Thursday 18. April 2019 | 16:56 GMT
  Home vs AwayLeagueTeam FormPredictionScore PredictionLast 5 HomeLast 5 AwayOdds
Home Win
Odds DrawOdds Away Win
19:30  

Cholet - Le Mans

 
Championnat National  vs  
H
2 - 1
W
D
L
D
D
 
L
L
D
L
W
 
 
19:30  

Pisa - Pontedera

 
Lega Pro  vs  
Home
3 - 0
L
W
W
W
W
 
W
L
W
L
D
 
 
19:30  

Virtus Entella - Arezzo

 
Lega Pro  vs  
D
1 - 1
D
D
D
W
W
 
D
L
D
D
W
 
 
19:30  

Lucchese - Piacenza

 
Lega Pro  vs  
Away
0 - 2
D
L
D
W
L
 
W
W
D
W
W
 
 
19:30  

Pistoiese - Pro Vercelli

 
Lega Pro  vs  
H
2 - 1
W
L
L
W
L
 
W
D
L
W
W
 
 
19:30  

Alessandria - Pro Patria

 
Lega Pro  vs  
D
1 - 1
D
D
D
L
L
 
W
L
L
D
W
 
 
19:30  

Robur Siena - Carrarese

 
Lega Pro  vs  
H
2 - 1
D
W
D
L
W
 
W
D
W
L
W
 
 
19:30  

Olbia Calcio - Novara

 
Lega Pro  vs  
H
2 - 1
W
L
W
L
L
 
D
L
D
L
W
 
 
19:30  

Novelda CF - Jove Espanol San Vicente

 
Tercera Division  vs  
D
1 - 1
D
W
D
W
W
 
D
D
W
D
D
 
 
20:00  

Eintracht Frankfurt - Benfica

 
UEFA . Europa League  vs  
D
1 - 1
W
W
W
W
L
 
W
W
L
W
W
 
 
20:00  

Napoli - Arsenal

 
UEFA . Europa League  vs  
Home
2 - 0
D
L
W
W
L
 
W
W
W
W
L
 
 
20:00  

Valencia - Villarreal

 
UEFA . Europa League  vs  
Home
1 - 0
W
W
D
W
L
 
W
W
W
L
L
 
 
03:00  

Vancouver Whitecaps - Los Angeles FC

 
MLS  vs  
Away
1 - 2
L
L
L
D
L
 
W
D
W
W
W
 
 
09:30  

Sakhalin - Dynamo Barnaul

 
2. Division  vs  
D
1 - 1
L
L
W
W
W
 
L
L
D
W
W
 
 
09:45  

Club Santa Catalina Atletico - Mallorca II

 
Tercera Division  vs  
Away
0 - 2
L
L
W
D
W
 
W
W
W
W
W
 
 
10:00  

Bayern Munchen U19 - Freiburg U19

 
U19 Bundesliga  vs  
Home
2 - 0
W
W
W
W
D
 
L
L
L
L
D
 
 
10:15  

Santutxu FC - Lagun Onak

 
Tercera Division  vs  
A
0 - 1
L
L
D
D
D
 
D
W
D
L
L
 
 
10:15  

Sodupe UC - CD Santurtzi

 
Tercera Division  vs  
Home
2 - 0
W
D
D
D
L
 
W
L
D
L
D
 
 
10:30  

CF Ardoi Futbol Elkartea - CD Cortes

 
Tercera Division  vs  
D
1 - 1
D
D
L
L
W
 
W
D
D
 
 
10:30  

CP Calasancio - Rapid de Murillo

 
Tercera Division  vs  
A
0 - 1
L
W
L
 
D
W
L
L
 
 
10:30  

Club Portugalete - SD Deusto

 
Tercera Division  vs  
Home
2 - 0
W
D
W
D
W
 
D
W
L
W
D
 
 
10:30  

Club Deportivo Vicalvaro - San Agustín de Guadalix

 
Tercera Division  vs  
D
1 - 1
L
L
L
L
W
 
D
L
L
L
W
 
 
10:30  

CD Mostoles - Parla AD

 
Tercera Division  vs  
Home
2 - 0
W
W
W
W
W
 
W
L
D
W
D
 
 
10:30  

Villaverde Boetticher - Tres Cantos

 
Tercera Division  vs  
Home
2 - 0
W
W
L
D
L
 
D
L
L
D
L
 
 
11:00  

AGF - SonderjyskE

 
Superligaen  vs  
H
2 - 1
L
L
D
W
W
 
W
L
D
L
L
 
 
11:00  

CD Son Cladera - CE Mercadal

 
Tercera Division  vs  
H
2 - 1
L
L
L
L
D
 
D
L
 
 
11:00  

Huercal Overa - La Union CF

 
Tercera Division  vs  
H
2 - 1
L
L
D
W
L
 
L
L
W
L
L
 
 
11:00  

UP Plasencia - Extremadura UD B

 
Tercera Division  vs  
Home
2 - 1
D
L
W
D
W
 
W
D
W
W
D
 
 
11:00  

CP Cacereno - CA Pueblonuevo

 
Tercera Division  vs  
Home
2 - 0
L
W
W
D
W
 
D
D
D
L
L
 
 
11:00  

Merida AD - CP Olivenza

 
Tercera Division  vs  
Home
2 - 0
D
W
D
W
W
 
D
W
L
W
D
 
 
11:00  

CD Agoncillo - CD Berceo

 
Tercera Division  vs  
Away
0 - 3
L
L
L
L
 
W
L
D
W
L
 
 
11:00  

AD Almudevar - CDJ Tamarite

 
Tercera Division  vs  
A
0 - 1
D
L
D
 
W
L
L
L
W
 
 
11:00  

Atletico Tomelloso - Mora CF

 
Tercera Division  vs  
D
1 - 1
D
L
D
L
L
 
L
D
L
L
L
 
 
11:00  

La Roda - CD Manchego Ciudad Real

 
Tercera Division  vs  
D
1 - 1
W
W
L
D
L
 
L
L
W
 
 
11:00  

SD Solares Medio Cudeyo - Racing Santander B

 
Tercera Division  vs  
Away
0 - 4
L
D
L
L
D
 
D
W
W
W
D
 
 
11:00  

Atletico Albericia - Cultural Guarnizo

 
Tercera Division  vs  
A
0 - 1
D
D
D
L
L
 
D
L
L
L
L
 
 
11:00  

Ordizia KE - SD Beasain

 
Tercera Division  vs  
D
1 - 1
L
D
L
W
L
 
D
D
D
W
L
 
 
11:00  

CD San Ignacio - Real Sociedad III

 
Tercera Division  vs  
Home
3 - 1
L
W
W
W
W
 
D
L
D
W
L
 
 
11:00  

Pozuelo Alarcon - Alcobendas Sport

 
Tercera Division  vs  
Away
0 - 2
D
L
W
L
L
 
D
W
W
W
L
 
 
11:00  

Atletico de Pinto - RSD Alcala

 
Tercera Division  vs  
H
2 - 1
L
W
L
D
W
 
D
D
L
D
W
 
 
11:00  

CD Canillas - Alcorcon II

 
Tercera Division  vs  
D
0 - 0
D
D
L
L
L
 
L
D
W
L
L
 
 
11:15  

Yague CF - CD Fundacion Cultural La Calzada

 
Tercera Division  vs  
H
2 - 1
W
L
W
L
 
L
L
 
 
11:30  

CD Bupolsa - La Virgen del Camino

 
Tercera Division  vs  
A
1 - 2
L
L
D
L
L
 
L
D
W
L
D
 
 
12:00  

Santa Ursula - CD Mensajero

 
Tercera Division  vs  
A
1 - 2
L
D
D
D
L
 
L
W
L
L
D
 
 
13:00  

AC Horsens - Vejle BK

 
Superligaen  vs  
H
2 - 1
L
L
D
L
L
 
D
L
D
W
W
 
 
13:00  

Baltika - Sibir Novosibirsk

 
1. Division  vs  
H
2 - 0
W
L
W
D
W
 
D
L
L
L
D
 
 
13:00  

Freiburg Am. - Mainz 05 Am.

 
Regionalliga  vs  
A
1 - 2
W
L
L
D
W
 
D
L
D
W
W
 
 
13:30  

ASDC Gozzano - Juventus U23

 
Lega Pro  vs  
D
1 - 1
L
L
D
L
L
 
W
L
W
L
L
 
 
14:00  

FC Chita - Zenit Irkutsk

 
2. Division  vs  
H
2 - 1
L
L
W
L
L
 
L
W
D
D
W
 
 
14:00  

UD Poblense - SD Formentera

 
Tercera Division  vs  
D
1 - 1
W
W
W
W
D
 
D
W
W
D
D
 
 
15:00  

Esbjerg fB - Brondby IF

 
Superligaen  vs  
A
2 - 3
D
W
L
W
L
 
D
W
D
W
D
 
 
15:00  

Rozwoj Katowice - Gornik Leczna

 
2. Liga  vs  
H
2 - 1
L
D
D
D
L
 
L
D
L
D
L
 
 
15:30  

Cuneo - ASD Albissola 2010

 
Lega Pro  vs  
D
1 - 1
L
W
D
D
L
 
L
L
L
L
L
 
 
15:30  

CA Bembibre - Numancia B

 
Tercera Division  vs  
D
1 - 1
L
D
D
D
W
 
W
D
D
W
W
 
 
16:00  

Pena Sport FC - UD Mutilvera

 
Tercera Division  vs  
Home
2 - 1
W
L
L
W
W
 
D
L
W
W
D
 
 
16:00  

Utebo FC - AD Sabinanigo

 
Tercera Division  vs  
Home
2 - 0
L
W
W
D
D
 
L
L
D
 
 
16:00  

Union Club Ceares - LEntregu Club de Futbol

 
Tercera Division  vs  
H
2 - 0
D
W
L
 
D
D
D
 
 
16:00  

Sestao River - JD Somorrostro

 
Tercera Division  vs  
Home
2 - 1
W
W
W
W
W
 
D
L
W
L
D
 
 
16:00  

Cultural Leonesa II - CD La Granja

 
Tercera Division  vs  
Home
3 - 0
L
D
 
D
L
L
L
L
 
 
16:30  

Club Esportiu Manacor - CD Ferriolense

 
Tercera Division  vs  
A
0 - 1
L
L
L
 
D
D
W
L
W
 
 
16:30  

CF Briviesca Norpetrol - Burgos Promesas

 
Tercera Division  vs  
A
1 - 2
L
L
D
D
W
 
L
W
W
W
D
 
 
16:30  

Sporting Uxama - Atletico Astorga

 
Tercera Division  vs  
Away
0 - 2
L
L
L
D
L
 
W
W
L
D
W
 
 
17:00  

FC Copenhagen - FC Midtjylland

 
Superligaen  vs  
D
2 - 2
D
W
D
W
W
 
W
W
W
D
W
 
 
17:00  

CD Bezana - CD Laredo

 
Tercera Division  vs  
Away
2 - 3
W
L
L
W
 
W
W
W
W
W
 
 
17:00  

Textil Escudo - Velarde CF

 
Tercera Division  vs  
D
1 - 1
W
W
L
W
L
 
W
L
L
L
 
 
17:15  

VfB Oldenburg 1897 - VfL Oldenburg 1894

 
Regionalliga  vs  
Home
2 - 0
W
L
D
L
W
 
L
L
W
L
L
 
 
17:15  

Vargarda IK - Vanersborgs FK

 
Division 2  vs  
H
2 - 1
L
D
W
L
D
 
W
W
D
W
L
 
 
18:00  

Friska Viljor - IFK Umea

 
Division 2  vs  
Home
2 - 0
D
L
W
W
W
 
W
L
L
D
L
 
 
18:00  

Skelleftea - Lulea IFK

 
Division 2  vs  
Away
1 - 2
D
L
L
L
W
 
D
D
L
W
L
 
 
18:00  

Dalstorps IF - Råslätts

 
Division 2  vs  
A
1 - 2
L
W
L
D
W
 
W
D
W
W
W
 
 
18:00  

Asarums IF - Nosaby

 
Division 2  vs  
Home
2 - 1
L
L
L
D
D
 
D
W
L
W
L
 
 
18:00  

IFK Malmo - Qviding FIF

 
Division 2  vs  
H
2 - 1
L
W
W
D
L
 
L
L
L
L
W
 
 
18:00  

Angelholms FF - Vinbergs IF

 
Division 2  vs  
Home
1 - 0
L
D
L
L
W
 
W
D
L
L
L
 
 
18:00  

Neusiedl - Rapid Wien Am.

 
Regionalliga  vs  
D
2 - 2
D
L
W
W
W
 
W
W
L
L
W
 
 
18:00  

Havelse - Hamburger SV Am.

 
Regionalliga  vs  
A
1 - 2
W
L
L
W
L
 
W
L
W
D
W
 
 
18:00  

Germania Halberstadt - FC Oberlausitz

 
Regionalliga  vs  
Home
3 - 0
D
W
D
W
W
 
D
L
L
W
L
 
 
18:00  

Lokomotive Leipzig - VSG Altglienicke

 
Regionalliga  vs  
Home
2 - 0
W
D
W
W
W
 
D
D
D
L
D
 
 
18:00  

Auerbach - Meuselwitz

 
Regionalliga  vs  
H
2 - 1
L
L
L
W
W
 
L
W
W
W
D
 
 
18:00  

Chemnitzer - Hertha Berlin Am.

 
Regionalliga  vs  
D
1 - 1
W
L
W
W
W
 
L
W
W
W
L
 
 
18:00  

Berliner FC Dynamo - Bischofswerdaer FV 08

 
Regionalliga  vs  
D
1 - 1
L
W
L
W
D
 
L
L
W
L
W
 
 
18:00  

Borussia Monchengladbach Am. - SV 1919 Straelen

 
Regionalliga  vs  
Home
2 - 0
W
W
D
W
W
 
L
D
D
L
L
 
 
18:00  

Arroyo CP - AD Llerenense

 
Tercera Division  vs  
Home
2 - 1
W
W
L
D
 
L
L
 
 
18:00  

Rayo Vallecano B - Santa Ana

 
Tercera Division  vs  
Home
2 - 0
L
W
L
W
W
 
W
L
L
W
L
 
 
18:30  

Stadl-Paura - Volkermarkt

 
Regionalliga  vs  
Home
3 - 0
D
D
W
W
W
 
L
L
W
L
W
 
 
18:30  

Kitzbuhel FC - Anif

 
Regionalliga  vs  
H
2 - 1
W
W
W
D
W
 
W
L
W
L
L
 
 
18:30  

St. Pauli Am. - Germania Egestorf

 
Regionalliga  vs  
Home
1 - 0
L
L
D
L
W
 
L
D
L
L
D
 
 
18:30  

SSV Jeddeloh - Werder Bremen Am.

 
Regionalliga  vs  
D
1 - 1
W
L
D
L
W
 
D
D
W
W
W
 
 
18:30  

Alemannia Aachen - Verl

 
Regionalliga  vs  
D
1 - 1
W
W
W
W
W
 
L
W
W
W
L
 
 
Thursday 18. April 2019 | 16:56 GMT
  Home vs AwayLeagueTeam FormPredictionScore PredictionLast 5 HomeLast 5 AwayOdds Home WinOdds Away Win
19:15  

Stjarnan - IR

 
Premier league  vs  
Home
85 - 82
W
W
L
L
W
 
W
W
W
W
L
 
 
22:30  

Pinheiros - Botafogo

 
NBB  vs  
Home
80 - 72
W
W
W
L
L
 
L
L
W
W
W
 
 
00:00  

Milwaukee Bucks - Detroit Pistons

 
NBA  vs  
Home
112 - 104
W
L
W
L
W
 
W
L
L
W
L
 
 
01:30  

Houston Rockets - Utah Jazz

 
NBA  vs  
Home
111 - 108
W
W
W
L
W
 
W
L
W
L
L
 
 
07:35  

Nelson Giants - Southland Sharks

 
NBL  vs  
Away
95 - 96
W
L
W
L
W
 
W
W
L
W
W
 
 
08:00  

Bendigo W - Frankston W

 
NBL1 Women  vs  
A
70 - 71
L
L
L
L
W
 
L
L
L
L
W
 
 
10:00  

Bendigo - Frankston

 
NBL1  vs  
Home
90 - 80
W
L
L
L
L
 
L
L
L
L
W
 
 
11:35  

Xinjiang - Liaoning

 
CBA  vs  
Home
110 - 104
W
W
W
W
W
 
L
W
L
L
L
 
 
13:00  

Bakken Bears - Randers

 
Basketligaen  vs  
Home
96 - 84
L
W
L
W
L
 
W
L
W
L
W
 
 
14:30  

BC Prievidza - MBK Komarno

 
Extraliga  vs  
Home
84 - 73
W
W
L
W
L
 
L
L
W
L
W
 
 
15:00  

Iraklis - Ippokratis

 
A2  vs  
Home
82 - 69
W
W
W
L
W
 
W
W
L
L
W
 
 
15:00  

Siauliai - Lietkabelis

 
LKL  vs  
Away
83 - 84
W
W
L
L
W
 
W
W
W
W
W
 
 
15:00  

Rodniki Izhevsk - MBA Moscow

 
Super League  vs  
Home
84 - 80
L
W
L
W
L
 
L
L
L
L
L
 
 
15:00  

Cinkarna Celje W - Triglav W

 
1. SKL Women  vs  
Home
80 - 71
W
L
W
L
W
 
L
W
W
L
W
 
 
15:30  

Neptunas - Alytaus Dzukija

 
LKL  vs  
Home
85 - 78
L
W
W
W
W
 
L
L
L
L
W
 
 
15:30  

Merkezefendi - Bolu Spor

 
TB2L  vs  
Home
76 - 70
W
W
W
W
W
 
L
W
W
W
L
 
 
16:00  

Unics Kazan - Parma Perm

 
VTB United League  vs  
Home
86 - 76
L
W
W
W
W
 
L
L
L
L
L
 
 
16:00  

Kormend - Pecsi VSK

 
NB I. A  vs  
Home
89 - 82
W
W
W
W
W
 
W
L
W
W
L
 
 
16:00  

Euroleasing Sopron W - ZTE NKK W

 
NB I. A Women  vs  
A
69 - 74
W
W
W
W
L
 
L
L
W
W
W
 
 
16:00  

Levice - MBK Handlova

 
Extraliga  vs  
Home
84 - 73
W
W
L
W
L
 
W
L
W
L
W
 
 
16:00  

Fethiye Bld. - Haliliye

 
TB2L  vs  
A
72 - 78
W
W
W
W
W
 
W
L
W
W
L
 
 
16:45  

Horsens - Team FOG Naestved

 
Basketligaen  vs  
Home
86 - 83
W
W
W
W
W
 
L
W
W
L
L
 
 
17:00  

CSKA Moscow - Baskonia

 
Euroleague  vs  
Home
86 - 80
W
W
W
W
W
 
W
L
W
W
L
 
 
17:00  

Frankfurt - Bamberg

 
BBL  vs  
Away
82 - 83
W
L
L
L
W
 
L
L
L
L
W
 
 
17:00  

Alba Berlin - Vechta

 
BBL  vs  
Home
85 - 79
W
W
L
W
L
 
W
L
W
W
W
 
 
17:00  

Kapfenberg Bulls - Oberwart Gunners

 
ABL  vs  
Home
81 - 73
W
W
W
W
W
 
L
L
W
W
W
 
 
17:00  

Vienna Basket - Traiskirchen Lions

 
ABL  vs  
Home
80 - 77
L
W
W
W
L
 
W
L
W
L
W
 
 
17:00  

Swans Gmunden - Vienna Timberwolves

 
ABL  vs  
Home
84 - 75
W
W
L
W
W
 
L
W
L
L
L
 
 
17:00  

Graz UBSC - Furstenfeld

 
ABL  vs  
Home
87 - 77
L
L
L
L
L
 
L
L
L
L
L
 
 
17:00  

Wels - Klosterneuburg Dukes

 
ABL  vs  
Home
83 - 79
W
W
L
W
L
 
W
W
L
L
W
 
 
17:04  

Norrkoping - Boras

 
Basketligan  vs  
Home
86 - 80
W
L
L
W
L
 
W
W
W
L
W
 
 
17:45  

Fenerbahce - Zalgiris Kaunas

 
Euroleague  vs  
Home
81 - 74
W
W
W
W
W
 
W
W
W
W
L
 
 
17:45  

Rotterdam - Donar Groningen

 
DBL  vs  
Away
72 - 85
L
L
L
L
L
 
L
L
L
W
L
 
 
17:55  

Hapoel M. Jerusalem - Hapoel Eilat

 
Super League  vs  
Home
85 - 83
L
W
W
L
W
 
W
W
W
W
L
 
 
18:00  

Venezia W - Ragusa W

 
Serie A1 Women  vs  
A
78 - 79
W
W
W
W
W
 
W
W
W
W
L
 
 
18:00  

Leiden - Den Helder

 
DBL  vs  
Home
84 - 70
W
W
L
W
W
 
L
L
L
L
W
 
 
18:00  

Forca Lleida - Leyma Coruna

 
LEB Oro  vs  
Home
78 - 73
L
L
L
L
W
 
W
L
L
W
L
 
 
18:30  

Crailsheim Merlins - Ulm

 
BBL  vs  
Away
86 - 91
W
W
L
L
L
 
L
W
W
W
W
 
 
18:30  

Schio W - San Martino W

 
Serie A1 Women  vs  
Home
73 - 64
W
L
L
W
W
 
W
W
L
W
L
 
 
Thursday 18. April 2019 | 16:56 GMT
  Home vs AwayLeagueTeam FormPredictionScore PredictionLast 5 HomeLast 5 AwayOdds Home WinOdds Away Win
19:00  

Gomez-Herrera C. - Mena F.

 
San Luis Potosi Challenger Men (clay)  vs  
Away
1 - 2
L
L
W
L
W
 
L
W
W
L
W
 
 
19:00  

Menezes J. - Muller A.

 
San Luis Potosi Challenger Men (clay)  vs  
Home
2 - 1
L
L
L
L
W
 
L
L
L
W
W
 
 
21:00  

Seyboth Wild T. - Menendez-Maceiras A.

 
San Luis Potosi Challenger Men (clay)  vs  
Home
2 - 1
L
W
L
L
W
 
L
W
W
W
L
 
 
21:00  

Korda S. - Vukic A.

 
Sarasota Challenger Men (clay)  vs  
Home
2 - 1
L
W
W
W
W
 
L
W
L
L
L
 
 
23:30  

Pavic A. - Escobedo E.

 
San Luis Potosi Challenger Men (clay)  vs  
Away
0 - 2
L
L
W
L
W
 
L
W
L
L
W
 
 
01:00  

King E./Pasha N. - Miedler L./Ofner S.

 
San Luis Potosi Challenger Men Doubles (clay)  vs  
Home
2 - 0
L
W
W
W
W
 
W
W
W
L
 
 
02:00  

Pavlasek A. - Gunneswaran P.

 
An-Ning Challenger Men (clay)  vs  
Away
1 - 2
W
L
L
W
L
 
W
L
W
W
L
 
 
02:00  

Ramanathan R. - Zhang Z.

 
An-Ning Challenger Men (clay)  vs  
Home
2 - 0
W
L
L
L
W
 
L
L
W
L
W
 
 
07:30  

Gunneswaran P./Myneni S. - Purcell M./Saville L.

 
An-Ning Challenger Men Doubles (clay)  vs  
Away
0 - 2
W
W
 
W
W
W
L
W
 
 
08:30  

Gong M./Zhang Z. - Pel D./Podlipnik-Castillo H.

 
An-Ning Challenger Men Doubles (clay)  vs  
Home
2 - 1
W
W
W
W
L
 
L
W
 
 
09:00  

Pella G. - Cecchinato M.

 
ATP Monte Carlo (clay)  vs  
Away
1 - 2
W
W
W
L
L
 
W
W
W
L
L
 
 
09:00  

Medvedev D. - Tsitsipas S.

 
ATP Monte Carlo (clay)  vs  
Away
1 - 2
L
W
W
L
W
 
W
W
W
L
L
 
 
09:30  

Meligeni Rodrigues Alves F. - Pla Malfeito J.

 
ITF Madrid Men (clay)  vs  
Home
2 - 0
W
L
W
L
W
 
W
W
W
L
L
 
 
09:30  

Vanneste J. - Ly Nam H.

 
ITF Madrid Men (clay)  vs  
Home
2 - 0
L
W
L
L
L
 
W
L
W
L
W
 
 
09:30  

Nikles J. - Netuschil M.

 
ITF Madrid Men (clay)  vs  
Home
2 - 1
L
W
W
W
W
 
W
L
W
L
L
 
 
09:30  

Luz O. - Correia J.

 
ITF Madrid Men (clay)  vs  
Home
2 - 1
L
L
W
W
L
 
W
W
W
L
L
 
 
09:30  

Balazs A. - Sousa P.

 
Tunis Challenger Men (clay)  vs  
Away
0 - 2
L
W
L
W
W
 
W
W
L
W
L
 
 
09:30  

Otte O. - Moroni M.

 
Tunis Challenger Men (clay)  vs  
Home
2 - 1
L
W
L
W
L
 
W
L
L
W
W
 
 
09:30  

Gimeno-Traver D. - Gaio F.

 
Tunis Challenger Men (clay)  vs  
Home
2 - 1
L
W
L
L
L
 
L
W
L
W
W
 
 
10:30  

Norrie C. - Sonego L.

 
ATP Monte Carlo (clay)  vs  
Away
1 - 2
W
L
L
L
W
 
W
L
W
W
W
 
 
10:30  

Djokovic N. - Fritz T.

 
ATP Monte Carlo (clay)  vs  
Home
2 - 0
L
W
W
L
W
 
W
W
L
L
L
 
 
11:00  

Lopez Montagud C. - Matos R.

 
ITF Madrid Men (clay)  vs  
Home
2 - 1
W
W
L
L
W
 
L
L
W
W
L
 
 
11:00  

Vidal Azorin J. F. - Lipovsek P. T.

 
ITF Madrid Men (clay)  vs  
Away
0 - 2
L
L
W
L
L
 
L
L
W
L
W
 
 
11:00  

Gakhov I. - Echeverria J.

 
ITF Madrid Men (clay)  vs  
Home
2 - 0
L
W
W
W
L
 
W
L
 
 
11:00  

Denolly C. - Winter Lopez B.

 
ITF Madrid Men (clay)  vs  
Home
2 - 0
L
W
L
W
L
 
W
L
L
L
L
 
 
11:00  

Cuevas P. - Troicki V.

 
Tunis Challenger Men (clay)  vs  
Home
2 - 0
L
W
W
L
W
 
L
W
L
L
L
 
 
11:00  

Coria F. - Domingues J.

 
Tunis Challenger Men (clay)  vs  
Home
2 - 1
W
W
W
L
W
 
W
W
L
L
W
 
 
11:00  

Bellucci T. - Bemelmans R.

 
Tunis Challenger Men (clay)  vs  
Home
2 - 0
L
L
W
L
W
 
L
L
L
L
W
 
 
12:00  

Fonio G. - Bosio G.

 
ITF Santa Margherita Di Pula 4 Men (clay)  vs  
Home
2 - 0
W
W
L
L
W
 
L
W
L
W
 
 
12:00  

Hampel L. - Lindell Ch.

 
ITF Santa Margherita Di Pula 4 Men (clay)  vs  
Away
1 - 2
L
W
L
L
L
 
L
L
L
W
W
 
 
12:00  

Dimitrov G. - Nadal R.

 
ATP Monte Carlo (clay)  vs  
Away
0 - 2
W
W
L
W
L
 
W
L
W
W
W
 
 
12:00  

Thiem D. - Lajovic D.

 
ATP Monte Carlo (clay)  vs  
Home
2 - 0
W
W
W
W
L
 
L
W
W
L
W
 
 
13:00  

Giustino L. - Tatlot J. S.

 
Tunis Challenger Men (clay)  vs  
Home
2 - 1
L
W
L
L
W
 
L
W
W
L
W
 
 
13:00  

Mansouri S. - Arguello F.

 
Tunis Challenger Men (clay)  vs  
Away
0 - 2
L
W
L
L
W
 
W
L
W
L
L
 
 
13:30  

Caruana L. - Pichler D.

 
ITF Santa Margherita Di Pula 4 Men (clay)  vs  
Home
2 - 0
W
L
L
L
W
 
W
L
W
L
W
 
 
13:30  

Ramazzotti S. - Giacomini L.

 
ITF Santa Margherita Di Pula 4 Men (clay)  vs  
Away
0 - 2
L
L
W
L
L
 
W
W
W
L
L
 
 
13:30  

Herbert P. - Coric B.

 
ATP Monte Carlo (clay)  vs  
Away
0 - 2
W
L
W
L
W
 
W
W
W
L
W
 
 
13:30  

Fognini F. - Zverev A.

 
ATP Monte Carlo (clay)  vs  
Away
0 - 2
L
L
L
L
W
 
L
L
L
W
L
 
 
14:00  

Laaksonen H. - Giron M.

 
Sarasota Challenger Men (clay)  vs  
Home
2 - 0
L
W
W
W
L
 
W
W
L
W
L
 
 
14:00  

Rubin N. - Lorenzi P.

 
Sarasota Challenger Men (clay)  vs  
Home
2 - 1
L
L
W
L
L
 
L
W
L
L
L
 
 
15:00  

Satral J. - Lokoli L.

 
ITF Santa Margherita Di Pula 4 Men (clay)  vs  
Home
2 - 1
W
L
L
L
L
 
W
W
W
W
W
 
 
15:00  

Martin T. - Leite W.

 
ITF Santa Margherita Di Pula 4 Men (clay)  vs  
Away
1 - 2
L
W
L
W
L
 
W
L
L
W
W
 
 
15:00  

Gaston H. - Dalla Valle E.

 
ITF Santa Margherita Di Pula 4 Men (clay)  vs  
Home
2 - 1
L
L
W
W
L
 
W
L
W
L
L
 
 
15:30  

Collarini A. - Fratangelo B.

 
Sarasota Challenger Men (clay)  vs  
Away
0 - 2
L
L
W
L
W
 
W
L
W
L
L
 
 
15:30  

Arguello F./Duran G. - Bonzi B./Halys Q.

 
Tunis Challenger Men Doubles (clay)  vs  
Home
2 - 1
W
L
W
 
L
W
L
L
W
 
 
15:30  

Polansky P. - Brooksby J.

 
Sarasota Challenger Men (clay)  vs  
Home
2 - 1
L
W
L
W
L
 
W
W
W
L
W
 
 
16:30  

Galan Riveros D. E. - Paul T.

 
Sarasota Challenger Men (clay)  vs  
Away
1 - 2
L
W
W
W
W
 
W
L
W
W
L
 
 
17:00  

Clezar G. - Sandgren T.

 
Sarasota Challenger Men (clay)  vs  
Away
1 - 2
L
L
L
W
L
 
L
L
W
W
L
 
 
Thursday 18. April 2019 | 16:56 GMT
  Home vs AwayLeagueTeam FormPredictionScore PredictionLast 5 HomeLast 5 AwayOdds Home WinOdds DrawOdds Away Win
23:00  

Jacksonville IceMen - Florida Everblades

 
ECHL  vs  
D
3 - 3
W
D
W
L
W
 
L
W
W
D
W
 
 
23:00  

Carolina Hurricanes - Washington Capitals

 
NHL  vs  
A
3 - 4
W
W
L
D
W
 
W
L
W
D
L
 
 
23:05  

Roanoke Dawgs - Birmingham Bulls

 
SPHL  vs  
D
3 - 3
L
W
D
L
W
 
D
D
W
W
L
 
 
00:00  

Thetford Mines Isothermic - Jonquiere Marquis

 
LNAH  vs  
D
4 - 4
W
W
W
L
L
 
L
W
L
L
W
 
 
00:00  

Dallas Stars - Nashville Predators

 
NHL  vs  
H
3 - 2
W
L
W
W
D
 
W
W
W
L
D
 
 
00:05  

Kansas City - Tulsa Oilers

 
ECHL  vs  
A
3 - 4
W
W
L
L
W
 
W
L
W
L
L
 
 
01:05  

Utah Grizzlies - Idaho

 
ECHL  vs  
A
2 - 3
L
D
W
L
W
 
L
D
W
L
L
 
 
02:00  

San Diego Gulls - San Jose Barracuda

 
AHL  vs  
H
4 - 3
W
W
L
D
W
 
L
D
W
W
L
 
 
02:00  

Colorado Avalanche - Calgary Flames

 
NHL  vs  
H
3 - 2
W
D
L
L
D
 
W
L
L
W
D
 
 
13:30  

Russia U18 - Slovakia U18

 
WCH U18  vs  
Home
5 - 2
W
L
W
D
W
 
D
W
L
W
L
 
 
13:30  

Czech Republic U18 - Belarus U18

 
WCH U18  vs  
Home
5 - 3
L
W
L
L
W
 
L
D
L
L
L
 
 
15:00  

Liberec - Trinec

 
Extraliga  vs  
Home
3 - 2
D
W
D
W
W
 
W
W
W
L
W
 
 
15:00  

Finland - Norway

 
Friendly International  vs  
Home
3 - 1
L
D
D
W
W
 
W
W
L
L
L
 
 
15:30  

KeuPa - Kettera

 
Mestis  vs  
H
4 - 3
W
W
L
L
W
 
W
W
W
W
W
 
 
17:15  

Vienna Capitals - Klagenfurt

 
EBEL  vs  
D
3 - 3
L
D
D
W
D
 
W
D
W
W
D
 
 
17:30  

Adler Mannheim - Munchen

 
DEL  vs  
Home
4 - 2
W
W
W
W
W
 
L
D
W
W
L
 
 
17:30  

Frankfurt Lowen - Ravensburg

 
DEL2  vs  
Home
4 - 3
W
W
W
W
D
 
W
D
D
W
D
 
 
17:30  

Farjestad BK - Djurgardens

 
SHL  vs  
D
3 - 3
W
L
L
L
W
 
L
W
W
W
L
 
 
17:30  

Russia - Switzerland

 
Friendly International  vs  
D
3 - 3
D
L
W
W
W
 
W
D
L
W
L
 
 
17:30  

Sweden U18 - USA U18

 
WCH U18  vs  
A
4 - 5
W
L
L
W
L
 
L
D
W
D
W
 
 
17:30  

Canada U18 - Finland U18

 
WCH U18  vs  
A
3 - 4
L
W
W
W
D
 
W
L
L
D
W
 
 
18:00  

Zug - Bern

 
National League  vs  
D
3 - 3
D
W
W
W
D
 
W
L
W
W
D
 
 

All upcoming games & predictions

SportDate  Home vs AwayLeague
basketball 19 Apr 00:00  

Brooklyn Nets - Philadelphia 76ers

 
NBA 
basketball 19 Apr 01:00  

San Antonio Spurs - Denver Nuggets

 
NBA 
basketball 19 Apr 02:30  

Los Angeles Clippers - Golden State Warriors

 
NBA 
basketball 19 Apr 10:30  

Incheon - Mobis Phoebus

 
KBL 
basketball 19 Apr 16:30  

Strasbourg - Boulazac

 
LNB 
basketball 19 Apr 17:00  

Buducnost - Crvena zvezda mts

 
ABA League 
basketball 19 Apr 17:15  

Anadolu Efes - Barcelona

 
Euroleague 
basketball 19 Apr 18:00  

Fos-sur-Mer - Chalons-Reims

 
LNB 
basketball 19 Apr 18:00  

Gravelines-Dunkerque - Le Mans

 
LNB 
basketball 19 Apr 18:30  

Okapi Aalstar - Leuven Bears

 
EuroMillions Basketball League 
basketball 19 Apr 18:30  

Spirou Charleroi - Antwerp Giants

 
EuroMillions Basketball League 
basketball 19 Apr 18:30  

Limburg - Belfius Mons

 
EuroMillions Basketball League 
basketball 19 Apr 18:30  

Liege - Basic-Fit Brussels

 
EuroMillions Basketball League 
basketball 19 Apr 18:30  

Mechelen - Oostende

 
EuroMillions Basketball League 
basketball 19 Apr 18:30  

Antibes - Cholet

 
LNB 
basketball 19 Apr 18:30  

Levallois - Dijon

 
LNB 
basketball 19 Apr 19:15  

Real Madrid - Panathinaikos

 
Euroleague 
basketball 19 Apr 23:00  

Orlando Magic - Toronto Raptors

 
NBA 
hockey 19 Apr 00:00  

Huntsville Havoc - Knoxville Ice Bears

 
SPHL 
hockey 19 Apr 00:30  

Winnipeg Jets - St. Louis Blues

 
NHL 
hockey 19 Apr 02:00  

San Diego Gulls - San Jose Barracuda

 
AHL 
hockey 19 Apr 02:00  

San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

 
NHL 
hockey 19 Apr 15:00  

Pardubice - Chomutov

 
Extraliga 
hockey 19 Apr 15:00  

Liberec - Trinec

 
Extraliga 
hockey 19 Apr 15:30  

Tappara - IFK Helsinki

 
Liiga 
hockey 19 Apr 16:00  

Vitebsk - Baranavichy

 
Extraleague 
hockey 19 Apr 16:00  

Ceske Budejovice - Kladno

 
Extraliga 
hockey 19 Apr 16:00  

Austria - Slovakia

 
Friendly International 
hockey 19 Apr 16:30  

Avangard Omsk - CSKA Moscow

 
KHL 
hockey 19 Apr 17:30  

Sonderjyske Ishockey - Rungsted

 
Metal Ligaen 
hockey 19 Apr 23:00  

Bridgeport Sound Tigers - Hershey Bears

 
AHL 
hockey 19 Apr 23:00  

Syracuse Crunch - Cleveland Monsters

 
AHL 
hockey 19 Apr 23:00  

Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

 
NHL 
hockey 19 Apr 23:05  

Rochester Americans - Toronto Marlies

 
AHL 
hockey 19 Apr 23:30  

Rouyn-Noranda Huskies - Rimouski Oceanic

 
QMJHL 
hockey 19 Apr 23:30  

Drummondville Voltigeurs - Halifax Mooseheads

 
QMJHL 
hockey 19 Apr 23:35  

Carolina Thunderbirds - Elmira Enforcers

 
FHL 
soccer 19 Apr 00:30  

FC Cincinnati - Real Salt Lake

 
MLS 
soccer 19 Apr 03:00  

APIA Leichhardt Tigers U20 - Blacktown City U20

 
NPL Youth League 
soccer 19 Apr 03:30  

Sydney Olympic U20 - Manly United U20

 
NPL Youth League 
soccer 19 Apr 07:00  

APIA Leichhardt Tigers - Blacktown City

 
National Premier League 
soccer 19 Apr 07:45  

Sydney Olympic - Manly United

 
National Premier League 
soccer 19 Apr 10:50  

Adelaide United - Melbourne Victory

 
A League 
soccer 19 Apr 12:00  

Bristol City - Reading

 
Championship 
soccer 19 Apr 12:30  

Sheffield United - Nottingham Forest

 
Championship 
soccer 19 Apr 12:30  

Ostersunds FK - IF Elfsborg

 
Allsvenskan 
soccer 19 Apr 12:30  

Ullareds IK - BK Olympic

 
Division 2 
soccer 19 Apr 12:35  

Guangzhou Evergrande FC - Shandong Luneng

 
China Premier League 
soccer 19 Apr 12:35  

Tianjin Quanjian - Shanghai SIPG

 
China Premier League 
soccer 19 Apr 13:00  

Millwall - Brentford

 
Championship 
soccer 19 Apr 13:00  

Coventry City - Bradford City

 
League 1 
soccer 19 Apr 13:00  

Oxford United - Charlton Athletic

 
League 1 
soccer 19 Apr 13:00  

Exeter City - Crawley Town

 
League 2 
soccer 19 Apr 13:00  

FK Khimki - FC Krasnodar II

 
1. Division 
soccer 19 Apr 13:00  

Grebbestads IF - Uddevalla

 
Division 2 
soccer 19 Apr 13:00  

Vanersborgs IF - Savedalens IF

 
Division 2 
soccer 19 Apr 13:00  

IK Gauthiod - IFK Tidaholm

 
Division 2 
soccer 19 Apr 13:00  

Karlbergs BK - Skiljebo SK

 
Division 2 
soccer 19 Apr 13:00  

Osterlen FF - Bromölla

 
Division 2 
soccer 19 Apr 13:00  

Rappe GOIF - Berga IFK

 
Division 2 
soccer 19 Apr 13:00  

Hassleholms IF - Husqvarna FF

 
Division 2 
soccer 19 Apr 13:00  

Onsala BK - Eslovs BK

 
Division 2 
soccer 19 Apr 14:00  

Carlstad United - Sollentuna

 
Division 1 
soccer 19 Apr 14:00  

Sandvikens - Rynninge

 
Division 1 
soccer 19 Apr 14:00  

Linkoping City - BK Forward

 
Division 1 
soccer 19 Apr 14:00  

Utsiktens - Lunds BK

 
Division 1 
soccer 19 Apr 14:55  

Ajman - Al Ittihad Kalba

 
UAE League Professional 
soccer 19 Apr 15:00  

Leeds United - Wigan Athletic

 
Championship 
soccer 19 Apr 15:00  

Queens Park Rangers - Blackburn Rovers

 
Championship 
soccer 19 Apr 15:00  

Preston North End - Ipswich Town

 
Championship 
soccer 19 Apr 15:00  

Birmingham City - Derby County

 
Championship 
soccer 19 Apr 15:00  

West Bromwich Albion - Hull City

 
Championship 
soccer 19 Apr 15:00  

Rochdale - Wycombe Wanderers

 
League 1 
soccer 19 Apr 15:00  

Walsall - Southend United

 
League 1 
soccer 19 Apr 15:00  

Scunthorpe United - Blackpool

 
League 1 
soccer 19 Apr 15:00  

Fleetwood Town - Peterborough United

 
League 1 
soccer 19 Apr 15:00  

Gillingham - Plymouth Argyle

 
League 1 
soccer 19 Apr 15:00  

Burton Albion - Portsmouth

 
League 1 
soccer 19 Apr 15:00  

AFC Wimbledon - Bristol Rovers

 
League 1 
soccer 19 Apr 15:00  

Cheltenham Town - Oldham Athletic

 
League 2 
soccer 19 Apr 15:00  

Crewe Alexandra - Yeovil Town

 
League 2 
soccer 19 Apr 15:00  

Cambridge United - Swindon Town

 
League 2 
soccer 19 Apr 15:00  

Carlisle United - Lincoln City

 
League 2 
soccer 19 Apr 15:00  

Northampton Town - Macclesfield Town

 
League 2 
soccer 19 Apr 15:00  

Notts County - Milton Keynes Dons

 
League 2 
soccer 19 Apr 15:00  

Port Vale - Stevenage

 
League 2 
soccer 19 Apr 15:00  

Tranmere Rovers - Forest Green Rovers

 
League 2 
soccer 19 Apr 15:00  

Newport County - Bury

 
League 2 
soccer 19 Apr 15:00  

Colchester United - Grimsby Town

 
League 2 
soccer 19 Apr 15:00  

IFK Norrkoping - Falkenbergs FF

 
Allsvenskan 
soccer 19 Apr 15:00  

Orebro - AIK

 
Allsvenskan 
soccer 19 Apr 15:00  

Randers FC - Hobro IK

 
Superligaen 
soccer 19 Apr 15:00  

Maidenhead United - Barrow AFC

 
National League 
soccer 19 Apr 15:00  

Havant and Waterlooville - Ebbsfleet United

 
National League 
soccer 19 Apr 15:00  

Dover Athletic - Aldershot Town

 
National League 
soccer 19 Apr 15:00  

Dagenham and Redbridge - Eastleigh

 
National League 
soccer 19 Apr 15:00  

Fylde AFC - Barnet

 
National League 
soccer 19 Apr 15:00  

Bromley - Solihull Moors

 
National League 
soccer 19 Apr 15:00  

Hartlepool United - Halifax Town

 
National League 
soccer 19 Apr 15:00  

Leyton Orient - Harrogate Town

 
National League 
soccer 19 Apr 15:00  

Wrexham - Sutton United

 
National League 
soccer 19 Apr 15:00  

Boreham Wood - Salford City

 
National League 
soccer 19 Apr 15:00  

Maidstone United - Braintree Town

 
National League 
soccer 19 Apr 15:00  

Gateshead - Chesterfield

 
National League 
soccer 19 Apr 15:00  

Blyth Spartans - Guiseley AFC

 
National League 
soccer 19 Apr 15:00  

Brackley Town - Boston United

 
National League 
soccer 19 Apr 15:00  

Ashton United FC - Chester FC

 
National League 
soccer 19 Apr 15:00  

Darlington 1883 - Bradford Park Avenue

 
National League 
soccer 19 Apr 15:00  

Kidderminster Harriers - Leamington

 
National League 
soccer 19 Apr 15:00  

York City - Spennymoor Town

 
National League 
soccer 19 Apr 15:00  

Curzon Ashton - Southport

 
National League 
soccer 19 Apr 15:00  

St. Albans City - East Thurrock

 
National League 
soccer 19 Apr 15:00  

Welling United - Chelmsford City

 
National League 
soccer 19 Apr 15:00  

Chippenham Town - Torquay United

 
National League 
soccer 19 Apr 15:00  

Hungerford Town - Bath City

 
National League 
soccer 19 Apr 15:00  

Woking - Concord Rangers

 
National League 
soccer 19 Apr 15:00  

Lidkopings FK - Nordvarmland FF

 
Division 2 
soccer 19 Apr 15:00  

GAIS - IK Brage

 
Superettan 
soccer 19 Apr 15:00  

Al Jazira - Dibba Al Fujairah

 
UAE League Professional 
soccer 19 Apr 15:30  

Vitoria Setubal - Portimonense

 
Portuguese Liga 
soccer 19 Apr 15:30  

Tondela - Boavista

 
Portuguese Liga 
soccer 19 Apr 15:30  

Istra 1961 - Osijek

 
1. NHL 
soccer 19 Apr 15:30  

Lokomotiva Kosice - Komarno

 
2.Division 
soccer 19 Apr 16:00  

Estoril - UD Oliveirense

 
Segunda Liga 
soccer 19 Apr 16:00  

Cova da Piedade - Leixoes

 
Segunda Liga 
soccer 19 Apr 16:00  

Hermannstadt - Voluntari

 
Liga 1 
soccer 19 Apr 16:30  

FC Lahti - Inter Turku

 
Veikkausliiga 
soccer 19 Apr 16:45