Best football predictions daily!

Tuesday 21. August 2018 | 16:14 GMT Click on the game for ANALYSIS, PREDICTIONS & REVIEW

  Home vs AwayLeagueTeam FormFREE PredictionScore PredictionLast 5 HomeLast 5 AwayOdds
Home Win
Odds DrawOdds Away Win
18:45  Queens Park Rangers - Bristol City  Championship  vs  
H
2 - 1
W
L
L
L
W
 
D
D
D
D
L
 
   
18:45  Derby County - Ipswich Town  Championship  vs  
Home
2 - 0
W
W
W
L
W
 
W
W
D
L
D
 
   
18:45  Rotherham United - Hull City  Championship  vs  
H
2 - 1
D
W
L
W
W
 
L
D
L
D
D
 
   
18:45  Swansea City - Leeds United  Championship  vs  
D
2 - 2
L
D
L
W
W
 
L
W
W
W
W
 
   
18:45  Sheffield Wednesday - Millwall  Championship  vs  
D
1 - 1
L
L
D
W
L
 
L
D
D
D
W
 
   
18:45  Aston Villa - Brentford  Championship  vs  
H
2 - 1
W
W
W
W
D
 
W
W
D
W
W
 
   
18:45  Blackburn Rovers - Reading  Championship  vs  
Home
2 - 0
W
D
D
W
W
 
D
L
L
W
L
 
   
18:45  Norwich City - Preston North End  Championship  vs  
H
2 - 1
W
D
L
W
L
 
L
W
L
W
D
 
   
19:00  Bolton Wanderers - Birmingham City  Championship  vs  
H
2 - 1
L
W
D
L
W
 
W
W
D
L
L
 
   
19:00  Stoke City - Wigan Athletic  Championship  vs  
A
1 - 2
W
D
L
D
D
 
D
W
L
L
D
 
   
10:00  Fagiano Okayama - Tokushima Vortis  J2 League  vs  
H
2 - 1
L
L
W
L
W
 
W
W
W
D
W
 
   
15:00  Resovia Rzeszow - Elana Torun  2. Liga  vs  
A
1 - 2
L
L
D
L
D
 
W
W
L
W
 
   
15:00  Stal Stalowa Wola - Pogon Siedlce  2. Liga  vs  
Home
2 - 1
W
L
L
W
L
 
D
L
L
D
L
 
   
15:00  Olimpia Elblag - Skra Czestochowa  2. Liga  vs  
H
1 - 0
L
L
W
L
L
 
L
L
L
 
   
15:00  Energetyk ROW Rybnik - Widzew  2. Liga  vs  
H
2 - 1
L
L
D
W
L
 
W
W
D
L
W
 
   
15:00  Rozwoj Katowice - Radomiak Radom  2. Liga  vs  
H
2 - 1
L
L
D
D
L
 
W
W
D
L
W
 
   
16:00  Olimpia Grudziadz - Ruch Chorzow  2. Liga  vs  
D
1 - 1
L
W
W
L
W
 
L
L
W
L
D
 
   
16:00  Gornik Leczna - GKS Belchatow  2. Liga  vs  
H
2 - 1
L
D
W
W
D
 
D
W
D
W
D
 
   
16:00  Gryf Wejherowo - Stargard Szczecinski  2. Liga  vs  
A
1 - 2
D
W
D
W
L
 
W
D
L
W
W
 
   
17:00  Wormatia Worms - Ulm  Regionalliga  vs  
A
1 - 2
W
L
W
L
L
 
W
D
W
L
W
 
   
17:00  Mjondalen - Asane  Adeccoligaen  vs  
Home
1 - 0
L
W
W
W
W
 
L
W
W
L
L
 
   
17:00  Steinbach - Saarbrucken  Regionalliga  vs  
Away
1 - 3
D
L
W
D
L
 
L
D
W
W
W
 
   
17:00  Znicz Pruszkow - Siarka Tarnobrzeg  2. Liga  vs  
H
3 - 2
L
D
L
L
W
 
W
L
W
W
W
 
   

Tuesday 21. August 2018 | 16:14 GMT Click on the game for ANALYSIS, PREDICTIONS & REVIEW

  Home vs AwayLeagueTeam FormFREE PredictionScore PredictionLast 5 HomeLast 5 AwayOdds Home WinOdds Away Win
No results found.

Tuesday 21. August 2018 | 16:14 GMT Click on the game for ANALYSIS, PREDICTIONS & REVIEW

  Home vs AwayLeagueTeam FormFREE PredictionScore PredictionLast 5 HomeLast 5 AwayOdds Home WinOdds Away Win
18:00  Kichenok N./Rodionova An. - Begu I./Niculescu M.  WTA New Haven Doubles (hard)  vs  
Away
0 - 2
L
W
L
L
W
 
W
L
 
  
01:00  Cecchinato M. - Struff J-L.  ATP Winston-Salem (hard)  vs  
Away
1 - 2
W
W
L
L
L
 
W
W
W
W
L
 
  
02:00  Harrison R. - Gojo B.  ATP Winston-Salem (hard)  vs  
Home
2 - 0
W
W
L
W
L
 
L
W
L
W
L
 
  
02:00  Radwanska A. - Kvitova P.  WTA New Haven (hard)  vs  
Away
0 - 2
L
W
W
L
L
 
L
W
L
W
W
 
  
02:30  Seppi A. - Jarry N.  ATP Winston-Salem (hard)  vs  
Home
2 - 1
W
L
L
W
L
 
W
L
L
W
W
 
  
03:30  Chung H. - Garcia-Lopez G.  ATP Winston-Salem (hard)  vs  
Home
2 - 0
L
W
L
W
L
 
L
L
L
W
L
 
  
11:00  Cachin P. - Pla Malfeito J.  ITF Santander Men (clay)  vs  
Home
2 - 0
L
W
L
W
L
 
W
W
W
W
W
 
  
11:00  Romero De Avila - Toledo B. P.  ITF Santander Men (clay)  vs  
Away
0 - 2
W
L
W
W
L
 
W
L
W
W
W
 
  
11:00  Gakhov I. - Zeballos F.  ITF Santander Men (clay)  vs  
Home
2 - 0
L
W
L
W
W
 
W
W
L
W
L
 
  
11:00  Samper-Montana J. - Salman O.  ITF Santander Men (clay)  vs  
Home
2 - 0
W
W
L
W
L
 
W
W
L
L
L
 
  
11:00  Meligeni Rodrigues Alves F. - Roca B. O.  ITF Santander Men (clay)  vs  
Away
0 - 2
W
L
W
W
L
 
W
W
W
W
L
 
  
17:00  Medvedev D. - De Minaur A.  ATP Winston-Salem (hard)  vs  
Home
2 - 1
W
W
L
W
L
 
L
L
W
L
W
 
  
17:00  Ramos A. - Carballes Baena R.  ATP Winston-Salem (hard)  vs  
Home
2 - 1
L
L
L
L
L
 
L
L
W
L
L
 
  
17:00  Kubot L./Melo M. - Demoliner M./Gonzalez S.  ATP Winston-Salem Doubles (hard)  vs  
Home
2 - 0
W
L
L
L
L
 
W
L
W
W
L
 
  
17:00  McLachlan B./Struff J-L. - Cerretani J./Paes L.  ATP Winston-Salem Doubles (hard)  vs  
Home
2 - 0
W
W
L
W
W
 
W
L
W
L
L
 
  
17:00  Cecchinato M./Seppi A. - Rojer J./Tecau H.  ATP Winston-Salem Doubles (hard)  vs  
Away
0 - 2
L
L
 
W
L
W
L
L
 
  
17:00  Bertens K. - Kontaveit A.  WTA New Haven (hard)  vs  
Away
1 - 2
W
W
L
W
W
 
W
L
W
W
L
 
  

Tuesday 21. August 2018 | 16:14 GMT Click on the game for ANALYSIS, PREDICTIONS & REVIEW

  Home vs AwayLeagueTeam FormFREE PredictionScore PredictionLast 5 HomeLast 5 AwayOdds Home WinOdds DrawOdds Away Win
18:00  Mountfield HK (Cze) - Znojmo (Cze)  Club Friendly  vs  
Home
3 - 0
W
L
L
 
L
W
 
   
18:30  Chomutov (Cze) - Liberec (Cze)  Club Friendly  vs  
A
3 - 4
W
W
W
 
W
L
D
 
   
19:00  Mogilev - Lida  Belarusian Cup  vs  
Away
3 - 4
W
L
D
W
L
 
L
W
W
D
W
 
   
19:00  Vitebsk - Brest  Belarusian Cup  vs  
D
3 - 3
W
W
D
L
L
 
L
W
D
D
D
 
   
11:00  Gornyak Uchaly (Rus) - Sarmaty (Rus)  Club Friendly  vs  
Home
5 - 2
D
W
 
L
D
L
L
 
   
12:45  Atlanty (Rus) - Kapitan (Rus)  Club Friendly  vs  
Home
4 - 2
D
D
 
D
L
L
W
D
 
   
13:00  Kurhan (Rus) - Tyumen (Rus)  Club Friendly  vs  
H
2 - 1
W
W
W
D
L
 
D
L
L
 
   
13:00  Snezhnye Barsy (Kaz) - Sputnik Almetievsk (Rus)  Club Friendly  vs  
Home
5 - 3
W
D
 
W
D
D
D
 
   
13:00  Krylya Sovetov (Rus) - Irbis (Rus)  Club Friendly  vs  
Away
3 - 4
W
W
L
D
 
W
W
D
 
   
15:00  MHC Spartak (Rus) - Amurskie Tigry (Rus)  Club Friendly  vs  
Home
4 - 2
W
W
W
D
 
L
D
L
W
L
 
   
15:30  Bars Kazan (Rus) - Davos (Sui)  Club Friendly  vs  
Home
4 - 3
W
W
W
W
D
 
L
W
L
 
   
16:00  Pavlodar - Nomad Astana  Kazakhstan Cup  vs  
D
3 - 3
L
W
D
D
D
 
L
W
D
D
L
 
   
16:00  Gornyak Rudny - Temirtau  Kazakhstan Cup  vs  
H
3 - 2
D
L
L
L
L
 
W
W
L
L
L
 
   
16:30  Orsk (Rus) - Chelmet Chelyabinsk (Rus)  Club Friendly  vs  
A
2 - 3
L
D
W
L
 
L
W
L
 
   
17:00  Perm (Rus) - Toros Neftekamsk (Rus)  Club Friendly  vs  
Away
2 - 4
L
L
L
 
W
W
W
 
   
17:00  Chaika (Rus) - Reaktor (Rus)  Club Friendly  vs  
Home
3 - 1
L
D
W
 
L
L
 
   

Current Best Algorithms

Upcoming games!

SportDate  Home vs AwayLeague
basketball 22 Aug 03:00  Aguada Santeros - Cariduros Fajardo  BSN 
basketball 22 Aug 03:00  Capitanes de Arecibo - Cariduros Fajardo  BSN 
basketball 22 Aug 03:30  Guatemala W - Dominican Republic W  Centrobasket Championship Women 
basketball 22 Aug 03:30  Dominican Republic W - Cuba W  Centrobasket Championship Women 
basketball 22 Aug 03:30  Phoenix Mercury W - Dallas Wings W  WNBA 
basketball 22 Aug 05:30  Los Angeles Sparks W - Minnesota Lynx W  WNBA 
basketball 22 Aug 06:00  Kazakhstan W - Korea W  Asian Games Women 
basketball 22 Aug 14:30  Indonesia W - Chinese T. W  Asian Games Women 
basketball 22 Aug 14:30  Latvia U16 W - Turkey U16 W  European Championship U16 Women 
basketball 22 Aug 16:00  Great Britain U16 W - Greece U16 W  European Championship U16 B Women 
basketball 22 Aug 16:45  Germany U16 W - Poland U16 W  European Championship U16 Women 
basketball 22 Aug 16:45  Russia U16 W - Croatia U16 W  European Championship U16 Women 
basketball 22 Aug 17:00  Bosnia & Herzegovina U16 W - Norway U16 W  European Championship U16 B Women 
basketball 22 Aug 17:00  Portugal U16 W - Slovakia U16 W  European Championship U16 B Women 
basketball 22 Aug 18:15  Iceland U16 W - FYR Macedonia U16 W  European Championship U16 B Women 
basketball 22 Aug 19:00  Italy U16 W - Denmark U16 W  European Championship U16 Women 
basketball 22 Aug 19:00  Hungary U16 W - Lithuania U16 W  European Championship U16 Women 
basketball 22 Aug 19:15  Bulgaria U16 W - Estonia U16 W  European Championship U16 B Women 
basketball 22 Aug 20:30  Switzerland U16 W - Luxembourg U16 W  European Championship U16 B Women 
basketball 22 Aug 21:15  Czech Republic U16 W - Netherlands U16 W  European Championship U16 Women 
basketball 22 Aug 21:30  Ukraine U16 W - Finland U16 W  European Championship U16 B Women 
basketball 22 Aug 21:30  Montenegro U16 W - Sweden U16 W  European Championship U16 B Women 
basketball 22 Aug 23:00  Mexico W - Bahamas W  Centrobasket Championship Women 
basketball 22 Aug 2Q 10  Philippines - China  Asian Games 
hockey 22 Aug 12:00  Kokshetau - Kulager  Kazakhstan Cup 
hockey 22 Aug 12:00  Beibarys Atyrau - Almaty  Kazakhstan Cup 
soccer 22 Aug 09:00  Luch Energiya Vladivostok - SKA-Khabarovsk  Cup 
soccer 22 Aug 10:00  Artsakh - Ararat Yerevan  Armenia Premier League 
soccer 22 Aug 10:00  Cerezo Osaka - Ventforet Kofu  Emperors Cup 
soccer 22 Aug 10:00  Montedio Yamagata - FC Tokyo  Emperors Cup 
soccer 22 Aug 10:00  Sagan Tosu - Vissel Kobe  Emperors Cup 
soccer 22 Aug 10:00  Urawa Red Diamonds - Tokyo Verdy 1969  Emperors Cup 
soccer 22 Aug 10:00  Yokohama F.Marinos - Vegalta Sendai  Emperors Cup 
soccer 22 Aug 10:00  Sanfrecce Hiroshima - Nagoya Grampus Eight  Emperors Cup 
soccer 22 Aug 10:00  Kawasaki Frontale - Shonan Bellmare  Emperors Cup 
soccer 22 Aug 10:00  Fagiano Okayama - Tokushima Vortis  J2 League 
soccer 22 Aug 10:00  Jeonbuk Hyundai Motors - Daegu FC  Korea League 
soccer 22 Aug 10:00  Sakhalin - Zenit Irkutsk  Cup 
soccer 22 Aug 10:30  Incheon United - Jeonnam Dragons  Korea League 
soccer 22 Aug 10:30  Jeju United - Suwon Bluewings  Korea League 
soccer 22 Aug 10:30  FC Seoul - Pohang Steelers  Korea League 
soccer 22 Aug 10:30  Ulsan Hyundai Horang-i - Sangju Sangmu Phoenix  Korea League 
soccer 22 Aug 10:30  Gyeongnam FC - Gangwon FC  Korea League 
soccer 22 Aug 11:30  Dynamo Barnaul - Tomsk  Cup 
soccer 22 Aug 11:35  Beijing Guoan - Guangzhou RF  FA Cup 
soccer 22 Aug 12:30  Banants - Lori  Armenia Premier League 
soccer 22 Aug 13:00  Sofapaka - Gor Mahia  Premier League 
soccer 22 Aug 13:00  Chelyabinsk - FC Nizhny Novgorod  Cup 
soccer 22 Aug 14:00  Tyumen - Sibir Novosibirsk  Cup 
soccer 22 Aug 14:00  Znamya Truda - Baltika  Cup 
soccer 22 Aug 14:30  Bengaluru - Altyn Asyr  AFC . Cup 
soccer 22 Aug 15:00  Esperance Sportive de Tunis - US Tataouine  Tunisia Division 1 
soccer 22 Aug 15:00  FC Ararat Armenia - Gandzasar Kapan  Armenia Premier League 
soccer 22 Aug 15:00  Stumbras - FK Zalgiris  A Lyga 
soccer 22 Aug 15:00  Resovia Rzeszow - Elana Torun  2. Liga 
soccer 22 Aug 15:00  Stal Stalowa Wola - Pogon Siedlce  2. Liga 
soccer 22 Aug 15:00  Olimpia Elblag - Skra Czestochowa  2. Liga 
soccer 22 Aug 15:00  Energetyk ROW Rybnik - Widzew  2. Liga 
soccer 22 Aug 15:00  Rozwoj Katowice - Radomiak Radom  2. Liga 
soccer 22 Aug 15:00  Neftekhimik - Mordovia Saransk  Cup 
soccer 22 Aug 15:00  Syzran 2003 - Rotor Volgograd  Cup 
soccer 22 Aug 15:00  Volgar Astrakhan - Fakel  Cup 
soccer 22 Aug 15:30  Nykopings - GIF Sundsvall  Cup 
soccer 22 Aug 15:30  FK Chernomorets Novorossiysk - Sochi  Cup 
soccer 22 Aug 15:30  Luki Energiya - Chertanovo Moskva  Cup 
soccer 22 Aug 15:30  Kaluga - Tambov FK  Cup 
soccer 22 Aug 15:30  Dynamo Bryansk - Avangard Kursk  Cup 
soccer 22 Aug 15:30  Tekstilshchik Ivanovo - FK Khimki  Cup 
soccer 22 Aug 15:45  LKS Lodz - Stal Mielec  1. Liga 
soccer 22 Aug 15:45  Esteghlal Tehran - Foolad Khuzestan  Persian Gulf Pro League 
soccer 22 Aug 16:00  Wigry Suwalki - BB Termalica Nieciecza  1. Liga 
soccer 22 Aug 16:00  Podbeskidzie - Warta Poznan  1. Liga 
soccer 22 Aug 16:00  FC Rosengard - Landskrona BoIS  Cup 
soccer 22 Aug 16:00  Savedalens IF - Halmstad  Cup 
soccer 22 Aug 16:00  Karlovy Vary - Dobrovice  3. liga 
soccer 22 Aug 16:00  Jiskra Domazlice - Stechovice  3. liga 
soccer 22 Aug 16:00  Usti nad Orlici - Litomerice  3. liga 
soccer 22 Aug 16:00  SK Benesov - SK Viktorie Jirny  3. liga 
soccer 22 Aug 16:00  Kraluv Dvur - Sokol Brozany  3. liga 
soccer 22 Aug 16:00  Loko Vltavin - FC Pisek  3. liga 
soccer 22 Aug 16:00  Sokol Zapy - Slavoj Vysehrad  3. liga 
soccer 22 Aug 16:00  Kozlovice - Znojmo  Cup 
soccer 22 Aug 16:00  Fk Prepere - Chrudim  Cup 
soccer 22 Aug 16:00  Fremad Amager - FC Roskilde  1. Division 
soccer 22 Aug 16:00  Ringkobing - Skive IK  2nd Division 
soccer 22 Aug 16:00  Aarhus Fremad - Odder  2nd Division 
soccer 22 Aug 16:00  Kjellerup - Brabrand IF  2nd Division 
soccer 22 Aug 16:00  Kolding IF - FC Sydvest  2nd Division 
soccer 22 Aug 16:00  Dalum IF - Tarup-Paarup  2nd Division 
soccer 22 Aug 16:00  B 93 - Vanlose IF  2nd Division 
soccer 22 Aug 16:00  HIK - AB  2nd Division 
soccer 22 Aug 16:00  B 73 Slagelse - Avarta  2nd Division 
soccer 22 Aug 16:00  Marienlyst - Middelfart  2nd Division 
soccer 22 Aug 16:00  Skovshoved - Hillerod Fodbold  2nd Division 
soccer 22 Aug 16:00  Olimpia Grudziadz - Ruch Chorzow  2. Liga 
soccer 22 Aug 16:00  Gornik Leczna - GKS Belchatow  2. Liga 
soccer 22 Aug 16:00  Gryf Wejherowo - Stargard Szczecinski  2. Liga 
soccer 22 Aug 16:00  FK Chayka - FK Armavir  Cup 
soccer 22 Aug 16:00  Assyriska - Kalmar FF  Cup 
soccer 22 Aug 16:30  Hudiksvalls - Jonkopings Sodra  Cup 
soccer 22 Aug 16:30  Vaxjo United FC - Hacken  Cup 
soccer 22 Aug 16:30  IF Sylvia - Djurgarden  Cup 
soccer 22 Aug 16:30  Eskilsminne IF - Helsingborg IF  Cup 
soccer 22 Aug 16:30  Motala - IF Elfsborg  Cup 
soccer 22 Aug 16:30  FK Karlskrona - Varbergs BoIS  Cup 
soccer 22 Aug 16:30  FC Fredericia - Thisted FC  1. Division 
soccer 22 Aug 16:30  Lyngby BK - Nykobing FC  1. Division 
soccer 22 Aug 16:30  Naestved - HB Koge  1. Division 
soccer 22 Aug 16:30  Silkeborg IF - Viborg FF  1. Division 
soccer 22 Aug 16:30  Hvidovre IF - Helsingor FC  1. Division 
soccer 22 Aug 16:30  Jammerbugt FC - Vejgaard Boldspilklub  2nd Division 
soccer 22 Aug 16:30  Torpedo Moskva - Shinnik Yaroslavl  Cup 
soccer 22 Aug 16:45  Etoile du Sahel - J.S. Kairouanaise  Tunisia Division 1 
soccer 22 Aug 17:00  Steinbach - Saarbrucken  Regionalliga 
soccer 22 Aug 17:00  Puszcza Niepolomice - Bytovia Bytow  1. Liga 
soccer 22 Aug 17:00  Frem BK - Bronshoj  2nd Division 
soccer 22 Aug 17:00  Eintracht Stadtallendorf - Freiburg Am.  Regionalliga 
soccer 22 Aug 17:00  Elversberg - Astoria Walldorf  Regionalliga 
soccer 22 Aug 17:00  Atlantas - Lietava Jonava  A Lyga 
soccer 22 Aug 17:00  Znicz Pruszkow - Siarka Tarnobrzeg  2. Liga 
soccer 22 Aug 17:10  Sandecja Nowy Sacz - Stomil Olsztyn  1. Liga 
soccer 22 Aug 17:30  Mamelodi Sundowns - Highlands Park  Premier League 
soccer 22 Aug 18:00  Chojniczanka Chojnice - Odra Opole  1. Liga 
soccer 22 Aug 18:00  Rakow Czestochowa - Katowice  1. Liga 
soccer 22 Aug 18:00  MKS GKS Jastrzebie - Chrobry Glogow  1. Liga 
soccer 22 Aug 18:30  GKS Tychy 71 - Garbarnia Krakow  1. Liga 
soccer 22 Aug 18:45  Sheffield Wednesday - Millwall  Championship 
soccer 22 Aug 18:45  Aston Villa - Brentford  Championship 
soccer 22 Aug 18:45  Blackburn Rovers - Reading  Championship 
soccer 22 Aug 18:45  Norwich City - Preston North End  Championship 
soccer 22 Aug 18:45  Scunthorpe United - Fleetwood Town  League 1 
soccer 22 Aug 18:45  Gillingham - Sunderland  League 1 
soccer 22 Aug 19:00  Ajax - Dynamo Kiev  UEFA . Champions League 
soccer 22 Aug 19:00  MOL Vidi FC - AEK Athens  UEFA . Champions League 
soccer 22 Aug 19:00  Young Boys - Dinamo Zagreb  UEFA . Champions League 
soccer 22 Aug 19:00  Bolton Wanderers - Birmingham City  Championship 
soccer 22 Aug 19:00  Stoke City - Wigan Athletic  Championship 
soccer 22 Aug 23:00  New York City F.C - New York Red Bulls  MLS 
tennis 22 Aug 00:00  King E. - Garin Ch.  ATP US Open (hard) 
tennis 22 Aug 00:00  Donati M. - Travaglia S.  ATP US Open (hard) 
tennis 22 Aug 00:00  Polansky P. - Gutierrez-Ferrol S.  ATP US Open (hard) 
tennis 22 Aug 00:00  Giraldo S. - Galovic V.  ATP US Open (hard) 
tennis 22 Aug 00:00  Neuchrist M. - Bolelli S.  ATP US Open (hard) 
tennis 22 Aug 00:00  Tomic B. - Kokkinakis T.  ATP US Open (hard) 
tennis 22 Aug 00:00  Skugor F. - Carreno-Busta P.  ATP Winston-Salem (hard) 
tennis 22 Aug 00:00  Jabeur O. - Dunne K.  WTA US Open (hard) 
tennis 22 Aug 00:00  Lepchenko V. - Stewart K.  WTA US Open (hard) 
tennis 22 Aug 00:00  Deichmann K. - Hon P.  WTA US Open (hard) 
tennis 22 Aug 00:00  Brodsky G. - Bara Irina M.  WTA US Open (hard) 
tennis 22 Aug 00:00  McNally C. - Gorgodze E.  WTA US Open (hard) 
tennis 22 Aug 00:30  Mayer L. - Edmund K.  ATP Winston-Salem (hard) 
tennis 22 Aug 01:00  McLachlan B./Struff J-L. - Cerretani J./Paes L.  ATP Winston-Salem Doubles (hard) 
tennis 22 Aug 01:00  Salisbury J./Skupski N. - Peralta J./Zeballos H.  ATP Winston-Salem Doubles (hard) 
tennis 22 Aug 01:00  Cecchinato M./Seppi A. - Rojer J./Tecau H.  ATP Winston-Salem Doubles (hard) 
tennis 22 Aug 01:30  Moraing M. - Young D.  ATP US Open (hard) 
tennis 22 Aug 01:30  Fritz T. - Krajinovic F.  ATP Winston-Salem (hard) 
tennis 22 Aug 02:00  Querrey S. - Daniel T.  ATP Winston-Salem (hard) 
tennis 22 Aug 02:00  Sasnovich A. - Garcia C.  WTA New Haven (hard) 
tennis 22 Aug 02:00  Bouchard E. - Zhao C.  WTA US Open (hard) 
tennis 22 Aug 02:30  Kubot L./Melo M. - Demoliner M./Gonzalez S.  ATP Winston-Salem Doubles (hard) 
tennis 22 Aug 03:00  Hewitt L./Peers J. - Qureshi A./Sitak A.  ATP Winston-Salem Doubles (hard) 
tennis 22 Aug 03:30  Simon G. - Harrison R.  ATP Winston-Salem (hard) 
tennis 22 Aug 03:30  Yastremska D. - Goerges J.  WTA New Haven (hard) 
tennis 22 Aug 17:00  Struff J-L. - Jarry N.  ATP Winston-Salem (hard) 
tennis 22 Aug 17:00  Makarova E. - Rybarikova M.  WTA New Haven (hard) 
tennis 22 Aug 17:00  Sabalenka A. - Gavrilova D.  WTA New Haven (hard) 
tennis 22 Aug 17:00  Diyas Z. - Kvitova P.  WTA New Haven (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Kovalik J. - Escobedo E.  ATP US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Polmans M. - Otte O.  ATP US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Pavic A. - Nakashima B.  ATP US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Krstin P. - Humbert U.  ATP US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Ivashka I. - Moriya H.  ATP US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Gaio F. - Rosol L.  ATP US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Karlovskiy E. - Redlicki Ma.  ATP US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Gimeno-Traver D. - Trungelliti M.  ATP US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Dellien H. - Galan Riveros D. E.  ATP US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Brands D. - Safranek V.  ATP US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Rola B. - Purcell M.  ATP US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Arnaboldi A. - Ruud C.  ATP US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Granollers-Pujol M. - Peliwo F.  ATP US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Majchrzak K. - Pavlasek A.  ATP US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Kecmanovic M. - Opelka R.  ATP US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Milojevic N. - Elias G.  ATP US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Auger-Aliassime F. - Griekspoor T.  ATP US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Hoang A. - Eubanks C.  ATP US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Melzer J. - De Schepper K.  ATP US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  King D. - Melzer G.  ATP US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Sonego L. - Silva D. R.  ATP US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Ojeda L. R. - Clezar G.  ATP US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Brkic T. - Altamirano C.  ATP US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Marchenko I. - Karlovic I.  ATP US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Monteiro T. - Ito T.  ATP US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Hemery C. - Bachinger M.  ATP US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Krueger M. - Soeda G.  ATP US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Kwiatkowski T. S. - Stakhovsky S.  ATP US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Ymer E. - Berlocq C.  ATP US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Lopez-Perez E. - Blanch U.  ATP US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Broady L. - Clarke J.  ATP US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Ignatik U. - Robert S.  ATP US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Bertens K./Larsson J. - Konta J./Melichar N.  WTA New Haven Doubles (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Brengle M. - Taylor G.  WTA US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Mattek-Sands B. - Smitkova T.  WTA US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Minella M. - Radanovic D.  WTA US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Min G. - Kalinskaya A.  WTA US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Golubic V. - Kratzer A.  WTA US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Zarazua R. - Glushko J.  WTA US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Jovanovski B. - Aiava D.  WTA US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Di Giuseppe M. - Potapova A.  WTA US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Diatchenko V. - Muchova K.  WTA US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Lu J. - Paolini J.  WTA US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Abanda F. - Ponchet J.  WTA US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Rogowska O. - Haddad Maia B.  WTA US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Danilovic O. - Andreescu B. V.  WTA US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Dart H. - Fourlis J.  WTA US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Sramkova R. - Martincova T.  WTA US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Ruse G. - Kalinina A.  WTA US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Rus A. - Khromacheva I.  WTA US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Falconi I. - Rybakina E.  WTA US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Stojanovic N. - Bolsova Zadionov A.  WTA US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Buyukakcay C. - Liu F.  WTA US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Watson H. - Gauff C.  WTA US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Shimizu A. - Han X.Y.  WTA US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Swan K. - Chiesa D.  WTA US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Doi M. - Hibino N.  WTA US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Zhu L. - Zaja A.  WTA US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Kovinic D. - Pieri J.  WTA US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Stollar F. - Krejcikova B.  WTA US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Cristian J. A. - Zvonareva V.  WTA US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Frech M. - Lao D.  WTA US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Hesse A. - Perrin C.  WTA US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Davis L. - Gjorcheska L.  WTA US Open (hard) 
tennis 22 Aug 18:00  Zhang Y. - Fett J.  WTA US Open (hard) 
hockey 23 Aug 11:00  Cherepovets (Rus) - Sochi (Rus)  Club Friendly 
hockey 23 Aug 13:00  Sibir Novosibirsk (Rus) - Nizhny Novgorod (Rus)  Club Friendly 
hockey 23 Aug 15:00  Avangard Omsk (Rus) - Jokerit (Fin)  Club Friendly 
hockey 23 Aug 17:00  Metallurg Magnitogorsk (Rus) - Tractor Chelyabinsk (Rus)  Club Friendly 
hockey 23 Aug 19:30  SKA St. Petersburg (Rus) - Kunlun (Chn)  Club Friendly 
soccer 23 Aug 09:00  Uzbekistan U23 - Hong Kong U23  Asian Games 
soccer 23 Aug 09:00  Palestine U23 - Syria U23  Asian Games 
soccer 23 Aug 11:45  Brunei DPMM - Warriors FC  Cup 
soccer 23 Aug 12:30  Iran U23 - Korea Republic U23  Asian Games 
soccer 23 Aug 12:30  Vietnam U23 - Bahrain U23  Asian Games 
soccer 23 Aug 15:00  Gostaresh Foolad - Zob Ahan  Persian Gulf Pro League 
soccer 23 Aug 15:30  Klubi 04 - HIFK  Ykkonen 
soccer 23 Aug 15:45  Nassaji Mazandaran - Naft Masjed Soleyman  Persian Gulf Pro League 
soccer 23 Aug 15:45  Sanat-Naft - Persepolis FC  Persian Gulf Pro League 
soccer 23 Aug 16:00  Torpedo Kutaisi - Ludogorets Razgrad  UEFA . Europa League 
soccer 23 Aug 16:00  Zenit St. Petersburg - Molde  UEFA . Europa League 
soccer 23 Aug 16:30  Trencin - AEK Larnaca  UEFA . Europa League 
soccer 23 Aug 16:30  Akropolis IF - Orebro  Cup 
soccer 23 Aug 16:30  Smedby AIS - GAIS  Cup 
soccer 23 Aug 16:30  Skovde AIK - Osters IF  Cup 
soccer 23 Aug 16:30  Vasteras SK - IK Brage  Cup 
soccer 23 Aug 16:30  Gute - Ostersunds FK  Cup 
soccer 23 Aug 16:30  Friska Viljor - Brommapojkarna  Cup 
soccer 23 Aug 16:30  Sandvikens - AIK  Cup 
soccer 23 Aug 16:30  Torns IF - IFK Goteborg  Cup 
soccer 23 Aug 16:30  Arameiska-Syrianska - Frej  Cup 
soccer 23 Aug 16:30  Hisingsbacka - Orgryte  Cup 
soccer 23 Aug 16:45  Osterlen FF - IFK Hassleholm  Division 2 
soccer 23 Aug 17:00  Sigma Olomouc - Sevilla  UEFA . Europa League 
soccer 23 Aug 17:00  APOEL FC - FK Astana  UEFA . Europa League 
soccer 23 Aug 17:00  Sheriff Tiraspol - FK Qarabagh  UEFA . Europa League 
soccer 23 Aug 17:00  Suduva Marijampole - Celtic  UEFA . Europa League 
soccer 23 Aug 17:00  Trakai - Kauno Zalgiris  A Lyga 
soccer 23 Aug 17:05  Sarpsborg 08 - Maccabi Tel Aviv  UEFA . Europa League 
soccer 23 Aug 18:00  F91 Dudelange - CFR Cluj  UEFA . Europa League 
soccer 23 Aug 18:00  Atalanta - FC Copenhagen  UEFA . Europa League 
soccer 23 Aug 18:00  Basel - Apollon Limassol  UEFA . Europa League 
soccer 23 Aug 18:30  Genk - Brondby IF  UEFA . Europa League 
soccer 23 Aug 18:30  Olimpija Ljubljana - Spartak Trnava  UEFA . Europa League 
soccer 23 Aug 18:30  Zorya Luhansk - RB Leipzig  UEFA . Europa League 
soccer 23 Aug 18:30  Partizan Beograd - Besiktas  UEFA . Europa League 
soccer 23 Aug 18:45  Gent - Bordeaux  UEFA . Europa League 
soccer 23 Aug 18:45  Rosenborg - Shkendija  UEFA . Europa League 
soccer 23 Aug 18:45  Rangers FC - Ufa  UEFA . Europa League 
soccer 23 Aug 23:00  New York City F.C - New York Red Bulls  MLS 
soccer 23 Aug 23:00  Chicago Fire - Columbus Crew  MLS 
tennis 23 Aug 18:00  Sestini Hlavackova A./Strycova B. - Jurak D./Olaru R.  WTA New Haven Doubles (hard)