2. Division (Russia) - 450 recent games analysed

Ranking Table by Hintwise Algorithms

1.
Tekstilshchik Ivanovo
65
2.
FC Chita
59
3.
Dolgie Prudy
58
4.
KAMAZ
58
5.
Chelyabinsk
56
6.
Syzran 2003
55
7.
Dynamo Barnaul
52
8.
Legion Dynamo
52
9.
Zenit Izhevsk
50
10.
Torpedo Moskva
50
11.
Neftekhimik
50
12.
Nosta
48
13.
Sakhalin
44
14.
Energomash Belgorod
44
15.
Smena
42
16.
Strogino Moskva
42
17.
Volga Ulyanovsk
41
18.
Pskov-747
36
19.
Spartak Nalchik
35
20.
Irtysh Omsk
35
21.
Biolog Novokubansk
34
22.
Kaluga
32
23.
Zenit Irkutsk
31
24.
FK CRFSO Smolensk
28
25.
Kuban Krasnodar II
24
26.
Lada Tolyatti
23
General statistics by Hintwise
Goals Per Game: 2.67
Home Team Goals Per Game: 1.55
Away Team Goals Per Game: 1.12
Final Score - EVEN: 46.7%
Final Score - ODD: 53.3%

Home Win Games: 48%
DRAWS: 18.9%
Away Win Games: 33.1%

Over 3.5 Goals Scored: 26.2%
Over 2.5 Goals Scored: 50.4%
Over 1.5 Goals Scored: 73.6%
Both Teams Score - YES : 42.2%
Both Teams Score - NO: 57.8%

Games Without Goals: 6.7%
Most Common Score: 1-0 (45 )
Second Most Common Score: 0-1 (44 )

HOW MANY GOALS EACH TEAM SCORES

TeamGames AnalysedGoals Scored HomeGoals Scored AwayTotal AverageOver 1.5 GoalsOver 2.5 GoalsOver 3.5 Goals
Tekstilshchik Ivanovo 12 3.50 1.50 2.50 66.67% 41.67% 16.67% 
FC Chita 14 0.86 1.71 1.30 35.71% 7.14% 7.14% 
Dolgie Prudy 16 2.00 2.20 2.10 68.75% 43.75% 18.75% 
KAMAZ 16 2.00 1.78 1.90 56.25% 31.25% 12.50% 
Chelyabinsk 13 1.83 1.57 1.70 61.54% 15.38% 7.69% 
Syzran 2003 15 1.50 1.29 1.40 46.67% 13.33% 6.67% 
Dynamo Barnaul 13 1.17 0.57 0.80 15.38% 0.00% 0.00% 
Legion Dynamo 16 1.67 1.00 1.40 37.50% 18.75% 0.00% 
Zenit Izhevsk 15 1.38 1.14 1.30 33.33% 20.00% 13.33% 
Torpedo Moskva 18 2.50 1.70 2.10 50.00% 16.67% 11.11% 
Neftekhimik 16 1.88 1.63 1.80 62.50% 31.25% 12.50% 
Nosta 13 2.14 1.50 1.80 53.85% 30.77% 15.38% 
Sakhalin 12 2.29 1.40 1.90 58.33% 33.33% 8.33% 
Energomash Belgorod 12 1.71 1.20 1.50 50.00% 16.67% 0.00% 
Smena 10 1.40 1.00 1.20 30.00% 20.00% 10.00% 
Strogino Moskva 16 1.70 1.83 1.80 50.00% 25.00% 18.75% 
Volga Ulyanovsk 13 0.60 1.13 0.90 23.08% 15.38% 0.00% 
Pskov-747 16 1.00 0.60 0.80 25.00% 0.00% 0.00% 
Spartak Nalchik 19 1.44 0.70 1.10 31.58% 21.05% 5.26% 
Irtysh Omsk 13 0.67 1.29 1.00 30.77% 7.69% 0.00% 
Biolog Novokubansk 20 1.00 0.67 0.80 15.00% 5.00% 5.00% 
Kaluga 16 0.67 1.10 0.90 12.50% 6.25% 6.25% 
Zenit Irkutsk 14 1.29 1.00 1.10 21.43% 7.14% 7.14% 
FK CRFSO Smolensk 16 1.00 0.67 0.90 18.75% 6.25% 0.00% 
Kuban Krasnodar II 13 1.17 0.57 0.80 15.38% 7.69% 0.00% 
Lada Tolyatti 16 1.33 0.90 1.10 25.00% 6.25% 6.25% 

GAMES COMING UP TODAY OR TOMORROW

Home vs AwayLeagueLast 5 HomeLast 5 AwayOdds
Home Win
Odds DrawOdds Away Win
 Chelyabinsk - Ural II  2. Division 
D
W
W
W
W
 
W
W
L
W
L
 
   
 Nosta - KAMAZ  2. Division 
W
L
L
L
D
 
D
W
L
W
W
 
   

GAMES OF THE PAST

Home vs AwayLeagueLast 5 HomeLast 5 AwayOdds
Home Win
Odds DrawOdds Away Win
 Dynamo Barnaul - Irtysh Omsk  2. Division 
D
D
D
D
L
 
W
D
W
L
L
 
   
 Zenit Irkutsk - Smena  2. Division 
L
D
D
W
L
 
L
L
L
W
D
 
   
 FC Dynamo Saint Petersburg II - Torpedo Vladimir  2. Division 
L
W
L
W
W
 
L
D
D
L
W
 
   
 FC Chita - Sakhalin  2. Division 
D
D
L
D
D
 
W
W
W
W
W
 
   
 FK Chernomorets Novorossiysk - Anzhi Makhachkala II  2. Division 
W
L
W
W
W
 
L
L
L
L
L
 
   
 Volga Ulyanovsk - KAMAZ  2. Division 
W
L
L
W
D
 
W
D
W
L
W
 
   
 Lada Tolyatti - Krylya Sovetov II  2. Division 
D
L
L
W
L
 
L
L
L
L
L
 
   
 Dolgie Prudy - Luki Energiya  2. Division 
W
W
D
L
W
 
W
D
L
D
L
 
   
 Neftekhimik - Zenit Izhevsk  2. Division 
L
W
W
W
W
 
W
L
D
W
L
 
   
 Chelyabinsk - Syzran 2003  2. Division 
W
D
W
W
W
 
L
W
W
W
L
 
   
 Legion Dynamo - Biolog Novokubansk  2. Division 
L
W
W
D
L
 
L
L
L
L
L
 
   
 FK Ryazan - Metallurg Lipetsk  2. Division 
L
L
W
D
L
 
W
W
W
W
L
 
   
 Khimik Novomoskovsk - Strogino Moskva  2. Division 
W
W
L
W
L
 
W
L
L
W
D
 
   
 Rotor Volgograd II - Kaluga  2. Division 
W
L
L
L
L
 
L
D
L
L
D
 
   
 Spartak Nalchik - Kuban Krasnodar II  2. Division 
L
D
L
L
W
 
L
L
L
W
W
 
   
 Torpedo Moskva - Energomash Belgorod  2. Division 
W
D
D
W
D
 
W
L
W
W
W
 
   
 Tekstilshchik Ivanovo - Chertanovo Moskva  2. Division 
W
W
D
W
W
 
W
W
W
W
W
 
   
 Spartak Kostroma - Veles Moskva  2. Division 
W
D
L
D
D
 
D
W
L
W
D
 
   
 FK Murom - Pskov-747  2. Division 
L
W
D
L
L
 
W
D
L
L
D
 
   
 SKA Rostov na Donu - Akademia Rostov  2. Division 
L
L
L
L
L
 
W
W
L
W
 
   
 FC Chita - Smena  2. Division 
W
D
D
L
D
 
W
L
L
L
W
 
   
 Zenit Irkutsk - Sakhalin  2. Division 
L
L
D
D
W
 
W
W
W
W
W
 
   
 Spartak Nalchik - FC Krasnodar II  2. Division 
W
L
D
L
L
 
D
W
L
W
L
 
   
 Dinamo GTS Stavropol - FK Spartak Vladikavkaz  2. Division 
W
W
L
W
D
 
L
D
W
D
W
 
   
 KAMAZ - Lada Tolyatti  2. Division 
W
W
D
W
L
 
L
D
L
L
W
 
   
 Ural II - Neftekhimik  2. Division 
L
W
W
L
W
 
L
L
W
W
W
 
   
 Krylya Sovetov II - Chelyabinsk  2. Division 
L
L
L
L
L
 
W
W
D
W
W
 
   
 Znamya Truda - Dolgie Prudy  2. Division 
L
L
L
L
L
 
D
W
W
D
L
 
   
 Saturn Ramenskoye - Torpedo Moskva  2. Division 
L
L
L
L
D
 
W
W
D
D
W
 
   
 Zorkiy Krasnogorsk - Dynamo Bryansk  2. Division 
W
W
D
L
L
 
L
W
D
D
D
 
   
 Kolomna - Tekstilshchik Ivanovo  2. Division 
L
L
L
W
W
 
W
W
W
D
W
 
   
 Sokol Saratov - Khimik Novomoskovsk  2. Division 
W
L
W
W
W
 
W
W
W
L
W
 
   
 Anzhi Makhachkala II - Mashuk KMV  2. Division 
L
L
L
L
L
 
W
D
L
W
L
 
   
 Veles Moskva - Lokomotiv Kazanka Moscow  2. Division 
W
D
W
L
W
 
L
W
L
W
D
 
   
 Rotor Volgograd II - Ararat Moscow  2. Division 
L
W
L
L
L
 
W
W
D
W
D
 
   
 Luki Energiya - FC Dynamo Saint Petersburg II  2. Division 
D
W
D
L
D
 
W
L
W
L
W
 
   
 Pskov-747 - Spartak Kostroma  2. Division 
L
W
D
L
L
 
L
W
D
L
D
 
   
 Chertanovo Moskva - FK Murom  2. Division 
D
W
W
W
W
 
L
L
W
D
L
 
   
 Orenburg II - Mordovia Saransk  2. Division 
L
D
L
L
L
 
W
W
L
W
W
 
   
 Akademia Rostov - Spartak Nalchik  2. Division 
W
W
L
 
D
W
L
D
L
 
   
 Nosta - Volga Ulyanovsk  2. Division 
W
W
L
L
L
 
W
W
L
L
W
 
   
 Torpedo Vladimir - FK CRFSO Smolensk  2. Division 
W
L
D
D
L
 
L
L
L
W
W
 
   
 FK Afips Afipsky - Druzhba Maikop  2. Division 
W
W
W
D
W
 
W
W
W
W
L
 
   
 Strogino Moskva - Kaluga  2. Division 
D
W
L
L
W
 
L
L
D
L
L
 
   
 Energomash Belgorod - FK Ryazan  2. Division 
W
W
L
W
W
 
L
L
L
W
D
 
   
 Biolog Novokubansk - FK Chernomorets Novorossiysk  2. Division 
W
L
L
L
L
 
L
W
L
W
W
 
   
 FK Chayka - Legion Dynamo  2. Division 
L
W
W
L
W
 
D
L
W
W
D
 
   
 FK Armavir - SKA Rostov na Donu  2. Division 
W
W
D
W
W
 
W
L
L
L
L
 
   
 FC Dynamo Saint Petersburg II - Znamya Truda  2. Division 
L
W
L
W
L
 
L
L
L
L
L
 
   
 Ural II - Orenburg II  2. Division 
L
L
W
W
L
 
D
L
D
L
L
 
   
Go to page: