Best football predictions daily!

Thursday 17. May 2018 | 13:18 GMT Click on the game for ANALYSIS, PREDICTIONS & REVIEW

  Home vs AwayLeagueTeam FormFREE PredictionFinal ScoreLast 5 HomeLast 5 AwayOdds
Home Win
Odds DrawOdds Away Win
03:30  Vancouver Whitecaps - San Jose Earthquakes  MLS  vs  
Home
2 - 2
D
L
L
L
D
 
D
L
L
L
W
 
   
11:30  Meizhou Hakka - Beijing BG  China League One  vs  
Home
1 - 0
W
W
W
W
W
 
D
L
D
L
D
 
   
12:00  Yenisey Krasnoyarsk - Anzhi Makhachkala  1. Division  vs  
H
3 - 0
L
W
W
D
W
 
L
D
L
L
L
 
   
14:30  Amkar Perm - Tambov FK  1. Division  vs  
D
2 - 0
D
D
W
L
L
 
L
W
W
W
D
 
   
16:00  Helsingor FC - Silkeborg IF  Superligaen  vs  
H
1 - 1
L
W
L
D
L
 
L
D
L
L
D
 
   
16:30  FC Emmen - Sparta Rotterdam  Eredivisie  vs  
H
0 - 0
L
L
L
W
L
 
W
L
L
W
D
 
   
17:45  Gaz Metan Medias - Voluntari  Liga 1  vs  
D
1 - 0
D
L
L
L
D
 
D
L
L
W
L
 
   
18:00  FH Hafnarfjordur - KA Akureyri  Premier  vs  
Home
3 - 1
W
W
W
L
W
 
L
D
D
L
W
 
   
18:00  Fylkir Reykjavik - IBV Vestmannaeyjar  Premier  vs  
A
2 - 1
L
L
L
W
D
 
L
L
W
D
L
 
   
18:00  Lyngby BK - Randers FC  Superligaen  vs  
D
1 - 2
L
L
L
W
D
 
L
W
W
D
W
 
   
18:30  Wolfsburg - Holstein Kiel  Bundesliga  vs  
D
3 - 1
D
W
D
L
L
 
W
D
D
W
W
 
   
18:45  Exeter City - Lincoln City  League 2  vs  
D
3 - 1
D
D
L
W
D
 
D
W
L
D
D
 
   
18:45  Livingston - Partick Thistle  Premier League  vs  
H
2 - 1
W
L
L
W
D
 
L
L
D
L
W
 
   
18:45  Almere City - De Graafschap  Eredivisie  vs  
D
1 - 1
W
L
W
D
W
 
W
W
W
L
W
 
   

Thursday 17. May 2018 | 13:18 GMT Click on the game for ANALYSIS, PREDICTIONS & REVIEW

  Home vs AwayLeagueTeam FormFREE PredictionFinal ScoreLast 5 HomeLast 5 AwayOdds Home WinOdds Away Win
03:35  Salta - Ferro  Liga A  vs  
H
102 - 95
L
L
W
L
L
 
W
W
L
W
W
 
  
04:00  Houston Rockets - Golden State Warriors  NBA  vs  
Home
127 - 105
W
W
W
W
W
 
W
W
L
W
W
 
  
07:00  Augusta Mountainairs - Manawatu Jets  NBL  vs  
Home
75 - 70
L
W
L
L
L
 
L
L
 
  
15:45  Torun - Ostrow Wielkopolski  Energa Basket Liga  vs  
Home
78 - 92
W
W
W
L
L
 
W
W
W
W
W
 
  
16:00  BC Kalev/Cramo - Tartu Ulikool  Korvpalli Meistriliiga  vs  
Home
103 - 85
L
L
L
L
W
 
L
W
W
W
W
 
  
16:05  Gilboa Galil - Maccabi Haifa  Super League  vs  
Home
84 - 105
W
W
L
L
L
 
L
W
W
L
L
 
  
16:10  Maccabi Ashdod - Ironi Nahariya  Super League  vs  
Home
76 - 77
W
L
W
L
L
 
W
L
L
L
W
 
  
16:15  Hapoel M. Jerusalem - Maccabi Rishon  Super League  vs  
Home
81 - 75
L
W
L
W
L
 
L
W
L
L
L
 
  
17:00  Alba Berlin - Oldenburg  BBL  vs  
Home
85 - 68
L
W
W
L
W
 
W
L
L
W
L
 
  
17:55  Hapoel Tel-Aviv - Hapoel Eilat  Super League  vs  
Home
81 - 76
W
L
W
W
W
 
W
L
W
L
W
 
  
18:05  Maccabi Tel Aviv - Nes Ziona  Super League  vs  
Home
98 - 95
L
W
L
W
W
 
W
L
W
W
L
 
  
18:30  Bayern - Frankfurt  BBL  vs  
Home
90 - 70
W
W
W
L
L
 
W
W
L
W
W
 
  
18:30  Cremona - Venezia  Lega A  vs  
H
72 - 99
W
L
W
L
L
 
W
L
W
W
W
 
  
18:45  Trento - Avellino  Lega A  vs  
Home
88 - 80
W
W
L
W
L
 
L
W
W
L
W
 
  
19:00  Napoli Cuore - Roseto  A2 - Play Out  vs  
Away
89 - 94
L
L
L
L
L
 
L
L
W
L
W
 
  

Thursday 17. May 2018 | 13:18 GMT Click on the game for ANALYSIS, PREDICTIONS & REVIEW

  Home vs AwayLeagueTeam FormFREE PredictionFinal ScoreLast 5 HomeLast 5 AwayOdds Home WinOdds Away Win
05:45  Peliwo F. - Lee D. H.  Busan Challenger Men (hard)  vs  
Away
2 - 1
W
L
W
W
W
 
L
W
L
L
W
 
  
06:00  Vilella M. M. - Aragone J.  Samarkand Challenger Men (clay)  vs  
Home
2 - 1
W
L
L
L
W
 
L
W
L
L
W
 
  
06:00  Ignatik U. - Pena Lopez M.  Samarkand Challenger Men (clay)  vs  
Home
2 - 1
L
W
W
L
W
 
L
L
 
  
06:30  Munoz-De La Nava D. - Harris G.  Samarkand Challenger Men (clay)  vs  
Away
1 - 2
L
W
W
L
W
 
L
W
W
L
W
 
  
07:00  Soeda G. - Giron M.  Busan Challenger Men (hard)  vs  
Home
0 - 2
L
W
L
W
L
 
W
L
L
L
W
 
  
07:00  Purcell M. - Pospisil V.  Busan Challenger Men (hard)  vs  
Away
0 - 2
W
L
W
W
W
 
L
W
L
W
W
 
  
07:00  Roelofse R./Smith J. P. - Kim Y./Lim H.  Busan Challenger Men Doubles (hard)  vs  
Home
2 - 0
W
W
W
 
L
L
 
  
07:30  Gakhov I. - Milojevic N.  Samarkand Challenger Men (clay)  vs  
Away
0 - 2
W
L
L
L
W
 
L
W
L
W
L
 
  
08:00  Setkic A. - Yang T.  Samarkand Challenger Men (clay)  vs  
Away
0 - 2
L
L
W
L
W
 
W
W
W
L
W
 
  
08:30  Lemoine Q. - Ivakhnenko V.  ITF Saint-Gaudens Women (clay)  vs  
Away
2 - 0
L
L
L
L
W
 
W
W
L
L
W
 
  
08:30  Tomova V. - Di Lorenzo F.  ITF Saint-Gaudens Women (clay)  vs  
Home
2 - 0
W
L
W
L
W
 
W
W
W
L
W
 
  
09:00  Kontinen H./Peers J. - Isner J./Sock J.  ATP Rome Doubles (clay)  vs  
Away
2 - 0
W
L
L
L
L
 
W
W
W
L
W
 
  
09:00  Kasatkina D. - Svitolina E.  WTA Rome (clay)  vs  
Away
1 - 2
W
W
L
W
W
 
L
L
W
L
W
 
  
09:00  Konta J. - Ostapenko J.  WTA Rome (clay)  vs  
Away
1 - 2
W
W
L
W
W
 
W
W
L
L
W
 
  
09:00  Medina Garrigues A./Parra-Santonja A. - King V./Srebotnik K.  WTA Rome Doubles (clay)  vs  
Away
1 - 2
L
W
 
W
L
W
L
W
 
  
09:00  Brancaccio R. - Romero De Avila  ITF Valldoreix Men (clay)  vs  
Home
2 - 1
L
W
L
L
W
 
L
L
W
L
W
 
  
09:00  Sanchez Izquierdo N. - Samper-Montana J.  ITF Valldoreix Men (clay)  vs  
Away
0 - 2
L
L
L
L
W
 
L
W
W
L
W
 
  
09:00  Salman O. - Dowson D.  ITF Valldoreix Men (clay)  vs  
Home
2 - 0
L
L
L
L
W
 
W
L
L
L
L
 
  
09:00  Elgin M./Istomin D. - Fomin S./Sultanov K.  Samarkand Challenger Men Doubles (clay)  vs  
Home
2 - 0
W
L
L
L
 
W
L
 
  
09:30  Benchetrit E. - Kolar Z.  Bordeaux Challenger Men (clay)  vs  
Home
2 - 0
L
L
L
L
W
 
L
W
W
L
W
 
  
10:00  Garin Ch. - Munar J.  Lisbon Challenger Men (clay)  vs  
Away
2 - 0
W
L
W
L
W
 
L
W
L
W
L
 
  
10:00  Pieri J. - Rus A.  ITF Saint-Gaudens Women (clay)  vs  
Away
1 - 2
W
L
W
L
W
 
L
W
L
L
W
 
  
10:00  Gojowczyk P. - Fognini F.  ATP Rome (clay)  vs  
Away
0 - 2
L
L
L
W
W
 
L
L
L
W
W
 
  
10:30  Kubot L./Melo M. - Gonzalez S./Qureshi A.  ATP Rome Doubles (clay)  vs  
Home
2 - 1
W
W
L
W
L
 
L
W
 
  
10:30  Babos T./Mladenovic K. - Errani S./Trevisan M.  WTA Rome Doubles (clay)  vs  
Home
2 - 0
L
W
W
W
L
 
W
W
L
W
 
  
10:30  Bedene A. - Carreno-Busta P.  ATP Rome (clay)  vs  
Away
1 - 2
W
W
L
L
W
 
W
L
L
W
W
 
  
10:30  Kichenok N./Rodionova An. - Dabrowski G./Xu Y.  WTA Rome Doubles (clay)  vs  
Away
0 - 2
W
L
L
L
W
 
W
L
L
L
L
 
  
10:30  Barranco C. J. - Guell Bartrina E.  ITF Valldoreix Men (clay)  vs  
Home
2 - 0
W
W
L
L
W
 
L
L
L
L
L
 
  
10:30  Vives Marcos P. - Korda S.  ITF Valldoreix Men (clay)  vs  
Away
0 - 2
L
L
W
 
L
L
L
L
W
 
  
10:30  Toledo B. P. - Meligeni Rodrigues Alves F.  ITF Valldoreix Men (clay)  vs  
Home
2 - 0
W
W
W
L
W
 
W
L
W
 
  
10:30  Balaji N. S./Vardhan V. - Betov S./Shyla Y.  Samarkand Challenger Men Doubles (clay)  vs  
Home
2 - 0
L
L
L
W
L
 
W
L
W
 
  
11:00  Barrere G. - Polansky P.  Bordeaux Challenger Men (clay)  vs  
Home
2 - 0
W
W
W
L
W
 
W
L
L
L
W
 
  
11:00  Sijsling I. - Vesely J.  Heilbronn Challenger Men (clay)  vs  
Away
1 - 2
W
W
L
W
L
 
W
W
W
L
W
 
  
11:00  Majchrzak K. - Maden Y.  Heilbronn Challenger Men (clay)  vs  
Away
2 - 0
L
W
W
W
W
 
W
W
L
W
L
 
  
11:00  Summaria C. - Dalla Valle E.  ITF Casale Monferrato Men (clay)  vs  
Away
1 - 2
W
L
L
L
W
 
L
W
L
W
W
 
  
11:30  Daniel T. - Rosol L.  Lisbon Challenger Men (clay)  vs  
Home
2 - 1
W
W
W
W
W
 
W
L
L
L
W
 
  
11:30  Lapko V. - Bara Irina M.  ITF Saint-Gaudens Women (clay)  vs  
Home
2 - 0
W
W
W
W
W
 
W
W
L
L
W
 
  
12:00  Paire B. - Cilic M.  ATP Rome (clay)  vs  
Away
0 - 2
L
W
L
W
W
 
W
W
L
L
W
 
  
12:00  Bopanna R./Roger-Vasselin E. - Cuevas P./Granollers-Pujol M.  ATP Rome Doubles (clay)  vs  
Away
0 - 2
W
L
W
L
L
 
W
L
W
L
W
 
  
12:00  Sakkari M. - Kerber A.  WTA Rome (clay)  vs  
Away
0 - 2
W
L
L
W
W
 
L
L
W
W
W
 
  
12:00  Williams V. - Kontaveit A.  WTA Rome (clay)  vs  
Away
0 - 2
W
L
L
L
W
 
W
W
L
W
W
 
  
12:00  Lopez San Martin A. - Roca B. O.  ITF Valldoreix Men (clay)  vs  
Away
0 - 2
W
L
L
L
L
 
W
L
W
L
W
 
  
12:00  Gutierrez-Ferrol S. - Korovin M.  ITF Valldoreix Men (clay)  vs  
Home
2 - 0
L
W
W
L
W
 
L
L
W
L
W
 
  
12:30  Klahn B. - Hemery C.  Bordeaux Challenger Men (clay)  vs  
Away
2 - 0
W
L
W
L
W
 
W
W
L
L
W
 
  
12:30  Otte O. - Puetz T.  Heilbronn Challenger Men (clay)  vs  
Home
2 - 1
L
W
W
L
W
 
L
W
L
L
W
 
  
12:30  Balzerani R. - Guerrieri A.  ITF Casale Monferrato Men (clay)  vs  
Home
2 - 1
W
L
W
L
L
 
L
L
L
L
W
 
  
12:30  Malla B. - Escoffier A.  ITF Casale Monferrato Men (clay)  vs  
Away
2 - 0
W
L
L
L
L
 
W
L
L
W
L
 
  
13:00  Auger-Aliassime F. - Domingues J.  Lisbon Challenger Men (clay)  vs  
Home
2 - 0
L
W
W
L
W
 
L
W
W
L
W
 
  
13:00  Galdos S./Neis F. - Bednarek T./Reese H.  Lisbon Challenger Men Doubles (clay)  vs  
Home
0 - 2
L
L
W
L
W
 
W
L
W
 
  
13:30  Nadal R. - Shapovalov D.  ATP Rome (clay)  vs  
Home
2 - 0
W
W
W
L
W
 
W
W
L
W
W
 
  
13:30  Edmund K. - Zverev A.  ATP Rome (clay)  vs  
Away
0 - 2
W
W
L
W
W
 
W
W
W
W
W
 
  
14:00  Laaksonen H. - Hassan B.  Heilbronn Challenger Men (clay)  vs  
Home
2 - 1
W
L
L
L
W
 
W
W
L
L
W
 
  
14:00  Londero J. I. - Koepfer D.  Heilbronn Challenger Men (clay)  vs  
Home
2 - 1
W
L
W
L
W
 
L
L
L
L
W
 
  
14:30  Gavrilova D. - Sharapova M.  WTA Rome (clay)  vs  
Away
0 - 2
W
L
L
W
W
 
W
W
L
W
W
 
  
15:00  Haase R./Rojer J. - Cabal J./Farah R.  ATP Rome Doubles (clay)  vs  
Away
1 - 2
W
L
W
 
W
L
W
W
L
 
  
15:00  Grammatikopoulou V. - Hogenkamp R.  ITF Saint-Gaudens Women (clay)  vs  
Away
2 - 0
W
L
W
L
W
 
L
W
L
L
W
 
  
15:00  Stephens S. - Garcia C.  WTA Rome (clay)  vs  
Away
0 - 2
W
W
L
W
W
 
W
W
W
L
W
 
  
16:00  Sousa P. - Giustino L.  Lisbon Challenger Men (clay)  vs  
Home
2 - 0
W
W
W
W
W
 
W
L
W
L
W
 
  
16:00  Chardy J. - Andreozzi G.  Bordeaux Challenger Men (clay)  vs  
Home
1 - 2
W
W
W
L
W
 
W
W
W
L
W
 
  
17:00  Nishikori K. - Kohlschreiber P.  ATP Rome (clay)  vs  
Home
2 - 0
W
L
L
W
W
 
W
W
L
W
W
 
  
17:30  Molchanov D./Zelenay I. - Petzschner P./Puetz T.  Heilbronn Challenger Men Doubles (clay)  vs  
Away
2 - 1
W
W
W
L
W
 
W
W
W
W
 
  
17:30  Djokovic N. - Ramos A.  ATP Rome (clay)  vs  
Home
2 - 0
L
W
L
W
W
 
L
W
L
W
W
 
  
19:00  Sevastova A. - Wozniacki C.  WTA Rome (clay)  vs  
Away
1 - 2
L
W
W
L
W
 
W
W
W
L
W
 
  

Thursday 17. May 2018 | 13:18 GMT Click on the game for ANALYSIS, PREDICTIONS & REVIEW

  Home vs AwayLeagueTeam FormFREE PredictionFinal ScoreLast 5 HomeLast 5 AwayOdds Home WinOdds DrawOdds Away Win
04:00  Vegas Golden Knights - Winnipeg Jets  NHL  vs  
D
4 - 2
D
D
L
W
L
 
W
W
L
W
W
 
   
17:15  USA - Czech Republic  World Championship  vs  
Home
3 - 2
W
W
D
W
W
 
D
D
W
W
W
 
   
17:15  Russia - Canada  World Championship  vs  
H
4 - 4
W
W
D
W
W
 
W
W
W
L
D
 
   
21:15  Finland - Switzerland  World Championship  vs  
D
2 - 3
W
W
W
W
D
 
D
W
D
L
L
 
   
21:15  Sweden - Latvia  World Championship  vs  
Home
3 - 2
W
L
W
D
W
 
L
W
D
W
D
 
   

Current Best Algorithms

Upcoming games!

SportDate  Home vs AwayLeague
basketball 21 Oct 01:00  Mogi - Cearense  NBB 
basketball 21 Oct 02:00  Argentino - Weber Bahia  Torneo Super 20 
basketball 21 Oct 02:00  Indiana Pacers - Brooklyn Nets  NBA 
basketball 21 Oct 02:00  Washington Wizards - Toronto Raptors  NBA 
basketball 21 Oct 02:30  Philadelphia 76ers - Orlando Magic  NBA 
basketball 21 Oct 02:30  New York Knicks - Boston Celtics  NBA 
basketball 21 Oct 03:00  Laguneros - Lenadores  LNBP 
basketball 21 Oct 03:00  Angeles - Libertadores  LNBP 
basketball 21 Oct 03:00  Chicago Bulls - Detroit Pistons  NBA 
basketball 21 Oct 03:00  Miami Heat - Charlotte Hornets  NBA 
basketball 21 Oct 03:30  Dallas Mavericks - Minnesota Timberwolves  NBA 
basketball 21 Oct 04:00  Quilmes - Penarol  Torneo Super 20 
basketball 21 Oct 04:00  Denver Nuggets - Phoenix Suns  NBA 
basketball 21 Oct 04:20  New Zealand Breakers - Sydney  NBL 
basketball 21 Oct 04:30  Mineros de Caborca - Fuerza Regia  LNBP 
basketball 21 Oct 04:30  Panteras - Capitanes  LNBP 
basketball 21 Oct 05:00  Sydney W - Melbourne Boomers W  WNBL Women 
basketball 21 Oct 05:00  Portland Trail Blazers - San Antonio Spurs  NBA 
basketball 21 Oct 05:30  Los Angeles Lakers - Houston Rockets  NBA 
basketball 21 Oct 06:00  Canberra Capitals W - Adelaide Lightning W  WNBL Women 
basketball 21 Oct 06:50  Melbourne United - Adelaide  NBL 
basketball 21 Oct 08:00  Perth Lynx W - Townsville W  WNBL Women 
basketball 21 Oct 09:20  Cairns - Illawarra Hawks  NBL 
basketball 21 Oct 12:00  Astana - Zenit Petersburg  VTB United League 
basketball 21 Oct 13:00  Varese - Trento  Lega A 
basketball 21 Oct 13:30  Joventut Badalona - Gipuzkoa  ACB 
basketball 21 Oct 13:40  Szczecin - Rosa Radom  Energa Basket Liga 
basketball 21 Oct 15:00  Zwolle - Donar Groningen  DBL 
basketball 21 Oct 15:15  Istanbul BB - Pinar Karsiyaka  Super Ligi 
basketball 21 Oct 16:00  Frankfurt - Gottingen  BBL 
basketball 21 Oct 16:00  Bremerhaven - Bamberg  BBL 
basketball 21 Oct 16:00  Bayreuth - Basketball Braunschweig  BBL 
basketball 21 Oct 16:00  Wisla Can-Pack W - Basket Gdynia W  Energa Basket Liga Women 
basketball 21 Oct 16:04  Sodertalje - Umea  Ligan 
basketball 21 Oct 17:00  Forssan Alku W - Kouvottaret W  Korisliiga Women 
basketball 21 Oct 17:00  Panionios - Aris  Basket League 
basketball 21 Oct 17:00  Nevezis - Skycop  LKL 
basketball 21 Oct 17:00  Dordrecht - Den Helder  DBL 
basketball 21 Oct 17:04  BC Lulea - Boras  Ligan 
basketball 21 Oct 17:20  Neptunas - Juventus  LKL 
basketball 21 Oct 17:30  Panathinaikos - Lavrio  Basket League 
basketball 21 Oct 17:30  Banvit - Anadolu Efes  Super Ligi 
basketball 21 Oct 18:00  Vienna Timberwolves - Traiskirchen Lions  ABL 
basketball 21 Oct 18:00  Zadar - Mornar Bar  ABA League 
basketball 21 Oct 18:00  Trieste - Brescia  Lega A 
basketball 21 Oct 18:00  Torun - Spojnia Stargard  Energa Basket Liga 
basketball 21 Oct 18:00  AZS Poznan W - Torun W  Energa Basket Liga Women 
basketball 21 Oct 18:00  Ilirija - Sencur  Liga Nova KBM 
basketball 21 Oct 18:00  Tecnyconta Zaragoza - Fuenlabrada  ACB 
basketball 21 Oct 18:00  Baskonia - Murcia  ACB 
basketball 21 Oct 18:00  Obradoiro CAB - Real Madrid  ACB 
basketball 21 Oct 18:10  Sleza Wroclaw W - Lublin W  Energa Basket Liga Women 
basketball 21 Oct 18:30  Olimpia Milano - Pistoia  Lega A 
basketball 21 Oct 19:00  Klosterneuburg Dukes - Oberwart Gunners  ABL 
basketball 21 Oct 19:00  Vienna Basket - Furstenfeld  ABL 
basketball 21 Oct 19:00  Bayern - Bonn  BBL 
basketball 21 Oct 19:00  Brindisi - Sassari  Lega A 
basketball 21 Oct 19:00  Gorzow W - Siedlce W  Energa Basket Liga Women 
basketball 21 Oct 19:00  Widzew Lodz W - Ostrow Wielkopolski W  Energa Basket Liga Women 
basketball 21 Oct 19:00  Oliveirense - Ovarense  LPB 
basketball 21 Oct 19:00  Inter Bratislava - MBK Komarno  Extraliga 
basketball 21 Oct 19:00  Palma Air Europa - Valladolid  LEB Oro 
basketball 21 Oct 19:30  Jekabpils - TAL TECH  Latvia-Estonian League 
basketball 21 Oct 19:30  Lyon-Villeurbanne - Limoges  LNB 
basketball 21 Oct 19:30  Avellino - Virtus Segafredo Bologna  Lega A 
basketball 21 Oct 19:30  Granada - Real Canoe  LEB Oro 
basketball 21 Oct 20:00  Cibona - Cedevita  ABA League 
basketball 21 Oct 20:00  Venezia - Pesaro  Lega A 
basketball 21 Oct 20:00  Petrol Olimpija - Polzela  Liga Nova KBM 
basketball 21 Oct 20:00  Buyukcekmece - Fenerbahce  Super Ligi 
basketball 21 Oct 20:15  Valencia - Barcelona  ACB 
basketball 21 Oct 21:45  Reggiana - Torino  Lega A 
hockey 21 Oct 00:00  Texas Stars - Iowa Wild  AHL 
hockey 21 Oct 00:00  Minnesota Wild - Tampa Bay Lightning  NHL 
hockey 21 Oct 00:05  Allen Americans - Wichita Thunder  ECHL 
hockey 21 Oct 00:05  Pensacola Ice Flyers - Birmingham Bulls  SPHL 
hockey 21 Oct 00:05  Sioux-City - Waterloo Black Hawks  USHL 
hockey 21 Oct 00:05  Cedar Rapids RoughRiders - Youngstown Phantoms  USHL 
hockey 21 Oct 00:05  Green Bay Gamblers - Chicago Steel  USHL 
hockey 21 Oct 00:05  Sioux Falls Stampede - Madison Capitols  USHL 
hockey 21 Oct 00:05  Tri-City Storm - Des Moines Buccaneers  USHL 
hockey 21 Oct 00:07  Central Illinois - USA U18  USHL 
hockey 21 Oct 00:15  Evansville Thunderbolts - Huntsville Havoc  SPHL 
hockey 21 Oct 00:30  Brandon Wheat Kings - Calgary Hitmen  WHL 
hockey 21 Oct 01:00  Regina Pats - Moose Jaw Warriors  WHL 
hockey 21 Oct 01:00  Lethbridge Hurricanes - Medicine Hat Tigers  WHL 
hockey 21 Oct 01:00  Red Deer Rebels - Kootenay Ice  WHL 
hockey 21 Oct 01:00  Prince Albert Raiders - Spokane Chiefs  WHL 
hockey 21 Oct 01:00  Stockton Heat - San Jose Barracuda  AHL 
hockey 21 Oct 01:05  Seattle Thunderbirds - Tri-City Americans  WHL 
hockey 21 Oct 01:05  Colorado Eagles - Ontario Reign  AHL 
hockey 21 Oct 01:05  Tucson Roadrunners - Rockford IceHogs  AHL 
hockey 21 Oct 01:05  Rapid City Rush - Kansas City  ECHL 
hockey 21 Oct 01:10  Idaho - Utah Grizzlies  ECHL 
hockey 21 Oct 02:00  Vancouver Giants - Portland Winterhawks  WHL 
hockey 21 Oct 02:00  Vegas Golden Knights - Anaheim Ducks  NHL 
hockey 21 Oct 02:00  Edmonton Oilers - Nashville Predators  NHL 
hockey 21 Oct 02:00  Vancouver Canucks - Boston Bruins  NHL 
hockey 21 Oct 02:05  Victoria Royals - Kelowna Rockets  WHL 
hockey 21 Oct 02:30  San Diego Gulls - Bakersfield Condors  AHL 
hockey 21 Oct 02:30  San Jose Sharks - New York Islanders  NHL 
hockey 21 Oct 03:00  Tayfun - Din. St. Petersburg  MHL 
hockey 21 Oct 03:00  Amurskie Tigry - SKA-1946  MHL 
hockey 21 Oct 06:00  Daemyung - Anyang  Asia League 
hockey 21 Oct 06:00  Sibirskie Snaipery - Sarmaty  MHL 
hockey 21 Oct 06:30  Tohoku Free Blades - High1  Asia League 
hockey 21 Oct 08:00  Ufa W - Sverdlovsk Region W  WHL Women 
hockey 21 Oct 09:00  Kunlun Junior - Russkie Vityazi  MHL 
hockey 21 Oct 09:00  Yermak Angarsk - Izhevsk  VHL 
hockey 21 Oct 09:30  KooKoo U20 - Ilves U20  Nuorten SM-Liiga 
hockey 21 Oct 09:45  Sport W - Kuortane W  Liiga Women 
hockey 21 Oct 10:00  SKA-Varyagi - Almaz  MHL 
hockey 21 Oct 10:00  Krasnaya Armiya - MHC Spartak  MHL 
hockey 21 Oct 10:00  HC MVD - Krylya Sovetov  MHL 
hockey 21 Oct 10:00  HC Riga - Loko  MHL 
hockey 21 Oct 10:00  Krasnoyarsk - Perm  VHL 
hockey 21 Oct 11:00  Snezhnye Barsy - Tolpar  MHL 
hockey 21 Oct 11:30  HC Yugra - Kazzinc-Torpedo  VHL 
hockey 21 Oct 11:30  EHC Kloten - Biel  Swiss Cup 
hockey 21 Oct 11:30  Langnau Tigers - Zurich  Swiss Cup 
hockey 21 Oct 11:30  Olten - Rapperswil  Swiss Cup 
hockey 21 Oct 11:30  Bern - Fribourg  Swiss Cup 
hockey 21 Oct 11:30  La Chaux-de-Fonds - Davos  Swiss Cup 
hockey 21 Oct 11:30  Ambri-Piotta - Lausanne  Swiss Cup 
hockey 21 Oct 12:00  ERC Ingolstadt - Bremerhaven  DEL 
hockey 21 Oct 12:00  Grizzly Wolfsburg - Munchen  DEL 
hockey 21 Oct 12:00  Tyumen - Karaganda  VHL 
hockey 21 Oct 12:00  Linkopings - Skelleftea  SHL 
hockey 21 Oct 12:15  Rauman Lukko W - TPS W  Liiga Women 
hockey 21 Oct 12:20  KJT W - KalPa W  Liiga Women 
hockey 21 Oct 13:00  Sparta Prague - Kometa Brno  Extraliga 
hockey 21 Oct 13:00  Assat U20 - Jyvaskyla U20  Nuorten SM-Liiga 
hockey 21 Oct 13:00  Blues Espoo U20 - IFK Helsinki U20  Nuorten SM-Liiga 
hockey 21 Oct 13:00  Liptovsky Mikulas - Dukla Trencin  Tipsport Liga 
hockey 21 Oct 13:30  Chomutov - Trinec  Extraliga 
hockey 21 Oct 13:30  Zlin - Olomouc  Extraliga 
hockey 21 Oct 13:45  Academy Zug - Servette  Swiss Cup 
hockey 21 Oct 14:00  Mlada Boleslav - Mountfield HK  Extraliga 
hockey 21 Oct 14:00  Hameenlinna W - Karpat W  Liiga Women 
hockey 21 Oct 14:00  Lokomotiv Yaroslavl - Yekaterinburg  KHL 
hockey 21 Oct 14:00  Cherepovets - Metallurg Magnitogorsk  KHL 
hockey 21 Oct 14:00  SKA St. Petersburg - CSKA Moscow  KHL 
hockey 21 Oct 14:00  Penza - Bars  VHL 
hockey 21 Oct 14:00  Poprad - Nitra  Tipsport Liga 
hockey 21 Oct 14:00  Nove Zamky - Zilina  Tipsport Liga 
hockey 21 Oct 14:00  Vannas - Asploven  HockeyEttan Norra 
hockey 21 Oct 14:00  Tegs - Kiruna IF  HockeyEttan Norra 
hockey 21 Oct 14:00  Huddinge - Hudiksvalls  HockeyEttan Ostra 
hockey 21 Oct 14:00  Nykoping - Enkopings  HockeyEttan Ostra 
hockey 21 Oct 14:00  Tyreso Hanviken - Vasby  HockeyEttan Ostra 
hockey 21 Oct 14:00  Morrums GoIS - Hanhals  HockeyEttan Sodra 
hockey 21 Oct 14:00  Borlange - Koping  HockeyEttan Vastra 
hockey 21 Oct 14:00  Arboga - Grums  HockeyEttan Vastra 
hockey 21 Oct 14:20  Blues Espoo W - Ilves W  Liiga Women 
hockey 21 Oct 14:30  Plzen - Litvinov  Extraliga 
hockey 21 Oct 14:30  Kolner - Eisbaren Berlin  DEL 
hockey 21 Oct 14:30  Nurnberg Ice Tigers - Augsburger Panther  DEL 
hockey 21 Oct 15:00  Vitkovice - Liberec  Extraliga 
hockey 21 Oct 15:00  Pardubice - Karlovy Vary  Extraliga 
hockey 21 Oct 15:00  Krefeld Pinguine - Adler Mannheim  DEL 
hockey 21 Oct 15:00  Stjernen - Ringerike  Get-ligaen 
hockey 21 Oct 15:00  Storhamar - Frisk Asker  Get-ligaen 
hockey 21 Oct 15:00  Tychy - Gdansk  Polish Hockey League 
hockey 21 Oct 15:00  Zaglebie Sosnowiec - Torun  Polish Hockey League 
hockey 21 Oct 15:00  Bytom - Katowice  Polish Hockey League 
hockey 21 Oct 15:00  Kosice - DVTK  Tipsport Liga 
hockey 21 Oct 15:30  Vienna Capitals - Liwest Linz  EBEL 
hockey 21 Oct 15:30  Villach - Graz 99ers  EBEL 
hockey 21 Oct 15:30  Detva - Zvolen  Tipsport Liga 
hockey 21 Oct 16:00  MMKS Podhale - Opole  Polish Hockey League 
hockey 21 Oct 16:30  Krakow - Unia Oswiecim  Polish Hockey League 
hockey 21 Oct 17:00  Schwenninger - Iserlohn Roosters  DEL 
hockey 21 Oct 17:00  Straubing Tigers - Dusseldorf  DEL 
hockey 21 Oct 19:00  Manitoba Moose - San Antonio Rampage  AHL 
hockey 21 Oct 19:00  Bridgeport Sound Tigers - Lehigh Valley Phantoms  AHL 
hockey 21 Oct 20:00  Chicago Wolves - Milwaukee Admirals  AHL 
hockey 21 Oct 22:00  San Jose Barracuda - Stockton Heat  AHL 
hockey 21 Oct 23:00  Chicago Blackhawks - Tampa Bay Lightning  NHL 
hockey 21 Oct 23:00  New York Rangers - Calgary Flames  NHL 
soccer 21 Oct 04:00  Wellington Phoenix - Newcastle Jets  A League 
soccer 21 Oct 06:00  Brisbane Roar - Central Coast Mariners  A League 
soccer 21 Oct 06:00  Yokohama FC - Omiya Ardija  J2 League 
soccer 21 Oct 06:00  Tokyo Verdy 1969 - Tokushima Vortis  J2 League 
soccer 21 Oct 06:00  Montedio Yamagata - Avispa Fukuoka  J2 League 
soccer 21 Oct 06:00  Fagiano Okayama - Machida Zelvia  J2 League 
soccer 21 Oct 06:00  Mito Hollyhock - Roasso Kumamoto  J2 League 
soccer 21 Oct 06:00  Kamatamare Sanuki - Renofa Yamaguchi  J2 League 
soccer 21 Oct 06:00  Matsumoto Yamaga - FC Gifu  J2 League 
soccer 21 Oct 06:00  JEF United Chiba - Oita Trinita  J2 League 
soccer 21 Oct 06:00  Tochigi SC - Ventforet Kofu  J2 League 
soccer 21 Oct 06:00  Gwangju - Suwon City  Challenge League 
soccer 21 Oct 06:00  Daejeon Citizen - Busan I Park  Challenge League 
soccer 21 Oct 06:00  Ansan Greeners FC - Bucheon 1995  Challenge League 
soccer 21 Oct 06:00  Seoul E-Land - Anyang  Challenge League 
soccer 21 Oct 06:30  Hoi King - Pegasus FC  Premier League 
soccer 21 Oct 07:30  Shenzhen FC - Dalian Transcendence  China League One 
soccer 21 Oct 08:00  FC Kairat Almaty - Tobol Kostanay  Premier League 
soccer 21 Oct 08:00  FK Atyrau - Akzhayik Oral  Premier League 
soccer 21 Oct 08:00  FC Shakhtyor Karagandy - Aktobe  Premier League 
soccer 21 Oct 08:00  Irtysh Pavlodar - Kaisar Kyzylorda  Premier League 
soccer 21 Oct 08:00  FC Kyzylzhar Petropavlovsk - FC Zhetysu Taldykorgan  Premier League 
soccer 21 Oct 08:00  Ansan Mugunghwa FC - Seongnam Ilhwa FC  Challenge League 
soccer 21 Oct 08:15  Zizkov - Vysocina Jihlava  Druha Liga 
soccer 21 Oct 08:30  Zilina B - Slavoj Trebisov  2.Division 
soccer 21 Oct 09:00  Chinese Taipei U19 - UAE U19  AFC . U19 Championship 
soccer 21 Oct 09:30  Kitchee FC - Wofoo Tai Po  Premier League 
soccer 21 Oct 10:00  Levadia - Viljandi JK Tulevik  Meistriliiga 
soccer 21 Oct 10:00  FK Zalgiris - Trakai  A Lyga 
soccer 21 Oct 10:00  Lietava Jonava - Suduva Marijampole  A Lyga 
soccer 21 Oct 10:00  Burgos CF - Pontevedra  Segunda B 
soccer 21 Oct 10:00  Olot - Lleida Esportiu  Segunda B 
soccer 21 Oct 10:00  Conquense UB - Espanyol II  Segunda B 
soccer 21 Oct 10:00  Peralada - CD Ebro  Segunda B 
soccer 21 Oct 10:00  Malaga II - FC Jumilla  Segunda B 
soccer 21 Oct 10:00  Guijuelo - Coruxo FC  Segunda B 
soccer 21 Oct 10:00  UD Melilla - UCAM Murcia  Segunda B 
soccer 21 Oct 10:00  Internacional De Madrid - Unionistas de Salamanca  Segunda B 
soccer 21 Oct 10:00  Langreo - Durango  Segunda B 
soccer 21 Oct 10:00  Sporting Gijon B - Racing Santander  Segunda B 
soccer 21 Oct 10:00  Sabadell - Teruel  Segunda B 
soccer 21 Oct 10:00  Atletico Baleares - Ontinyent  Segunda B 
soccer 21 Oct 10:00  Recreativo Huelva - Almeria B  Segunda B 
soccer 21 Oct 10:00  Castellon - Valencia II  Segunda B 
soccer 21 Oct 10:00  Atletico Sanluqueno - Don Benito  Segunda B 
soccer 21 Oct 10:00  Celta de Vigo II - Real Madrid II  Segunda B 
soccer 21 Oct 10:00  Salamanca - Rapido Bouzas  Segunda B 
soccer 21 Oct 10:00  Ponferradina - Las Palmas B  Segunda B 
soccer 21 Oct 10:00  CD Calahorra - Izarra  Segunda B 
soccer 21 Oct 10:00  Real Murcia - Talavera CF  Segunda B 
soccer 21 Oct 10:00  Alcoyano - Levante II  Segunda B 
soccer 21 Oct 10:00  Tudelano - Real Sociedad II  Segunda B 
soccer 21 Oct 10:00  Ejea - Cornella  Segunda B 
soccer 21 Oct 10:00  Deportivo La Coruna B - SS Reyes  Segunda B 
soccer 21 Oct 10:00  Union Adarve - Navalcarnero  Segunda B 
soccer 21 Oct 10:00  Hercules - Badalona  Segunda B 
soccer 21 Oct 10:00  Real Union - Arenas de Getxo  Segunda B 
soccer 21 Oct 10:00  Fuenlabrada - Atletico Madrid B  Segunda B 
soccer 21 Oct 10:00  Gimnastica Torrelavega - Logrones UD  Segunda B 
soccer 21 Oct 10:15  NAC Breda - Willem II  Eredivisie 
soccer 21 Oct 10:30  Frosinone - Empoli  Serie A 
soccer 21 Oct 11:00  Alashkert FC - Gandzasar Kapan  Armenia Premier League 
soccer 21 Oct 11:00  Tarup-Paarup - Dalum IF  2nd Division 
soccer 21 Oct 11:00  Tromsdalen - HamKam  Adeccoligaen 
soccer 21 Oct 11:30  Ilves - FC Lahti  Veikkausliiga 
soccer 21 Oct 11:30  VPS Vaasa - RoPS  Veikkausliiga 
soccer 21 Oct 11:30  PS Kemi - Mariehamn  Veikkausliiga 
soccer 21 Oct 11:30  HJK Helsinki - SJK Seinajoki  Veikkausliiga 
soccer 21 Oct 11:30  Inter Turku - Honka  Veikkausliiga 
soccer 21 Oct 11:30  KuPS - TPS Turku  Veikkausliiga 
soccer 21 Oct 11:30  Jahn Regensburg - Darmstadt 98  2.Bundesliga 
soccer 21 Oct 11:30  Paderborn - Union Berlin  2.Bundesliga 
soccer 21 Oct 11:30  Hamburger SV - Bochum  2.Bundesliga 
soccer 21 Oct 11:30  Wacker Nordhausen - Berliner AK 07  Regionalliga 
soccer 21 Oct 11:30  VSG Altglienicke - Lokomotive Leipzig  Regionalliga 
soccer 21 Oct 11:30  Meuselwitz - Auerbach  Regionalliga 
soccer 21 Oct 11:30  FSV Union Furstenwalde - Babelsberg  Regionalliga 
soccer 21 Oct 11:35  Henan Jianye - Guangzhou RF  China Premier League 
soccer 21 Oct 11:35  Jiangsu Suning FC - Shanghai SIPG  China Premier League 
soccer 21 Oct 11:45  Fremad Amager - Helsingor FC  1. Division 
soccer 21 Oct 11:45  Thisted FC - FC Roskilde  1. Division 
soccer 21 Oct 11:45  Nykobing FC - FC Fredericia  1. Division 
soccer 21 Oct 11:45  Viborg FF - Silkeborg IF  1. Division 
soccer 21 Oct 11:45  Naestved - Lyngby BK  1. Division 
soccer 21 Oct 12:00  Liverpool U23 - Derby County U23  Premier League 2 (Division 1) 
soccer 21 Oct 12:00  Nomme JK Kalju - Tartu JK Tammeka  Meistriliiga 
soccer 21 Oct 12:00  Havelse - SSV Jeddeloh  Regionalliga 
soccer 21 Oct 12:00  Eintracht Norderstedt - St. Pauli Am.  Regionalliga 
soccer 21 Oct 12:00  Qatar U19 - Indonesia U19  AFC . U19 Championship 
soccer 21 Oct 12:00  Solvesborgs GOIF - Bromölla  Division 2 
soccer 21 Oct 12:30  Alma Juventus Fano 1906 - Sambenedettese  Lega Pro 
soccer 21 Oct 12:30  Gubbio - Sudtirol  Lega Pro 
soccer 21 Oct 12:30  Fermana - LR Vicenza Virtus  Lega Pro 
soccer 21 Oct 12:30  Monza - Teramo  Lega Pro 
soccer 21 Oct 12:30  Albinoleffe - Vis Pesaro  Lega Pro 
soccer 21 Oct 12:30  Feyenoord - PEC Zwolle  Eredivisie 
soccer 21 Oct 12:30  Heracles Almelo - FC Groningen  Eredivisie 
soccer 21 Oct 12:30  VVV Venlo - ADO Den Haag  Eredivisie 
soccer 21 Oct 13:00  Parma - Lazio  Serie A 
soccer 21 Oct 13:00  Bologna - Torino  Serie A 
soccer 21 Oct 13:00  Randers FC - SonderjyskE  Superligaen 
soccer 21 Oct 13:00  AGF - AaB  Superligaen 
soccer 21 Oct 13:00  Vendsyssel FF - AC Horsens  Superligaen 
soccer 21 Oct 13:00  Vejle BK - FC Copenhagen  Superligaen 
soccer 21 Oct 13:00  Krupa na Vrbasu - Radnik Bijeljina  Premijer Liga 
soccer 21 Oct 13:00  B 73 Slagelse - Frem BK  2nd Division 
soccer 21 Oct 13:00  Birmingham City (w) - Chelsea (w)  WSL 
soccer 21 Oct 13:00  Holstein Kiel Am. - Germania Egestorf  Regionalliga 
soccer 21 Oct 13:00  SV Drochtersen Assel - Weiche Flensburg  Regionalliga 
soccer 21 Oct 13:00  Hansa LSK - VfB Oldenburg 1897  Regionalliga 
soccer 21 Oct 13:00  VfL Oldenburg 1894 - Schwarz-Weiss Rehden  Regionalliga 
soccer 21 Oct 13:00  Mosta - Sliema Wanderers FC  Premier League 
soccer 21 Oct 13:00  Asane - Sogndal  Adeccoligaen 
soccer 21 Oct 13:00  Lillestrom SK (w) - Klepp (w)  Toppserien 
soccer 21 Oct 13:00  Spartak Moscow - Arsenal Tula  Premier League 
soccer 21 Oct 13:00  FC Krasnodar - FC Akhmat Grozny  Premier League 
soccer 21 Oct 13:00  Dinamo Moscow - Zenit St. Petersburg  Premier League 
soccer 21 Oct 13:00  Syrianska - Akropolis IF  Division 1 
soccer 21 Oct 13:30  Hertha Berlin - Freiburg  Bundesliga 
soccer 21 Oct 13:30  Graffin Vlasim - Varnsdorf  Druha Liga 
soccer 21 Oct 13:30  Arzachena - Alessandria  Lega Pro 
soccer 21 Oct 13:30  Polokwane City - SuperSport United  League Cup 
soccer 21 Oct 13:30  Kaizer Chiefs - Black Leopards  League Cup 
soccer 21 Oct 14:00  West Ham United (w) - Liverpool (w)  WSL 
soccer 21 Oct 14:00  FC Jamshedpur - Atletico de Kolkata  Super League 
soccer 21 Oct 14:00  Hamm RM Benfica FC - US Hostert  Luxembourg National Division 
soccer 21 Oct 14:00  Fatima - Boavista  Taca 
soccer 21 Oct 14:00  Casa Pia - Angrense  Taca 
soccer 21 Oct 14:00  Lusitano FCV - Nacional CD  Taca 
soccer 21 Oct 14:00  Pedras Salgadas - Chaves  Taca 
soccer 21 Oct 14:00  AR Sao Martinho - Moreirense  Taca 
soccer 21 Oct 14:00  Vilafranquense - Anadia  Taca 
soccer 21 Oct 14:00  FC Armacenenses - Vitoria Setubal  Taca 
soccer 21 Oct 14:00  CF Santa Iria - Praiense  Taca 
soccer 21 Oct 14:00  Torreense - Rio Ave  Taca 
soccer 21 Oct 14:00  SC Farense - Arouca  Taca 
soccer 21 Oct 14:00  Pacos Ferreira - Gafanha  Taca 
soccer 21 Oct 14:00  Estoril - Tondela  Taca 
soccer 21 Oct 14:00  Os Limianos - Sporting Covilha  Taca 
soccer 21 Oct 14:00  Leixoes - Amarante  Taca 
soccer 21 Oct 14:00  Fafe - Penafiel  Taca 
soccer 21 Oct 14:00  RD Agueda - Louletano  Taca 
soccer 21 Oct 14:30  Dunav 2010 Ruse - Lokomotiv Plovdiv  A PFG 
soccer 21 Oct 14:30  Arezzo - ASD Albissola 2010  Lega Pro 
soccer 21 Oct 14:30  Carrarese - Olbia Calcio  Lega Pro 
soccer 21 Oct 14:30  Juventus U23 - Robur Siena  Lega Pro 
soccer 21 Oct 14:30  Pro Patria - Piacenza  Lega Pro 
soccer 21 Oct 14:30  Pro Vercelli - Pontedera  Lega Pro 
soccer 21 Oct 14:30  Pistoiese - Novara  Lega Pro 
soccer 21 Oct 14:30  Pordenone - Renate AC  Lega Pro 
soccer 21 Oct 14:30  Ravenna - Feralpisalo  Lega Pro 
soccer 21 Oct 14:30  Prykarpattia - Obolon Brovar  1. Division 
soccer 21 Oct 14:45  Fortuna Sittard - De Graafschap  Eredivisie 
soccer 21 Oct 15:00  Everton - Crystal Palace  Premier League 
soccer 21 Oct 15:00  Celik - Siroki Brijeg  Premijer Liga 
soccer 21 Oct 15:00  Youssoufia Berrechid - Forces Armee Royales Rabat  Morocco Super League 
soccer 21 Oct 15:00  Kolbotn (w) - Grand Bodo (w)  Toppserien 
soccer 21 Oct 15:00  Sacavenense - Desportivo Aves  Taca 
soccer 21 Oct 15:00  Mallorca - Extremadura UD  Segunda Division 
soccer 21 Oct 15:00  Cadiz - Sporting Gijon  Segunda Division 
soccer 21 Oct 15:00  Lugo - Gimnastic de Tarragona  Segunda Division 
soccer 21 Oct 15:00  Albacete - Almeria  Segunda Division 
soccer 21 Oct 15:00  Real Zaragoza - Tenerife  Segunda Division 
soccer 21 Oct 15:00  Reus Deportiu - Rayo Majadahonda  Segunda Division 
soccer 21 Oct 15:15  Levadiakos - Xanthi  Super League 
soccer 21 Oct 16:00  Borussia Monchengladbach - Mainz 05  Bundesliga 
soccer 21 Oct 16:00  Fiorentina - Cagliari  Serie A 
soccer 21 Oct 16:00  Philadelphia Union - New York Red Bulls  MLS 
soccer 21 Oct 16:00  FC Zbrojovka Brno - Banik Sokolov  Druha Liga 
soccer 21 Oct 16:00  Aris Thessaloniki - PAOK FC  Super League 
soccer 21 Oct 16:00  Ull Kisa - Kongsvinger  Adeccoligaen 
soccer 21 Oct 16:00  Mjondalen - Jerv  Adeccoligaen 
soccer 21 Oct 16:00  Levanger - Floro  Adeccoligaen 
soccer 21 Oct 16:00  Sandnes Ulf - Nest-Sotra  Adeccoligaen 
soccer 21 Oct 16:00  Notodden - Strommen  Adeccoligaen 
soccer 21 Oct 16:00  Tromso - Start  Tippeligaen 
soccer 21 Oct 16:00  Valerenga - Kristiansund  Tippeligaen 
soccer 21 Oct 16:00  Haugesund - Odds BK  Tippeligaen 
soccer 21 Oct 16:00  Ranheim - Bodo Glimt  Tippeligaen 
soccer 21 Oct 16:00  Lillestrom - Rosenborg  Tippeligaen 
soccer 21 Oct 16:30  Virtus Verona - GIANA Erminio  Lega Pro 
soccer 21 Oct 16:30  Imolese Calcio - Rimini  Lega Pro 
soccer 21 Oct 16:35  Al-Sailiya - Al Shahaniya  Qatar League 
soccer 21 Oct 17:00  PFC CSKA Sofia - Etar  A PFG 
soccer 21 Oct 17:00  RSB Berkane - Hassania Agadir  Morocco Super League 
soccer 21 Oct 17:00  Djurgarden - AIK  Allsvenskan 
soccer 21 Oct 17:00  Trelleborg - Sirius  Allsvenskan 
soccer 21 Oct 17:00  Kalmar FF - IFK Norrkoping  Allsvenskan 
soccer 21 Oct 17:00  Hacken - Ostersunds FK  Allsvenskan 
soccer 21 Oct 17:00  IF Elfsborg - GIF Sundsvall  Allsvenskan 
soccer 21 Oct 17:00  AFC Eskilstuna - Falkenbergs FF  Superettan 
soccer 21 Oct 17:00  Istanbulspor - Giresunspor  Lig A 
soccer 21 Oct 17:00  Hatayspor - Osmanlispor  Lig A 
soccer 21 Oct 17:00  Karabukspor - Altay Izmir  Lig A 
soccer 21 Oct 17:00  Ankaragucu - Yeni Malatyaspor  Super Lig 
soccer 21 Oct 17:00  Alanyaspor - Antalyaspor  Super Lig 
soccer 21 Oct 17:00  Goztepe - Besiktas  Super Lig 
soccer 21 Oct 17:00  Rizespor - Konyaspor  Super Lig 
soccer 21 Oct 17:30  OFI Crete - Olympiakos Piraeus  Super League 
soccer 21 Oct 18:00  Huesca - Espanyol  Primera Division 
soccer 21 Oct 18:00  Eibar - Athletic Bilbao  Primera Division 
soccer 21 Oct 18:00  Real Betis - Real Valladolid  Primera Division 
soccer 21 Oct 18:00  Rayo Vallecano - Getafe  Primera Division 
soccer 21 Oct 18:00  Stabaek - Brann  Tippeligaen 
soccer 21 Oct 18:30  Inter Milan - AC Milan  Serie A 
soccer 21 Oct 18:30  Pro Piacenza - Cuneo  Lega Pro 
soccer 21 Oct 19:00  Wydad de Casablanca - Mouloudia Oujda  Morocco Super League 
soccer 21 Oct 19:00  Felgueiras - Sporting Braga  Taca 
tennis 21 Oct 12:00  Kvitova P. - Svitolina E.  WTA Finals - Singapore (hard) 
tennis 21 Oct 14:00  Mirnyi M./Oswald P. - Krajicek A./Ram R.  ATP Moscow Doubles (hard) 
tennis 21 Oct 14:30  Wozniacki C. - Pliskova Ka.  WTA Finals - Singapore (hard)