wimbledon

 
League 1  vs  
H
0 - 1
L
D
D
D
L
 
L
W
L
D
W
 
 
15:00  

Forest Green Rovers - Carlisle United

 
League 2  vs  
D
1 - 1
L
W
L
L
W
 
W
L
D
L
W
 
 
15:00  

Crewe Alexandra - Crawley Town

 
League 2  vs  
Home
6 - 1
D
D
L
L
L
 
L
D
D
L
D
 
 
15:00  

Grimsby Town - Northampton Town

 
League 2  vs  
A
0 - 0
L
W
W
W
L
 
D
D
W
W
W
 
 
15:00  

Milton Keynes Dons - Stevenage

 
League 2  vs  
Home
1 - 1
W
W
W
W
L
 
L
D
L
D
W
 
 
15:00  

Yeovil Town - Macclesfield Town

 
League 2  vs  
H
0 - 2
L
L
W
W
L
 
D
D
D
L
L